www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Śmieci: rozstrzygnięto i unieważniono

Jak informuje UM Łomianki…

Dziś (13 czerwca) po godz. 14. rozstrzygnięto przetarg na odbiór odpadów komunalnych od mieszkańców oraz obsługę punktu selektywnego zbierania odpadów. Informacja ta została przekazana przez Burmistrza Tomasza Dąbrowskiego na spotkaniu w Urzędzie Miejskim w obecności zaproszonych uczestników ww. postępowania przetargowego.

Przetarg w cz. I postępowania pn. „Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli zamieszkałych nieruchomości zlokalizowanych na terenie gminy Łomianki”” wygrała SITA Polska Sp. z o.o. z Warszawy. Gmina Łomianki zamierzała przeznaczyć na finansowanie tej części zamówienia kwotę 4 441 676,40 zł brutto. Oferta firmy SITA Polska (najniższa) opiewa na kwotę 5 835 883,68 zł brutto. W związku z tym miesięczne stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi od właścicieli nieruchomości zostały uchwałą Rady Miejskiej (Uchwała Nr XLIV/265/2013 z dnia 6 czerwca 2013 roku w sprawie wyboru metody ustalenia opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz stawki ww. opłaty) dostosowane do najniższej z ofert. W przypadku, gdy odpady są zbierane i oddawane w sposób selektywny na 9,50 zł od osoby, a w przypadku gdy odpady nie są zbierane i oddawane w sposób selektywny na 16,50 zł od osoby.

Burmistrz Łomianek, Tomasz Dąbrowski podziękował wszystkim firmom za udział w przetargu. Zaapelował jednocześnie – w imieniu mieszkańców – do uczestników przetargu, aby firmy zachowały rozsądek i nie korzystały z prawa do odwołania.
Zgodnie bowiem z art. 182 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych (tekst jednolity z 2010 r. Dz. U. nr 113, poz. 759 ze zm.) odwołanie wnosi się w terminie 10 dni od dnia przesłania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia. Po tym terminie Gmina będzie mogła zawrzeć umowę z wyłonionym dziś Wykonawcą. Jeżeli jednak któraś z firm skorzysta z przysługującego im prawa do odwołania, podpisanie umowy może się przesunąć nawet o kilka tygodni, ale wtedy gmina ma przygotowany wariant alternatywny.

Część II ww. postępowania pn. „”Utrzymanie i obsługa gminnego punktu selektywnego zbierania odpadów komunalnych (GPSZOK) zlokalizowanego na terenie gminy Łomianki”” została przez Gminę Łomianki jako Zamawiającego, zgodnie z art. 93 ust. 1 pkt 4 ustawy Prawo zamówień publicznych, została unieważniona. Oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie tego zamówienia. W najbliższym czasie postępowanie na to zadanie zostanie powtórzone.

źródło: UM Łomianki
redakcja@lomianki.info

Śmieci: rozstrzygnięto i unieważniono

Śmieci: rozstrzygnięto i unieważniono

Śmieci: rozstrzygnięto i unieważniono

Śmieci: rozstrzygnięto i unieważniono

Śmieci: rozstrzygnięto i unieważniono

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

9 komentarzy

 1. moje-smieci

  Czy to oznacza że stawki mogą być jeszcze wyższe niż te ostatnie zaproponowane przez burmistrza i przyjęte przez radnych?

  0
  0
  Odpowiedz
 2. Waldek

  Obawiam się patrząc na KALKULACJĘ – http://www.lomianki.info/document.php?did=3016, że cena dla każdego mieszkańca może wzrosnąć, jeżeli obsługa tego GPSZOKu będzie droższą niż zakładali w Urzędzie po pierwszym przetargu 🙁

  0
  0
  Odpowiedz
 3. moje-smieci

  Radny Jan Mazan napisał:

  Ryzyko zwiększenia stawek śmieciowych istnieje – nie ma co ukrywać. Dlaczego?
  Jeśli chodzi o przetarg na odbiór śmieci z posesji, firmy mają teraz (chyba) 10 dni na wniesienie odwołania od wyniku przetargu. Jeśli nie będzie odwołań, podpisujemy umowę z SITĄ i w tej materii jesteśmy zabezpieczeni. Jeśli będą odwołania, cóż… Houston, we have a problem.
  W sprawie GPSZOK przetarg został unieważniony. Powód? Formalne odrzucenie dwóch najkorzystniejszych ofert , przy trzeciej przekraczającej o ponad 54% zakładane środki. Burmistrz postanowił rozpisać nowy przetarg.
  Obecne stawki (9,5/16,5) zapewniają funkcjonowanie odbioru śmieci z nieruchomości. Część z tej opłaty miała pójść na GPSZOK. Co jeżeli nie będzie do 1 lipca wyłonionej firmy? Czekamy na informację i decyzję Urzędu.

  0
  0
  Odpowiedz
 4. Qra pieczona

  Nie ma paniki. Luzik. Ewentualnie wywalimy sąsiadowi za płot 🙂 Spoooko. PEACE człowieku!

  0
  0
  Odpowiedz
 5. MarekW.

  #Qra. nie sąsiadowi tylko pod Urząd bo od 1 lipca to właśnie Urząd będzie właścicielem wszystkich śmieci 🙂

  Kiedy nowe kosze? Kiedy worki? 24 oddaje kosz staremu dotychczasowemu odbiorcy. Co dalej ze śmieciami?

  TOTALNIE NIC NIE WIADOMO!!!!!!

  0
  0
  Odpowiedz
 6. mieszkaniec

  Wiadomo: Ja zakupię worki na swój koszt i na swój koszt dostarczę zawarte w nich posegregowane śmieci do ich właściciela czyli pod urząd Gminy.

  0
  0
  Odpowiedz
 7. RCMDFxrIzJTP

  ola pisze:nie bedę z tobą i cię nie kocham nie bedę z tobą szcześliwa i nie jetesm twoje złotko jetesm najpiękniejsza ale dla filipa bobka twoje złotko to anna mucha http://jmiomj.com vppivonf rufyrkdqx

  0
  0
  Odpowiedz
 8. dYN5cM15b

  auto insurance quotes life insurance physicians

  0
  0
  Odpowiedz
 9. ECNLHvQHV

  best life insurance for 19 y o home insurance quotes

  0
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *