www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

ŚMIECI: umowa na wywóz podpisana

Jak informuje uM Łomianki…

Dziś – 5 sierpnia 2013 roku – Burmistrz Tomasz Dąbrowski podpisał z prezesem firmy SITA Polska, Jean-Michel Kaleta umowę na „odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli zamieszkałych nieruchomości zlokalizowanych na terenie gminy Łomianki””.

Podpisana do końca grudnia 2015 roku umowa kończy postępowanie przetargowe pod ww. nazwą zadania. Kończy też obowiązujące w okresie przejściowym porozumienie.
Co to oznacza dla mieszkańców Łomianek? Gmina będzie mogła egzekwować w skuteczny sposób zapisy dotyczące reklamacji związanych z odbiorem śmieci czy np. dostawą pojemników. Otwiera to również drogę skutecznej egzekucji „”podatku śmieciowego”” od mieszkańców.


13 czerwca br. rozstrzygnięto przetarg na odbiór odpadów komunalnych od mieszkańców oraz obsługę punktu selektywnego zbierania odpadów.
Przetarg w cz. I postępowania pn. „”Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli zamieszkałych nieruchomości zlokalizowanych na terenie gminy Łomianki”” wygrała SITA Polska Sp. z o.o. z Warszawy. Gmina Łomianki zamierzała przeznaczyć na finansowanie tej części zamówienia kwotę 4 441 676,40 zł brutto. Oferta firmy SITA Polska (najniższa) opiewa na kwotę 5 835 883,68 zł brutto.

Kiedy w ostatnim możliwym dniu (25 czerwca br.) firma BYŚ odwołała się od wyniku przetargu do Krajowej Izby Odwoławczej i Gmina nie mogła zawrzeć umowy z firmą SITA Polska, zastosowano wariant alternatywny: firmom zajmującym się wywozem odpadów zaproponowano, aby do czasu orzeczenia KIO, podpisały swoiste porozumienie i podjęły się wywożenia śmieci od mieszkańców z terenu naszej gminy.
SITA Polska była jedyną firmą, która podpisała z Gminą Łomianki takie porozumienie.

Krajowa Izba Odwoławcza w wydanym przez siebie wyroku oddaliła dwa z trzech zarzutów firmy BYŚ. W związku z wyrokiem KIO Gmina musiała unieważnić jedynie czynność samego wyboru Wykonawcy; KIO nie zakwestionowało przebiegu całej procedury.
Po ponad miesiącu od rozstrzygnięcia przetargu, 23 lipca br. w ponownie rozstrzygniętym przetargu, ofertę firmy SITA POLSKA wybrano jako najkorzystniejszą.

Część II ww. postępowania pn. „”Utrzymanie i obsługa gminnego punktu selektywnego zbierania odpadów komunalnych (GPSZOK) zlokalizowanego na terenie gminy Łomianki”” została przez Gminę Łomianki jako Zamawiającego, zgodnie z art. 93 ust. 1 pkt 4 ustawy Prawo zamówień publicznych, została już dwukrotnie unieważniona. Oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie tego zamówienia.
W najbliższym czasie postępowanie na to zadanie zostanie ponownie powtórzone.

źródło: UM Łomianki
redakcja@lomianki.info

ŚMIECI: umowa na wywóz podpisana

ŚMIECI: umowa na wywóz podpisana

ŚMIECI: umowa na wywóz podpisana

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

10 komentarzy

 1. Miziaje

  No nareszcie!
  Może teraz burmistrz zacznie wyciągać konsekwencje ze wszystkich nieprawidłowości. No i może w końcu dostaniemy pojemniki w Kiełpinie?

  0
  0
  Odpowiedz
 2. lokin

  Ogólnie nie ma co narzekać. Pojemniki są rozwożone, ja już dostałem w Łomiankach. Nasza gmina w porównaniu z Czosnowem, Warszawą czy Nowym Dworem całkiem nieźle sobie poradziła z ustawą i przetargiem. Drobne problemy zawsze sie zadarzają.

  0
  0
  Odpowiedz
 3. l-dam

  Szkoda, że wlasciciel ma imiona francuskie, nie lepiej bylo polska firme?

  0
  0
  Odpowiedz
 4. Bernard

  Żadna różnica czy Francuz czy Włoch czy Polak. Ważne żeby w końcu cała ta „rewolucja” przyniosła pozytywne skutki. Na dziś marnie to widzę.

  0
  0
  Odpowiedz
 5. okilin

  Ponoć trzeba drugi raz złożyć deklarację? I znowu jechać do urzędu?

  0
  0
  Odpowiedz
 6. Maria

  A ja jestem dumna z naszej gminy, że powoli staje się czysta. Owszem są problemy, jak to na początku, ale patrząc na innych jest naprawdę nieźle. Był informator, śmieci odbierają, stawka jest ok.Jeszcze zostały te pojemniki, ale za chwilę na pewno będzie dobrze.

  0
  0
  Odpowiedz
 7. lulu

  No nie bardzo moge sie zgodzic z przedmowczynia. Informacja jest kiepska, nie dociera do wszystkich, jest malo konkretna – to chore, ze co miesiac jest nowy harmonogram, bo to nie zapewnia systematycznego wywozu, a pokatnie pojawiajace sie informacje od przedstawiciela gminy ze obowiazuje do konca roku nie maja pokrycia w informacjach ukazujacych sie oficjalnie. Co do drugiej deklaracji kraza rozmaite informacje, a UM ich nie udziela bo. .. jest zawalony udzielaniem informacji – to info ze strony UM. Do tego przeciez nie ma obowiazku posiadania lacza internetowego. .. Urzad urzeduje w godzinach jak zwykle co niestety nie ulatwia uzyskania informacji, czy zlozenia deklaracji o ile faktycznie jest to konieczne.Pojemniki mialy byc do konca lipca, mimo triumfalnych ogloszen i harmonogramow dotarly tylko do nielicznych i niezbyt systematycznie, jak rozrzucone konfetti, czesc ulicy ma, czesc mimo warowania w domu nie ma.
  Jedyne co jest pewne, to to ze przy najblizszej okazji poczytamy na stronie burmistrza, ze mamy obowiazek placenia podatku smieciowego w takim to a takim teminie. Dlatego ja, moi blizsi i dalsi sasiedzi nalezymy do „nielicznego” grona niezawdowolonych i z sentymentem wspominamy Bysia.

  0
  0
  Odpowiedz
 8. K-Pax

  Pani Mario,
  Pisze Pani – „A ja jestem dumna z naszej gminy, że powoli staje się czysta.”

  Pomysł wystawiania worków z prywatnymi odpadami komunalnymi poza posesję producenta śmieci jest od samego początku chybiony. Nasza gmina była czysta zanim Urząd przejął nasze śmieci. Wcześniej nie potykała się Pani o worki, które teraz zalegają rotacyjnie wzdłuż dróg sołectw i osiedli. Dziś ma Pani zaśmieconą całą gminę, każdego dnia inną jej część. Dodatkowo wokół GPSZOK zalegają odpady, których gmina z różnych powodów nie odbiera. Jest do tego stopnia źle, że urząd zmuszony był umieścić tablicę z informacją „zakaz zwałki śmieci”. Firma Sita niezależnie od ilości pozostawionych worków śmieci wtyka w ogrodzenie jeden worek (w porywach dwa). W urzędzie tymczasem worków brakuje. Miały być kolorowe, są cienkie czarne. Terminy odbioru nie zostały ustalone na stałe, a te które zostały wyznaczone często nie są dotrzymywane, a jak już są to rozciągnięte są w czasie wbrew wcześniejszym ustaleniom. Bałagan informacyjny, brak pojemników.

  Niestety burmistrz kompletnie nie podołał zadaniu.
  Porażka!

  0
  0
  Odpowiedz
 9. entomol

  U mnie wszystko działa sprawnie (bo i kosz dostarczyli na czas i odbierają śmieci w terminie) z jedną uwagą – ktoś niepotrzebnie zmienił harmonogram wywozu w sierpniu. Mógł być powtórzony ten lipcowy, byłoby sensowniej. U mnie w przypadku odpadów segregowanych czas między jednym wywozem a kolejnym to ponad miesiąc, bo w lipcu był w połowie miesiąca, ale już w sierpniu będzie pod koniec. A okazuje się, że tych segregowanych odpadów jest o wiele więcej niż komunalnych i już nie mam gdzie ich składować.
  Mam nadzieję, że docelowo odbiory będą w zawsze te same, ustalone na cały rok dni, a nie co miesiąc w nowym harmonogramie.

  0
  0
  Odpowiedz
 10. malutka30

  Ja akurat nie mogę narzekać ..Wywóz śmieci odbywa się zgodnie z harmonogramem.Tylko pewnie sobie jeszcze trochę poczekam na pojemnik,bo jak zwykle i we wszystkim Dziekanów Leśny jest na końcu listy…

  0
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *