www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Śmiertelny wypadek w kanalizacji

Relacja Ochotniczej Straży w Łomiankach:

3 grudnia 2015 r., chwilę przed godziną 15 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Powiecie Warszawskim Zachodnim wpłynęło zgłoszenie, mówiące o nieprzytomnym człowieku znajdującym się w studzience kanalizacyjnej w miejscowości Łomianki przy ul. Łąkowej.
Na miejsce natychmiast udał się zastęp SRt z naszej jednostki, zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Błoniu oraz w ramach rejonów chronionych, wsparcie z jednostek z Warszawy. Do zdarzenia udał się również zastępca dowódcy JRG Błonie oraz zastępca dowódcy JRG 11 Warszawa.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia ustalono, że pracownik firmy zajmujący się asenizacją, znalazł się na dnie studzienki ściekowej. Według relacji świadków wszedł do niej w celu wyciągnięcia węża ssawnego. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, następnie rozstawieniu nad studzienką ściekową trójnogu. Na lince ratowniczej opuszczono urządzenie pomiarowe celem wykrycia stężenia gazów. Stężenie siarkowodoru wyniosło 80 ppm. Ratownik w aparacie ODO został opuszczony na linie do studzienki celem zlokalizowania osoby poszkodowanej. W studzience znajdowało się od 30 do 40 cm. ścieków. Za pomocą bosaka sprawdzono dno studzienki i znajdującą się rurę, która łączyła dwie studzienki kanalizacyjne. Zlokalizowano poszkodowanego, który znajdował się w rurze. Dotarcie do poszkodowanego było niemożliwe ze względu na dużą odległość i niewielką średnicę rury. W trakcie poszukiwań rozstawiono drugi trójnóg nad drugą studzienką kanalizacyjną celem dotarcia do poszkodowanego z drugiej strony rury łączącej obie studzienki. Do drugiej studzienki opuszczono na linie ratownika w aparacie ODO, który dotarł do poszkodowanego. Poszkodowany bez oznak życia znajdował się w rurze kanalizacyjnej i był zaklinowany. Dalsze działania polegały na wyciągnięciu poszkodowanego przy pomocy linek i deski na powierzchnię oraz przekazaniu przybyłemu na miejsce zespołowi Ratownictwa Medycznego z Łomianek. Lekarz stwierdził zgon mężczyzny.
Siły i środki: 669[M]52 – SRt Mitsubishi Canter – OSP Łomianki, 661[M]43 – SLRt Iveco Daily – JRG Błonie, 311[W]21 – GBA 2,5/21 Star/Man – JRG 11 Warszawa, 311[W]25 – GCBA 5/32 MAN – JRG 11 Warszawa, 311[W]90 – SOp Ford Focus – JRG 11 Warszawa, 315[W]44 – SCRt Scania – JRG 15 Warszawa

Opracowanie: st. kpt. Rafał Własinowicz – zastępca dowódcy JRG Błonie, zastępca naczelnika OSP Łomianki

Śmiertelny wypadek w kanalizacji

Śmiertelny wypadek w kanalizacji

Śmiertelny wypadek w kanalizacji

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *