www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Spokojniej na Cienistej

Jak informuje Jacek Piłkowski – komendant Straży Miejskiej w Łomiankach… – Tegoroczny 1 listopada jak i cały „długi weekend”” w Łomiankach minął spokojnie bez żadnych ekscesów. Pięciu strażników w godzinach 7.00-22.00 pomagało odwiedzającym cmentarze – zwłaszcza tym zmotoryzowanym.
Jak się okazało bardzo dobrym pomysłem było zorganizowanie dodatkowego parkingu na terenie cmentarza komunalnego – dodatkowe miejsca parkingowe zapobiegły zablokowaniu ulicy Cienistej i okolicznych uliczek.
Straż Miejska zabezpieczała łomiankowskie cmentarze od 29 października.

Jak informuje Komenda Powiatowa Policji… Podczas pięciu dni świątecznego długiego weekendu na terenie powiatu warszawskiego zachodniego doszło do 9 kolizji i 3 wypadków, w których ranne zostały 4 osoby. Policjanci zatrzymali 16 nietrzeźwych kierujących.
Od piątku policjanci z powiatu warszawskiego zachodniego prowadzili działania pn. „Znicz 2011”. Funkcjonariusze obecni byli na ulicach miast i wsi oraz trasach wylotowych i wlotowych naszego powiatu. jak i w okolicach cmentarzy. W czasie kontroli zwracali szczególną uwagę na prędkość, z jaką poruszali się kierowcy. Sprawdzali ich trzeźwość, stan techniczny pojazdów i sposób przewożenia dzieci. W czasie pełnienia służby wykorzystywali policyjne wideorejestratory i alkosensory oraz alcoblow. W dzień Wszystkich Świętych kierowali też ruchem i rozładowali korki w okolicach cmentarzy – gdzie obowiązywały niekiedy zmiany w organizacji ruchu.
Podczas działań policjanci, pomimo licznych apeli ujawnili łącznie 16 nietrzeźwych kierujących, w tym 6 kierowców i 10 rowerzystów. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, za jazdę po spożyciu alkoholu – gdy jego zawartość we krwi kierowcy wynosi od 0,2 do 0,5 promila – grozi zakaz prowadzenia pojazdów do 3 lat, do 30 dni aresztu i do 5 tys. zł grzywny; jeśli stężenie alkoholu przekracza 0,5 promila, kierowcy grozi do 2 lat więzienia i utrata prawa jazdy na 10 lat.
Policjanci odnotowali 9 kolizji na terenie całego powiatu oraz 3 wypadki, w którym ranne zostały 4 osoby. Tylko 1 listopada doszło do dwóch wypadków, gdzie przeprowadzone badanie alkomatem wykazało, że jeden z uczestników był nietrzeźwy.

redakcja@lomianki.info

Spokojniej na Cienistej

Spokojniej na Cienistej

Spokojniej na Cienistej

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *