www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Spotkanie w sprawie S7 i ul.Kolejowej

Wczoraj – 29 listopada 2013 r. – odbyło się spotkanie, którego tematem była trasa S7 oraz ewentualna modernizacja ul. kolejowej i wynikające z tej modernizacji zagrożenia.

Spotkanie zostało zorganizowane przez Stowarzyszenie Łomianki Razem. Udział w dyskusji – oprócz około 150 mieszkańców – wzięli: wiceburmistrz Nowego Dworu Mazowieckiego, przedstawiciele samorządu Młocin, przedstawiciel SISKOM, sekretarz Gminy Łomianki, radni Rady Miejskiej w Łomiankach, przedstawiciele Stowarzyszenia Dobro Wspólne.

Zapraszamy do obejrzenia zapisu video ze spotkania.redakcja@lomianki.info

Spotkanie w sprawie S7 i ul.Kolejowej

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

22 komentarze

 1. Obserwator 2

  Żyjecie Państwo w jakimś równoległym świecie.
  Proszę opublikować pismo GDDKiA odmawiające udziału we wczorajszym spotkaniu. Tymczasem znane jest pismo GDDKiA w którym mowa:
  „zdziwienie budzi fakt rozpowszechniania nieprawdziwych informacji …np związanych ze skalą wyburzeń… Przyczynia się to do dezinformacji społeczeństwa … ” itd. Całość pisma z pewnością zostanie opublikowana.
  Jak Państwu nie wstyd ???
  Nasuwa się ponownie pytanie w jakim celu prowadzona jest ta kampania dezinformacji i straszenia społeczności lokalnych ???
  Pozdrowienia z życzeniami odrobiny autorefleksji,
  Obserwator 2

  0
  0
  Odpowiedz
 2. Gas

  Ok. – dotarłem aż do 25 minuty relacji… – Tylko nadal mnie nurtuje jedno pytanie.
  Kto miał siedzieć na miejscach „pustych karteczek”? i dlaczego nie było wszystkich wszystkich zaproszonych…?

  Tak, wiem – jeden się spóźnił (bywa).

  Przypominam ,ze obejrzałem tylko 25 min. relacji.

  0
  0
  Odpowiedz
 3. tomek

  Wariant którym straszy Łomianki Razem to wariant, którego GDDKiA nie ma zamiaru realizować.

  W przypadku gdy planuje się budowę drogi typu S-7 zawsze tak się dzieje, że GDDKiA przedstawia i analizuje kilka wariantów, wylicza koszty, a następnie odrzuca warianty najbardziej bezsensowne/kosztowne. Taki własnie wariant bezsensowny i najdroższy – przedstawiony obecnie przez stowarzyszenie Łomianki Razem jako realny – GDDKiA ODRZUCIŁA I ODRZUCA.

  PROSZĘ NIE STRASZYĆ LUDZI NIE ISTNIEJĄCYM ZAGROŻENIEM I WYBURZENIAMI!

  Zamiast tego proszę skupić się na tym, żeby Burmistrz wymusił do czasu realizacji wariantu s-7 czy to przez Dąbrowę, czy po wale (co nastąpi może za 10-20 lat po obecnych decyzjach premiera o wycofaniu s-7 z planów inwestycyjnych Polski):

  – poszerzeniu z 2 do 3 pasów odcinka trasy od Łomianek do Młocin

  – poprawie drożności skrzyżowania przy Wójcickiego (wiadukt)

  – likwidacji świateł na trasie i wybudowaniu w zamian bezpiecznych przejść dla pieszych wzdłuż Kolejowej

  Udrożnienie Kolejowej (nie do wariantu autostrady, którym straszy Łomianki Razem, ale poprawa płynności ruchu) jest potrzebne nawet gdyby którykolwiek z kontrowersyjnych projektów realizacji s-7 (po wale czy przy KPN) był realizowany.

  Tylko tyle i aż tyle, inaczej będziemy stać w korkach niezależnie od tego przez najbliższe lat 10.

  0
  0
  Odpowiedz
 4. sąsiad

  Jeżeli faktycznie jest pismo z Generalnej Dyrekcji i jest ono ukrywane przez Łomianki Razem (tak bezceremonialnie wspierane przez burmistrza Dąbrowskiego), to oznacza, że jest to zwykła manipulacja nastawiona na efekt polityczny. To wyjaśniałoby ataki, które czyni Łomianki Razem względem radnych. Wygląda to na realizacje opracowanego planu mającego na celu przedstawienie radnych jako tych złych.
  Jeżeli tak jest to jesteśmy świadkami destrukcji demokracji.
  Oby moje obawy się nie sprawdziły.

  0
  0
  Odpowiedz
 5. Jacek

  Sory, nie przebrnąłem
  ewidentne spotkanie wyborcze

  0
  0
  Odpowiedz
 6. kasia

  Super że umieszczacie filmy z sesji i spotkań na łomianki.info i fajnie ze pełna wersja a nie pocięte. Można zawsze obejrzeć i sprawdzić czy na pewno jest jak Gazeta Łomiankowska pisze, zwłaszcza że na przeinacza i manipuluje. DZIĘKI ZA obiektywne i niepocięte relacje video!

  0
  0
  Odpowiedz
 7. xenia

  Co to za ekpia? Kto ich popiera, co chcą osiągnąć wyciągając trupa s7 z szafy? Kolejny temat zastepczy i bicie piany zamiast skupienia się na realnych możliwościach poprawy „funkcjonowania”” Kolejowej?”

  0
  0
  Odpowiedz
 8. Witek

  A w czyim imieniu się to towarzystwo wypowiada, kogo oni reprezentują?
  Jakiś koleś co to o wszystko oskarża unię „niemiecką” i jakaś neurotyczna paniusia, która nie chce budowy przejść dla pieszych nad ulicą Kolejową. I do tego jeszcze radny burmistrza Pan Krystecki, który coś wie ale nie powie.
  To jakaś paranoja. Dobrali się faktycznie bezbłędnie. Jeszcze tylko mi tam brakowało człowieka od konfliktów wszelakich – czy;i Pana Rusieckiego, choć wiadomo że duchem też tam był.

  0
  0
  Odpowiedz
 9. Witek

  Jeszcze jedna sprawa. Dlaczego to co napisał powyżej #Łomianki Razem 2013 mija się z tym co widać na filmie z tego spotkania?

  0
  0
  Odpowiedz
 10. Tata

  Mi się wydaje, że to Lomianki Razem mija się zwłaszcza z oczekiwaniami mieszkańców co do np budowy kładek dla pieszych nad trasą e7. Zupełnie nie rozumiem dlaczego ta grupka wspierana przez burmistrza jest przeciwko poprawię bezpieczeństwa np. dzieci przechodzących przez tę trasę.

  0
  0
  Odpowiedz
 11. sceptyk

  Jeżeli nia pasuje Wam to co przedstawiły Łomianki Razem to może spodoba sie Wam nowy pomysł GDDKiA?

  GDDKiA ma następujące plany w sprawie DK7 w Łomiakach – nazywają to „uzyskaniem płynnosci ruchu „. Co to dokładnie DLA NAS oznacza ?

  – wyremontowanie i wybudowanie brakujących serwisówek

  – odcięcie większości skrzyżowań – tzn. np. z Wiślanej nie będzie można wjechać na Kolejową i na odwrót, a w zasadzie być może nawet Wiślaną zaślepią z obu stron.
  Tak samo nie będzie wjazdu i zjazdu z Kolejowej w Burakowie na pograniczu Łomianek i Warszawy.

  – budowa kładek zamiast przejść dla pieszych.
  ————————————————
  Plany te dotyczą tylko odcinka DK7 w Łomiankach.
  ————————————————
  I Uwaga – jeśli nie będą budować żadnych estakad, a tylko odcinać łomiankowskie ulice (czyli de facto je zaślepiać), to mogą to zrobić na pozwolenie na budowę i bez procedury środowiskowej. Po prostu nazwą to remontem ulicy Kolejowej w Łomiankach, a na to nie potrzeba raportu o oddziaływania na środowisko (mogą taką decyzję o braku potrzeby wykonywania oceny oddziaływania na środowisko uzyskać w RDOŚ). To jest do wykonania w 2 lata.

  Co by to oznaczało, gdyby to zrealizowali?

  Pozorne upłynnienie ruchu w Łomiankach, ale tylko dla tranzytu. Łomianki na Kolejową mogłyby wjechać tylko w węźle Brukowa i na skrzyżowaniu z Warszawską na granicy Łomianek i Dziekanowa.
  ————————————————
  Łomianki komunikacyjnie zostaną w ten sposób podzielone na dwie części. Nie będzie przejazdu Wiślaną, ani innych zjazdów z Kolejowej. Zapewne zbudowane i poszerzne opaski przejełyby ten ruch.

  Kładki dla dzieci i nie tylko….

  Poprawienie płynności ruchu na Kolejowej w Łomiankach będzie tylko pozorne, bo bez ruszania Pułkowej (Warszawa nie ma tego w planach) wszystko skumuluje się na pierwszych światłach w Warszawie. Jednak na odcinku pomiędzy skrzyżowaniem na granicy Dziekanowa i Łomianek do skrzyżowania z Wóycickiego nie byłoby żadnych świateł, ani przejść dla pieszych w poziomie jezdni.

  Jak teraz podobają się Wam pomysły na udrożnienie ul.Kolejowej ? CZY NADAL CHCECIE UDROŻNIENIA UL KOLEJOWE ? może to ostudzi Wasz zapał …

  Tego typu udrożnienie ul Kolejowej spowoduje niemal całkowite odciecie Dąbrowy od Łomianek… Przy tego typu założeniach „udrożnienia” ul.kolejowej z Dąbrowy do północnych Łomianek można będzie przejechać tylko ul. Brukową – np. ktoś, kto mieszka w Dąbrowie przy Wiślanej, chcąc dojechać do ICDS musiaby jechać opaską do węzła Brukową.

  No cóż….

  Gdyby udało się GDDKiA to zrobić, to chyba nawet Dąbrowa powie, że chce S7 pod Puszczą …. Taki „remont” Kolejowej w zasadzie podkreśli konieczność budowy S7, po zbudowaniu której można będzie przywrócić chociażby przejazd Wiślanej.

  Czas zacząć pisma do GDDKIA i nowego ministra….

  0
  0
  Odpowiedz
 12. lomiankirazem

  Panie Tomku,
  skąd ta pewność że Wariant1, którym podobno straszy Łomianki Razem to wariant, którego GDDKiA nie ma zamiaru realizować? Ma Pan na to jakiś dokument, bo ŁR mają dokument z GDDKIA że rozważają ten wariant….

  Panie Obserwatorze –
  – proszę przeczytać pismo odmawiające udziału w naszym spotkaniu. Informacje które przekazaliśmy mieszkańcom są prowdziwe i poparte dokumentami.
  Mnie dziwią próby podważania faktów i dokumentów, ale proszę pamiętać że ludzie mają swój rozum ….

  z poważeniem
  ŁR

  0
  0
  Odpowiedz
 13. logik

  Mieszkańcu siedź i milcz. Burmistrzowskie Łomianki Razem już za ciebie ustaliły. Choć mamy różne spojrzenia na sprawę nie dopuszczą do wypracowania wspólnego stanowiska. Narzucone odgórnie rozwiązania trzeba zdaniem Łomianek Razem i Burmistrza o czym świadczy nagonka na jedyną osobę mającą odwagę wyrazić swe zdanie czyli radnego Bergera.
  Ponadto cala sprawa rozpatrywana jest w sposób egocentryczny. A niestety w zakresie przebiegu wpływ gminy będzie minimalny, natomiast gmina może mocno zawalczyć o lokalne udogodnienia, interesy i bezpieczeństwo mieszkańców! Szkoda że forsowanie jedynej słusznej opcji spowodowało jednostronność dyskusji lokalnych bonzów i przedstawicieli sąsiednich gmin. Co SITKOM broniący zatkania Warszawy, może w tej sprawie powiedzieć.

  0
  0
  Odpowiedz
 14. Obserwator 2

  Nie wiem co SISKOM może w tej sprawie powiedzieć. Ale wiem, że Władze Łomianek posunęły się zdecydowanie za daleko w stosunku do instytucji państwowej, jaką jest GDDKiA. Ewidentnie Burmistrz firmował i firmuje nadal kuglowanie materiałami roboczymi GDDKiA, w celu wywołania napięcia społecznego.

  To zostało zauważone z dużym niepokojem i nastąpiła reakcja pisemna w tej kwestii.
  Z jakiej pozycji teraz Burmistrz będzie się kontaktował z GDDiA ?? Chyba na klęczkach, o ile w ogóle ktoś zechce z nim rozmawiać.
  A do zrobienia jest bardzo wiele.
  Więcej na ten temat nie ma co pisać po kawałku. Należy zorganizować spotkanie osób chcących współpracować, zostawić ambicje polityczne w domu.

  Czekam na pokazanie drugiej strony pierwszego pisma GDDKiA, proszę o tym nie zapominać i nie udawać, że nic się nie stało.
  Pisałem o tym, ale przypomnę: otrzymaliście Państwo od GDDKiA dwie odmowy uczestniczenia w obu Waszych spotkaniach.
  Po tym, jak głośno upomniałem się o ich publikację, w końcu pokazaliście Państwo tylko pierwszą stronę pierwszego pisma oraz pismo drugie.
  W pierwszym jest opis sytuacji i jasno napisano, że S7 jest przewidywana po zachodniej stronie zabudowy Łomianek. Dyrekcja pisze bardzo uprzejmie – jak do rozumnych ludzi – jaka jest obecnie sytuacja i o co chodzi z tymi wariantami.
  Na końcu niestety zawiadamia, że w Państwa spotkaniu udziału nie weźmie. I tego nawet teraz nie opublikowaliście Państwo. Może wstyd?
  Drugie pismo już bardzo krótko i zdecydowanie odmawia udziału w spotkaniu. Nadal elegancko, ale jednoznacznie i stanowczo.

  Pomimo tego prowadziliście Państwo wprost kampanię dezinformacji w Łomiankach. Cały czas używając materiałów roboczych GDDKiA stworzonych na okoliczność prac studialnych. Na spotkanie zaprosiliście Państwo także przedstawicieli sąsiednich władz samorządowych. Część z nich ewidentnie dała się zmanipulować.
  GDDKiA nie ma zdania w kwestii konkretnych rozwiązań na Kolejowej i Pułkowej. Taki jest sens tej korespondencji.
  Nie mieliście Państwo żadnych podstaw do straszenia ludzi.

  I właśnie takie kuglowanie z poważną instytucją państwową poparły władze Łomianek. To jest kompromitacja Panie Burmistrzu.

  Bardzo chłodne dobranoc,
  Obserwator 2

  0
  0
  Odpowiedz
 15. lomiankirazem

  Łomianki Razem organizując spotkanie zaprosiły wszystkich kto chciał uczestniczyć w dyskusji . Nie było takiej sytuacji ,że komuś z uczestników odmówiono wypowiadania jakichkolwiek własnych opinii.Przecież Pan Berger , Pan Grądzki zabierali głos i przedstawiali swoje opinie i co do zasady były zbieżne ,że wariant I jest nie do przyjecia .Czytając Państwa wypowiedzi mam wrażenie ,że o innym spotkaniu jest dyskusja .Myślę ,że działania polegające na blokowaniu budowy trasy były nacechowane egocentryzmem i dziś mamy tego skutki . Zapraszamy do dyskusji ale takiej która ma zmierzać do kompromisu a nie do rzucania bezpodstawnych oskarżeń i odbierania prawa właśnie do innych poglądów niż Państwa .Czekamy na argumenty i rzeczową dyskusję i proszę przestać snuć spiskowe teorie ,kto za kim stoi i kto kim kieruje ?.Spróbujcie oderwać sie od polityki i zacznijcie skutecznie działać na rzecz budowy realnych rozwiązań. Napewno próbując zdyskredytować działania innych nie osiagnięcie Państwo niczego.Jezeli posiadacie informacje lub więdzę w sprawie to proszę się ją podzielić. Z części wypowiedzi wnioskuję ,że każdy , kto nie działa zgodnie z Państwa poglądami jest zły ,napewno coś knuje a i napewno jest przeciwko mieszkańcom i nie warto z nim rozmawiać tylko należy mu się przeciwstawić i zdyskredytować.
  Może to Obserwator 2 nie rozumie intencji organizatorów a możę dlatego że jest tak prosta i oczywista to jest nie do pojęcia .
  Spotkania organizowane przez Łomianki Razem są otwarte i można zadać pytanie wprost i prosić o wyjaśnienie ,niczego nie trzeba się domyślać. Zapraszamy udzielimy odpowiedzi na pytania i spróbujemy rozwiać wątpliwości .

  0
  0
  Odpowiedz
 16. Obserwator 2

  Państwa intencje są aż nadto czytelne, niestety.
  Wystarczy obejrzeć zapis video z „debaty”, aby usłyszeć „ciekawe kto za tym stoi”.
  Działania blokujące budowę trasy; jakie działania ? – ile razy mam przypominać, że to dokumentacja była do niczego. Rola mieszkańców Łomianek była drugo- lub trzeciorzędna.

  W moim wpisie powyżej powiedziałem: „Więcej na ten temat nie ma co pisać po kawałku. Należy zorganizować spotkanie osób chcących współpracować, zostawić ambicje polityczne w domu.”

  Jak widać w trakcie swej wypowiedzi radny Berger zaproponował wewnętrzną debatę i ustalenie poglądów pomiędzy zainteresowanymi z Łomianek.
  Więc proszę niech Państwo skorzystają z tej propozycji póki czas.
  Proszę, jednak najpierw pokażcie Państwo pominiętą stronę w pierwszym piśmie GDDKiA, o ile chcecie z poważnymi ludźmi dalej rozmawiać.
  Co do naszego Burmistrza, to przewiduję, że teraz odetnie się profilaktycznie od Państwa działań. O ile ma choć trochę instynktu samozachowawczego i chce o czymkolwiek rozmawiać z GDDKiA.
  Najlepiej gdyby delikatnie zaznaczył, że niestety został mylnie poinformowany i nie było celem Urzędu wywoływanie napięć społecznych przy życiu materiałów studialnych GDDKiA.

  Nadal chłodne pozdrowienia,
  Obserwator 2

  0
  0
  Odpowiedz
 17. strażnik z Łomianek

  Ważne żeby dyskutować i działać na rzecz szybkiego powstania trasy S-7. Łomianki Razem 2013 zaincjowały akcję na rzecz szybkiego powstania trasy i liczą się wszystkie głosy tyle,że Ci,którzy wieszają psy na stowarzyszeniu za działanie niech sami powiedzą co zrobili dla szybkiego powstania trasy S-7?
  Uważam,że opluwanie mieszkańców Łomianek,którzy zniecierpliwieni biernością Rady Miejskiej sami zaczęli działać nie służy tak naprawdę niczemu oprócz nieudolnej próby zdyskredytowania mieszkańców przez niektórych bojących się społeczeństwa obywatelskiego. Debata była dla wszystkich, jednakże większość Radnych nie przyszła i tym samym pokazała swój stosunek do problemu S-7….Liczy się debata, działania…a nie szczekanie na forum…ze szczekania na forum nic nie będzie…ale może tym,którzy obecnie plują jadem oto chodzi,żeby nic nie było…

  0
  0
  Odpowiedz
 18. orzel

  Uważam,że mieszkańcy Łomianek mają prawo wiedzieć jakie są wersje GDDiKA nawet te niewygodne dla niektórych z różnych względów. Skoro wariant nr 1 jest rozpatrywany przez GDDiKA to mieszkańcy powinni być o tym poinformowani tego wymaga UCZCIWOŚĆ. Nie można wybiórczo traktować informacji. Prawda jest taka,że obecnie są według mojej wiedzy rozważane 2 warianty – wariant nr 1 – WYBURZENIA i budowa S-7 śladem DK-7 oraz wariant 2 – starym śladem – rezerwą pod trasę S-7 przez Dąbrowę Zachodnią…Warto też wiedzieć,że wariant 2 uzgodnił Dyrektor Kampinoskiego Parku Narodowego. Jeżeli macie pretensje,że ktoś wreszcie poinformował mieszkańców o wariancie nr 1 rozważanym przez GDDiKA to jest to niezrozumiałe bo mieszkańcy protestując przeciwko wariantowi 1 pokażą GDDiKA że na taki wariant się nie zgadzają. Zdziwienie moje budzi,że ŻADEN z Radnych Miejskich nie poinformował swoich wyborców o tym wariancie nr 1 rozważanym przez GDDiKA…Zrobili to sami mieszkańcy informując innych…ten wariant nie musi się spełnić,ale trzeba mieć świadomość,że jest rozważany i nie można o tym milczeć…

  0
  0
  Odpowiedz
 19. do obserwator

  Teraz Pan Berger proponuje debatę wewnątrz łomiankowską…miał na to 4 lata czasu jako Radny żeby zaproponować debatę…dlaczego nagle teraz…Czy Pan Radny Berger, mieszkający od lat 90-tych w pobliżu planowanej od lat 70-tych przestawił opinii publicznej inne wyjście z sytuacji oprócz „udrożnienia” DK-7 i budowy pojazdu szynowego?
  Czy Pan Radny Berger zanim zaczął protestować przeciwko Trasie S-7 przez Dąbrowę przedstawił własne rozwiązanie alternatywnego wyjazdu z Łomianek…zainteresował nim mieszkańców Łomianek, gmin ościennych (ta sprawa nie dotyczy tylko mieszkańców Łomianek zaznaczam), przedstawił propozycję GDDiKA i SISKOM skonsultował zmiany z ekspertami? WĄTPIĘ…Mówić „NIE” każdy potrafi,ale najpierw zanim się powie „NIE” trzeba mieć ALTRENATYWĘ… a tzw udrożnienia mogą być preludium do wariantu nr 1 rozważanego przez GDDiKA…czy PAn Berger przedastawił kosztorys i plan pojazdu szynowego, który przeciez nie zastąpi alternatywnego wjazdu i pojazd szynowy jest odrębnym tematem i nie należy go wiązać z S-7…o czym Pan Berger jako ekonomista doskonale na pewno wie…

  0
  0
  Odpowiedz
 20. Obserwator 2

  Chyba ktoś czegoś nie rozumie, albo żyje w jakimś równoległym świecie.
  Napisałem, że ambicje polityczne lepiej zostawić w domu, gdy zamierza się zapraszać mieszkańców na debaty o poważnych sprawach.
  Co do radnego Bergera, to ewidentnie uparliście się Państwo, żeby go ostrzeliwać ze wszystkich stron. Na oślep, aby tylko dużo dymu było….
  A gdzie tu sens ?? Pan Berger mieszka tu gdzie mieszka. I co z tego ? Każdy gdzieś mieszka. To co, nie ma prawa się wypowiadać i działać, bo mieszka w Dąbrowie ?
  Uważajcie Państwo, bo ten argument działa w dwie strony, za chwilkę ktoś zacznie pisać i przekonywać, ze Państwo mieszkacie w Dolinie Wisły i od pokoleń były to tereny rolnicze, więc jakim prawem robicie teraz hałas o tak oczywistą sprawę ??
  A czy Pan Berger ma robić jakiś kosztorys pojazdu szynowego ?? Coś się znowu mocno pokręciło Państwu.
  A dlaczego niby Pan Berger ma konsultować swoje pomysły z SISKOM ?? Czy już to jest jakaś państwowa agenda ??

  Moje pytania o Państwa zamiary w sprawie podstawowej sprawy, jaką są plany miejscowe, pozostały bez odpowiedzi.
  Ponadto najpierw proszę jednak opublikować stronę nr 2 z drugiego pisma GDDKiA odmawiającego udziału z Państwa zebraniu w dniu 28.11.
  Proponuję nie atakować jednego radnego, to bez sensu.
  Należy potkać się i bez emocji porozmawiać w gronie Stowarzyszeń zainteresowanych tematem. EMOCJE proszę zostawić na okazję wieców wyborczych.
  Pozdrowienia
  Obserwator 2

  0
  0
  Odpowiedz
 21. białe suknie

  Najlepszy jest tekst pana z Dobra wspólnego: od 55:30 minuty 🙂 Białe suknie i Niemcy. Paranoja.

  0
  0
  Odpowiedz
 22. do obserwator 2

  Co Radni Miejscy zrobili dla powstania S-7? Dlaczego Radny Berger skoro jest przeciwny trasie kupił w latach 90 dom niedaleko tej planowanej od lat 70 trasy?
  Jeżeli Radny Berger chce pojazdu szynowego to niech przestawi odpowiednie wyliczenia, z których wynikałaby realność tego pomysłu…i co ma wspólnego trasa S-7 przez Dąbrowę z pojazdem szynowym nie bardzo rozumiem? Czy pojazd szynowy ma zastapić S-7?
  GDDiK rozważa tylko 2 warianty: S-7 przez Dąbrowę oraz wariany z wyburzeniami licznych domów, firm przy Kolejowej czyli nr 1
  Na szczęście samorząd Młocin, Nowy Dwór Mazowiecki,Czosnów, Izabelin i inni wreszcie zaczęli działać wspólnie na rzecz dobra wspólnego jakim jest S-7

  0
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *