www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Spotkanie w sprawie S7

27 czerwca w ICDS o godzinie 19.00 odbędzie się kolejne spotkanie organizowane przez Stowarzyszenie ŁOMIANKI RAZEM pod patronatem burmistrza Tomasza Dąbrowskiego w sprawie trasy S7 oraz ulicy Kolejowej.

Na prośbę Łomianki Razem publikujemy poniżej nadesłany list.


SZANOWNI MIESZKAŃCY ŁOMIANEK

Sprawa dotyczy wyboru wariantu budowy trasy S7–wylotówki z Warszawy w kierunku Gdańska. GDDKiAprzygotowała dwa warianty: wariant 2 – przez Bemowo(wariant droższy, planowany od lat 60-tych, zdecydowaniekorzystniejszy dla kierowców) oraz wariant 1 – przewidującyposzerzenie istniejących ulic Pułkowej na Młocinachi ul. Kolejowej w Łomiankach i przekształcenie tych ulicw drogę ekspresową. Mieszkańcy Łomianek mówią NIE dlaposzerzenia ulicy Kolejowej.

Co oznacza w praktyce tzw. „ udrożnienie” ulicy Kolejowejw Łomiankach:
– trasa ekspresowa podzieli nasze miasto !
– dziś można wjechać i wyjechać z miasta 12 wjazdami– GDDKiA chce zostawić nam 2. Sparaliżuje to kompletnieŁomianki, w porannym szczycie 15 tysięcy kierowcówbędzie musiało wyjechać do pracy i i szkół DWIEMA drogami!!! Tzw. ”udrożnienie” Kolejowej i Pułkowej jest tylkopozornie rozwiązaniem tańszym. W istocie stanowi rażącemarnotrawstwo publicznych pieniędzy, nie rozwiązujeproblemów komunikacyjnych, nie tworzy alternatywnejtrasy wylotowej i jest kolejnym przykładem nieracjonalnychinwestycji.
Rozwiązanie GDDKiA jest może prostsze w realizacji, alebędzie stanowiło KOSZMAR KOMUNIKACYJNY dla mieszkańcówŁomianek. Prosimy o przyjście na spotkanie informacyjne,które odbędzie się 27 czerwca br. o godz. 19 w Sali ICDS.

Stowarzyszenie Łomianki Razem


Spotkanie w sprawie S7

Spotkanie w sprawie S7

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

10 komentarzy

 1. Obserwator III

  O co właściwe chodzi? Radni zajęli stanowisko i w moje ocenie bardzo wyważone i rozsądne. Wprowadzenie rozwiązania bardziej radykalnego w postaci okrzyku tylko S-7 pod lasem i nic innego, uderza rykoszetem w mieszkańców bo zablokuje GDKiA wszelkie możliwości działania na rzecz zwiększenia płynności ruchu.
  Argumenty w dostarczanej ulotce są nieprawdziwe. Policzono nieistniejące wjazdy w dodatku w par 5 uchwały Rady Gminy jednoznacznie mówi się że działania GDKiA nie mogą prowadzić do pogorszenia dojazdów Łomiankowiczów do Warszawy. Par.4 mówi o dodatkowym przejedzie na wysokości ul Sierakowskiej, a par 1. nie dopuszcza do przebudowy Kolejowej na S-7 Kolejowa!
  Porujnuję przeczytać całość uchwały nr LX/334/2014 Rady Miejskiej w Łomiankach z dnia 20 marca 2014 r

  0
  0
  Odpowiedz
 2. Obserwator 2

  Dobry wieczór.
  Proszę Państwa, to są bzdury, nakręcanie emocji w społeczności lokalnej. Już kilka razy o tym pisałem; doprawdy tylko ręce załamać, ze nas ktoś ma za nierozumnych ludzi i powraca do takich akcji.
  Więc powtarzam: nikt trasy S7 na ulicę Kolejową nie chce wprowadzić. Nie straszcie Państwo mieszkańców.
  Jak widzę, trzeba od początku powtarzać o co chodzi.
  Apeluję o rozsądek i umiar w stosowaniu tej taktyki dezinformacji.
  Już kiedyś pytałem z jakiej pozycji Pan Burmistrz po takich akcjach zamierza rozmawiać z GDDKiA ? Na kolanach ?
  Dobrej nocy i lepszych pomysłów na przyszłość życzy
  Obserwator 2.

  0
  0
  Odpowiedz
 3. Pacze i pacze i pacze...

  Ktoś tu się ewidentnie ośmiesza, albo próbuje mieszkańców zrobić w jajo, zastraszyć i to w dodatku pod „patronatem burmistrza Dąbrowskiego”? Ciekawe ile osób się na ten myk nabierze?

  Przecież już od dawna wiadomo, że jedyna możliwa opcja S7 to trasa pod lasem.

  Przecież już od dawna wiadomo, że to kiedy ona powstanie zależy tylko i wyłącznie ob budżetu centralnego, na który ani patronat burmistrza ani Łomianki Razem nie mają wpływu. Wpływ natomiast mają na sposób odrolnienia ziem rolnych nad Wisłą.

  Zastanawia mnie jedynie dlaczego Łomianki Razem sprzeciwiają się poszerzeniu Kolejowej od Burakowa do Warszawy, czyli opowiadają się za zwiększającymi się korkami między Łomiankami a Warszawą (pod patronatem burmistrza Tomasza Dąbrowskiego).

  0
  0
  Odpowiedz
 4. strażnik z Łomianek

  Niestety stowarzyszenie pod „wodzą” Radnego Bergera skutecznie oprotestowało w 2011r w Sądzie Administracyjnym decyzję środowiskową dla S-7 skrajem puszczy WSKAZUJĄC JAKO NAJLEPSZY WARIANY właśnie WARIANT nr 1(Poszerzenie do parametrów drogi ekspresowej ulicy Kolejowej z dopuszczalną maksymalną prędkością 120 km/h. Wiąże się to z ustawieniem EKRANÓW na całej długości ulicy Kolejowej,możliwymi WYBURZENIAMI,zaślepieniem między innymi Wiosennej,Wiślanej etc kolejną przeróbką ulicy Brukowej…Pamiętajcie akcję zdaje się Radnego Bergera z wniesieniem TRUMNY na salę obrad Rady Miejskiej…który jest zagorzałym przeciwnikiem budowy S-7 skrajem puszczy…Przewodniczący Rady Miejskiej Jan Grądzki forsował przecież nierealną TRASĘ PO WALE…więc chcecie uśpić czujność mieszkańców i opinii publicznej? Przecież to ważne osobistości naszej gminy są za budową trasy po wale lub poszerzeniem kolejowej do parametrów drogi ekspresowej. Czy w Markach poszerzają ulicę idącą do Radzymina NIE przecież budują tam obwodnicę..Czy ktoś przy zdrowych zmysłach chce drogi ekspresowej przez tak naprawdę środek jakiegoś miasta w Polsce? No Łomianki byłby wyjątkiem…ale na szczęście na to zgody nie będzie!! Pamiętacie jak na spotkaniach partyjnych PO Pan Serzysko mówił o grupkach, które są przeciwko budowie S-7…

  0
  0
  Odpowiedz
 5. tesiek

  Łomianki bez dostępu do puszczy w Dąbrowie Zach. przestają istnieć w takim charakterze i wymiarze.
  Wszyscy korzystamy z Puszczy chodząc na spacery czy też jeżdząć na rowerach o rajdach organizowanych nie wspomnę.
  Czy nam WSZYSTKIM rozum odebrało. To po to wyprowadzaliśmy się z Warszawy w tak bajeczną okolice aby teraz to wszystko utracić.

  Utracjusze, prowokatorzy i drobni cwaniaczkowie stoją za Burmistrzem „Mociwodą” i jego błyskotliwym „inaczej” zastępcom.
  Trzeba odsunąć szkodnika od władzy!!!

  0
  0
  Odpowiedz
 6. orzech

  Uchwała Rady Miejskiej o „udrożnieniu” jest próba zamydlenia oczu.Chodzi im o to by trasa nigdy nie powstała. Wg GDDKiA może być wariant 1 lub wariant 2. Skontaktowałem się GDDKiA i otrzymałem odpowiedź na piśmie.

  0
  0
  Odpowiedz
 7. łahciM

  A z radnymi kontaktowałeś sie w sferze domysłów i pomówień.
  ja mam pismo radnych, z którego wynika, że
  – chcą poprawić dojazd do Warszawy
  – chcą większej ilości przejazdów przez Kolejową
  – nie chcą zamykania zjazdów z Kolejowej
  – nie chcą aby Kolejowa i Pułkowa były drogami ekspresowymi
  – chcą podjęcia jak najszybszych decyzji w sprawie budowy nowej trasy S7

  Z plakatu jasno wynika, że to Łomianki Razem sprzeciwiają się usprawnieniu dojazdu do Warszawy, czyli chcą abyśmy na tej ulicy nadal stali w korkach.

  0
  0
  Odpowiedz
 8. orzech

  Drogi DK7 i S7 są drogami finansowanymi z budźetu. Koncepcja Radnych o „udrożnieniu”, ale bez przekształcania w drogę szybkiego ruchu nie ma odzwierciedlenia w projektach GDDKiA. Albo będzie wariant1 albo wariant 2 drogi S7. Na inne koncepcje nie ma pieniędzy w budźecie. Sprawdź na stronach GDDKiA. Uchwała Radnych o „udrożnieniu” jest mydleniem oczu osobom niezorientowanym w realiach, po to by trasa S7 przy puszczy nigdy nie powstała.Napisałem pismo do GDDKiA i otrzymałem taką odpowiedź na piśmie. Niedowiarkom polecam zrobić to samo.

  0
  0
  Odpowiedz
 9. j23

  To jest mydlenie w kółko tego samego przez deweloperów, których jedynym celem jest dostanie się do żłoba. Pisanie bzdur, że nie można poprawić przepustowości Kolejowej i Pułkowej bez przebudowy drogi świadczy o zupełnym braku wiedzy. Można np zmienić sygnalizację tak żeby więcej samochodów przejechało przez skrzyżowanie na Woycickiego.
  Niestety Dąbrowski który popiera deweloperów jest przeciwny mieszkańcom

  0
  0
  Odpowiedz
 10. czasnazmiany

  Proszę przeczytać opracowania natężenia ruchu opracowane przez Trakt na zlecenie GDDKiA ( do wglądu na stronach internetowych GDDKiA) Mówienie, że zmiana świateł na 1 skrzyżowaniu usprawni ruch tranzytowy + lokalny jest kompletna bzdurą i świadczy o kompletnej ignorancji i braku podstawowej wiedzy.

  0
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *