Spotkanie w sprawie Studium
Jak informuje na swojej stronie internetowej Facebook/Stowarzyszenie Łomianki Razem, 15 stycznia 2014 roku odbyło się spotkanie Burmistrza, dyrektora KPN oraz przedstawicieli Stowarzyszenia Łomianki Razem.
W komunikacie Stowarzyszenia można przeczytać:
„W dniu 15-01-2014 odbyło się spotkanie zorganizowane przez Burmistrza Tomasza Dąbrowskiego na prośbę Stowarzyszenia Łomianki Razem z przedstawicielami Kampinoskiego Parku Narodowego. W spotkaniu uczestniczyli :
Gospodarze:
Pan Burmistrz Dąbrowski
Pan v-ce Burmistrz Piotr Rusiecki
Pani sekretarz gminy Beata Duch
ze strony KPN
z-ca dyrektora Pan Mirosław Markowski
Jarosław Kadłubowski
Ze strony Stowarzyszenie Łomianki Razem :
Pani Joanna Roszkowska
Pani Joanna Wichowska
Spotkanie miało na celu sprecyzowanie oczekiwań każdej ze stron oraz omówienie zasad dalszej współpracy przy tworzeniu nowych dokumentów planistycznych tj STUDIUM i PLANÓW PRZESTRZENNYCH.
Pan dyrektor KPN Mirosław Markowski przedstawił swoją opinię na temat konieczności szybkiego opracowania planów uznając powstanie tych planów jako najbardziej oczekiwane działania na terenie naszej gminy. Bardzo istotne jest to, że KPN jest otwarty na propozycje koncepcji zagospodarowania terenu Łomianek, oczekując tylko zapisów chroniących KPN i poszanowania przyrody.
Burmistrz oraz przedstawiciele Łomianek Razem przedstawili KPN swoją koncepcję Gminy polegającą między innymi na zurbanizowaniu większych obszarów Doliny Łomiankowskiej poprzez wprowadzenie zabudowy ekstensywnej oraz nowych i docelowych rozwiązań układu komunikacyjnego. Mają zostać opracowane nowe założenia planistyczne, na których podstawie powstanie nowe studium, oraz plany przestrzenne uwzględniające unikatowe położenie naszej gminy w bliskości KPN, potrzeby mieszkańców, a także wpływ sąsiednich gmin i bliskości Warszawy na rozwój Łomianek.
W wyniku prawie dwugodzinnej dyskusji ustalono:
Po pierwsze : Opracowania urbanistyczne będą konsultowane na etapie roboczym z KPN zanim zostaną przedstawione ostatecznie do uzgodnienia co pozwoli na wypracowanie wspólnego stanowiska w przypadku problemowych zapisów. Wszystkie strony przy tym zadeklarowały ze swoich działaniach będą dążyć do kompromisu.
Po drugie: Konieczność opracowania w trybie pilnym nowego studium, które będzie spójne z oczekiwaniami mieszkańców, KPN i dostosowane do dzisiejszych warunków ekonomiczno –gospodarczych.
Po trzecie: Że czas opracowania nowego studium powinien być skrócony do minimum, tak aby jak najszybciej wykonać nowe plany zagospodarowania.
Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze i potwierdziło , że merytoryczna dyskusja pozwala na poznanie własnych oczekiwań i wypracowania drogi do osiągnięcia kompromisu.””
Do burmistrza Tomasza Dąbrowskiego oraz przedstawicieli Stowarzyszenia wysłaliśmy prośbę o przesłanie protokołu ze spotkania, mając nadzieję na poznanie szczegółowego celu, przebiegu oraz efektów spotkania…
redakcja@lomianki.info
źrdóło: facebook/Łomianki Razem
„
KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.
18 komentarzy
Wyślij komentarz
Rozlicz PIT na rzecz Łomianek! W rozliczeniu wpisz łomiankowski adres zamieszkania
Zwiększenie liczby osób rozliczających PIT w Łomiankach to realna szansa na pozyskanie od kilku do kilkunastu milionów...
Opieka nad dziećmi, ograniczenie sprzedaży alkoholu, zwierzęta bezdomne – radni opiniowali projekty uchwał
Wczoraj 24 marca 2025 roku odbyło się powiedzenie Komisji Społecznej Rady Miejskiej w Łomiankach. Radni, pracownicy...
SKOLIM wystąpi w Łomiankach. Dla czytelników LOMIANKI.INFO mamy dwie darmowe wejściówki
Centrum Kultury w Łomiankach oraz Agencja Koncertowa Az-Art serdecznie zapraszają na koncert Konrada Skolimowskiego,...
Zobacz wizualizację żłobka w Sadowie, który powstanie w budynku starej szkoły
Urząd Miejski w Łomiankach opublikował wizualizację projektu żłobka publicznego, który powstanie w rozbudowanym...
Nowość w GPSZOK Łomianki – BYŚ podstawił prasokontenery. Wygoda mieszkańców, ochrona środowiska
Gminny Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (GPSZOK) w Łomiankach wzbogacił się o nowoczesne prasokontenery....
„Leśniaczanki” – nowa inicjatywa integrująca mieszkańców Gminy Łomianki
W Dziekanowie Leśnym powstała nowa, inspirująca inicjatywa – "Leśniaczanki". To grupa, która ma na celu integrację i...
Jest potrzebna pomoc dla Gabrysi – bibliotekarki z naszej biblioteki w Łomiankach
Gabriela Ryndak-Kubiak to osoba, którą wielu mieszkańców Łomianek zna z Biblioteki Publicznej w Łomiankach. Przez lata...
Kiermasz książek w Bibliotece Publicznej w Łomiankach. Okazja na tanią książkę!
W ostatnim tygodniu marca Biblioteka Publiczna w Łomiankach organizuje Kiermasz Książek Przeczytanych. Cały dochód...
Pierwsza filia VeloBanku w Łomiankach. Na mieszkańców czeka atrakcyjny Kredyt gotówkowy z RRSO 9,9%
VeloBank otworzył swoją pierwszą placówkę w Łomiankach przy ul. Warszawskiej 85/9. Nowa filia, to miejsce, w którym...
Re: deweloperzy rządzą mieszkańcami Łomianek
11chwilka 22.01.14, 21:12 Odpowiedz
Jeszcze nie widziałam w Łomiankach takiej cenzury! porażające, zostały głosy ble ble,ble… .
Spójrzcie na stronę Łomianek info tam też skasowano komentarze!
CZYŻBY TAK MOCNO BURMISTRZ BAŁ SIĘ PRAWDY?
U SIEBIE NA STRONIE GMINY TEŻ WĄTEK SKASOWAŁ.
Dodali , a kiedy skasują?
Wstyd i żenada. Redakcja lomianki.info chyba po raz pierwszy zastosowała cenzurę.
Liczyliśmy na lomianki.info jako na ostatnią enklawę wolnych mediów. Ale i tu sięgnęły macki władzy.
Okazuje się, że nie wolno tu było napisać tekstu pod tytułem „Deweloperzy rządzą Łomiankami” a ten sam tekst ma prawo ukazać się pod innym tytułem i logo Łomianki Razem.
Na co to jest dowód, ja się pytam.
Odpowiedź jest prosta:
Deweloperzy rządzą Łomiankami…
i lomiankami.info też. Czy przez szantaż, czy zastraszanie, nieważne, grunt że rządzą.
Jest zasadnicza różnica między tamtym, skasowanym, tekstem a tym obecnym. Tu wyraźnie jest zaznaczone, że to cytat ze strony Łomianki Razem, tamto wyglądało na opublikowane przez Łomianki Razem, a tak nie było. Tytuł miał wydźwięk negatywny, kłócąc się niejako z treścią. Nie można tego było odebrać jako osobisty komentarz piszącego.
http://www.rdc.pl/informacje/odpowiedzialnosc-za-slowo-obowiazuje-takze-na-portalach-internetowych-posluchaj/
Fajnie i prosto jest sobie wzajemnie (anonimowo) nawrzucać na jakimś forum, ale niestety konsekwencje mogą dotknąć kogoś innego, w tym przypadku wydawcę.
Przykro, że nie może być całkowitej wolności wypowiedzi, ale jeśli odpowiedzialność za słowo może spaść nie tylko na piszącego komentarze, ale i na właściciela portalu, to ja się temu posunięciu nie dziwię.
Wstydem i żenadą bym tego nie nazwała, raczej zachowaniem zdrowego rozsądku. Zakładam, że nie była to łatwa decyzja. Poza tym, skoro jest jakiś regulamin, to trzeba się do niego stosować, wtedy nie będzie przykrych niespodzianek.
Tu przykładowy link do strony dotyczącej tego tematu:
Entomol, zgadzam się w 100%.
Wy oboje z Łomianki Razem dajcie sobie spokój z wymądrzaniem się na temat demokracji. Trzeba być ślepym, żeby nie widzieć jak złamaliście człowieka. Jakimi metodami, można się tylko domyślać. Natomiast nie potrzeba zgadywać kto jest waszym patronem.
Jak dla mnie Info kolejny raz pokazało swoją niezależność. Niezależność od władzy ale też niezależność od opozycji, bo jako opozycyjny odczytywałem wpis autora „sprawy nasze”. mimo że początkowo sądziłem że to jakaś kolejna wersja tego stowarzyszenia od gruntów nad Wisłą.
To prywatny portal. A jeżeli się komuś nie podoba to może sobie założyć swój własny, przecież nie ma obowiązku tu pisać, a nawet nie ma obowiązku tu czytać.Wybór należy do każdego z nas.
Jak dla mnie jest to obecnie jedyne tak szeroko otwarte okno na łomiankowski świat. Tak trzymać.
Pojęcie niezależności to trudne pojęcie. Niezależność to nie jest to, co jakieś grupy chciałyby w kimś widzieć, tylko to co sam chce ten ktoś i co robi w zgodzie ze sobą. Uleganie naciskom z żadnej strony nie jest dobre, bo w ten sposób traci się niezależność oraz kręgosłup moralny. Będąc niezależnym od kogoś, można stać się jednocześnie zależnym od kogoś innego. Trzeba być wąsko myślącym, żeby tego nie rozumieć.
Niektórym się chyba wojny zachciewa, powrotu do władzy i opozycji, do tego, że jesteś z nami lub przeciwko nam. Niestety świat nie jest czarny i biały. A z takiego podejścia, nie będzie nigdy lepiej. Będzie to samo, tylko odwrotnie – wkrótce opozycja zostanie władzą, władza opozycją, a jatka trwała będzie nadal.
Bulwersującym jest fakt, że towarzystwo ustala coś w BARDZO WĄSKIM gronie w tak ważnym dla wszystkich mieszkańców Łomianek temacie jak STUDIUM.
W dodatku spotkanie jest organizowane na wniosek grupy osób, które mają bezpośredni interes w takim a nie innym procedowaniu nad planami.
Moim zdaniem takie spotkanie powinno otwarte, znacznie wcześniej ogłoszone, a nie robione gdzieć, coś, z kimś…
Ciekawi mnie ten protokół. Mam nadzieję, że organizatorzy taki udostępnią i będzie wiadomo o czym burmistrz – jakby nie patrzeć człowiek pracujący dla mieszkańców i wypowiadający się w imieniu mieszkańców – rozmawiał z KPNem i „stowarzyszneiem”.
ps. Nie wiem o co chodzi z tą niezależnościa i jak to się ma do tego spotkania.
Chodziło mi o podnoszące się tu krzyki o cenzurę i utratę niezależności 🙂 Koniec końców tekst ŁR się znowu pojawił i można dyskutować na jego temat do woli 😉
Publikowanie treści naruszających prawo i odpowiedzialność za słowo to jedno a wolność słowa to drugie. Wolności słowa nie można mylić z naruszeniami prawa. Trzeba ponosić odpowiedzialność również za słowa.
Można i należy nad różnymi sprawami dyskutować, wymieniać opinie,mieć różne zdania ale nie można łamać prawa. Pamiętajmy, gdyby właściciel portalu nie usuną treści mógłby również ponieść odpowiedzialność prawną. Dlatego nie można mieć pretensji do właściciela portalu,że usunął komentarz niezgodny z prawem i regulaminem. A teraz możecie sobie dyskutować do woli w ramach wolności słowa. Może zamiast pisać na tym forum lepiej działać? Jak macie swoje pomysły to zamiast wypisywać na forum lepiej zacząć działać, bo od pisania jeszcze nic się w Polsce nie zmieniło…może czas spożytkować energię na działanie na rzecz Łomianek a nie na wzajemne przewalanki kto miał racje i kto co miał na myśli…to nic nie zmieni…
Dlaczego w tej naradzie nie uczestniczyli Radni? Znowu Burmistrz ich pomija. Czemu się potem dziwi, że Radni czyli przedstawiciele wszystkich mieszkańców nie zgadzają się na jego pomysły. Jak mają się zgadzać w ciemno?
Panie Burmistrzu proszę zacząć współpracę, proszę konsultować swoje wizje z mieszkańcami i Radnymi a nie z całym szacunkiem z dwiema uroczymi Paniami.
Halo, halo!!! Tu Łomianki!!!
NIestety nie widziałam większości Radnych na debacie w sprawie S-7…przyszło zaledwie kilku…chociaż wszyscy zostali zaproszeni i powiadomieni… Nie widziałam również Radnych Miejskich na konsulatacjach społecznych w sprawie planów miejscowych dla Kępy Kiełpińskiej i Łomianek Dolnych…
do Róży z kolcami
Czasami czubek własnego nosa może wszystko, nie tylko Radnych, przysłonić
DLACZEGO ŁOMIANKI RAZEM NIE POWINNI WYSTĘPOWAĆ JAKO MIESZKAŃCY? A jak nazwać fakt, że:
– główny Przedstawiciel Stowarzyszenia p. Białkowski wystąpił włąśnie z wnioskiem do gminy o w/z na osiedle domów na terenach rolnych? dostanie czy nie dostanie tą w/z? może zależy? tylko od czego?
– Pani Roszkowska wraz z rodziną, właśnie jakimś cudem (PR?) dostała długo wyczekiwana w/z na kilka domów na ternach ROLNYCH na Kępie Kiełpińskiej??? Dezycje o którą walczyła od 2010 roku i której podstaw wydania (a konkretnie „dobrosąsiedztwa”), jak do niedawna twierdził urząd nie było??? Co się takiego zmieniło w urzędzie???
– że w imieniu mieszkańców (!) Łomianek rozmawia z KPN z ramienia Łomianki Razem Joanna Wichowska obsługująca w Łomiankach deweloperów i inwestorów, którzy ostatnimi czasy uparli się zabudowywać terenach rolnych??? Pani ta nawet nie mieszka w Łomiankach, ale wypowiada się w imieniu mieszkańców…
– w Stowarzyszeniu aktywnie działa Leszek Więckowski, współwłasisicel DOMPOLu, lokalizujący czołowe swoje inwestycje na podstawie w/z, oczywiście najchętniej na terenach rolnych, gdzie buduje tak gęsto na ile urząd pozwoli, ostatnio na terenach zalewowych głównie; potrafi tez na terenie rolnym, najchętniej siedlisku, „zamieniać” budynki gospodarcze w domy jednorodzinne. CUD?
CZY TO SA MIESZKAŃCY ŁOMIANEK, czy może jednak OSOBY (I DE FACTO FIRMY) ZAINTERESOWANE UTRZYMANIEM JAK NAJWIĘKSZEJ CZĘŚCI ŁOMIANEK BEZ PLANÓW/PODNIESIENIEM WARTOŚCI SWOICH GRUNTÓW/MAKSYMALNĄ INTENSYFIKACJA ZABUDOWY ITP …ITD…
Nie nie, na pewno to są jednak reprezentatywni mieszkańcy naszego Łom Piongu…
„Wszystkie strony przy tym zadeklarowały ze swoich działaniach będą dążyć do kompromisu.” To jest jakiś ponury żart? Jakie wszystkie strony? To Łomianki Razem teraz podejmuje decyzje za wszystkich mieszkańców?
Wszystkie strony uczestniczące w spotkaniu to takie trudne do odczytania z tekstu ,chyba że nie chce się go zrozumieć ???
ku rozwadze piszących……
temat trasy S7 czy studium nie rozstrzygnie się w ciągu najbliższego czasu, ale za kilka lat
wszelkie merytoryczne i niemerytoryczne dyskusje na ten temat wywoływane przez Łomianki Razem są niczym innym jak próbą rozniecenia starego jak swiat konfilktu wśród mieszkańców Łomianek
jest to działanie typowe dla roku wyborczego i mamy do czynienia z niczym innym, jak z początkiem kampanii politycznej – w tym wypadku Łomianki Razem należny traktować jako cos w rodzaju komitetu wyborczego – na pytanie czyjego – wystarczy spojrzeć przez kogo i gdzie Łomianki Razem jest silnie promowane
proszę zastanowić się głęboko nad podejmowaniem tej rękawicy i wchodzeniem w jakiekolwiek dyskusję
zwracam uwagę na fakt, ze Łomianki Razem nie wzywają do publicznego ogłoszenia stanowiska w tej sprawie przez Burmistrza Dabrowskiego, ale cały czas powtarzają jak mantrę, żeby rada miasta zajęła jednoznaczne stanowisko w tej sprawie np S7
logicznym jest, że Rada (z racji tego chociażby, że radni są z rożnych części Łomianek) nie zajmie stanowiska jednoznacznego, tylko się pokłóci i o to w tym wszystkim tak na prawdę chodzi
apeluje o rozwagę i nie podejmowanie bezsensownej dyskusji, a przynajmniej zawieszenie jej do wyborów
założę się, że jak zwykle temat po wyborach ucichnie
czy ktoś przyjmuje zakład?
NIE DAWAJCIE SIĘ WCIĄGAĆ W POLITYKĘ WYBORCZĄ/LOKALNĄ PRZEZ DZIAŁANIA ŁOMIANKI RAZEM, SPÓJRZCIE JAK MOCNO NA ŁAMACH GAZETY ŁOMIANKOWSKIEJ, WWW I FACEBOOKU URZĘDU JEST ONA POKAZYWANA
nie jest przecież tak, ze w Łomiankach nie ma innych społecznych działań, ale z jakiegoś powodu to działania Łomianki Razem są medialnie tak bardzo widoczne i to dokładnie w roku wyborczym
wystarczy poczekać do jesieni, nie dyskutować
i tak nie mamy na to w chwili obecnej wpływu, a po wyborach sprawa ucichnie i będzie jak zawsze, niestety.
zwracam tez uwagę na to, że np w sprawie S7 to Burmistrz rządzi tą gminą i on jest od tego, żeby nas godnie reprezentować przed chociażby GDDKiA, a rada ma tu „tyle” do powiedzenia, że o wiele lepiej prosić o pomoc zielonych, bo to większy i bardziej realny nacisk na GDDKiA w przyszłości
ku rozwadze…