www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Spotkanie z Łukaszem Wierzbickim

Biblioteka Publiczna w Łomiankach zaprasza 16 kwietnia (poniedziałek) o godzinie 18.00 na spotkanie z Łukaszem Wierzbickim – autorem książek, podróżnikiem i kolekcjonerem ciekawych biografii, który opowie o pionierskiej wyprawie motorem Haliny i Stanisława Bujakowskich do Chin.

Motorem do Chin – pionierska wyprawa Haliny i Stanisława Bujakowskich

„W sierpniu 1934 roku Halina i Stanisław Bujakowscy podjęli niezwykłą wyprawę. Jej celem był najodleglejszy punkt na mapie osiągalny motocyklem… Szanghaj w Chinach. Szlak wiódł przez całą Azję i wynosił 24.000 kilometrów. Miała to być ich podróż poślubna, zarazem pionierski wyczyn sportowy. Stanisław prowadził motocykl, Halina siedziała w koszyku. Na kolanach wiozła maszynę do pisania. Na postojach, w namiocie, siadłszy na skraju drogi, w każdej wolnej chwili spisywała kronikę szalonej przygody, relacje ze spotkań z mieszkańcami egzotycznych krain, z wielomiesięcznego pobytu w sercu birmańskiej dżungli, podczas którego towarzystwa dotrzymywała podróżnikom urocza wszędobylska niedźwiedzica I Thai. Dokumentowała zmagania z przeciwnościami losu, kiedy to nie motocykl niósł podróżników, ale oni pchać, ciągnąć, nieść musieli wehikuł.Po zakończeniu podróży pamiętniki HalinyKorolec-Bujakowskiej spoczęły w podróżnej walizie. Ujrzały światło dzienne dopiero wiosną 2011 roku, a my możemy przeżyć tę fantastyczną przygodę raz jeszcze.
O pionierskiej wyprawie, a zarazem podróży życia Haliny i Stanisława Bujakowskich opowie Łukasz Wierzbicki – kolekcjoner ciekawych biografii, dzięki któremu pamiętniki zostały wydane.””

Spotkanie odbędzie się w Bibliotece Publicznej (ul. Wiejska 12a).

Podczas spotkania będzie można zakupić książkę „”Mój chłopiec, motor i ja”” oraz otrzymać autograf.

źródło: Biblioteka Publiczna w Łomiankach
redakcja@lomianki.info

Spotkanie z Łukaszem Wierzbickim

Spotkanie z Łukaszem Wierzbickim

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *