www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Sprostowanie Przewodniczącego RM

W związku z nieopublikowaniem sprostowania Przewodniczącego Rady Miejskiej w Łomiankach w samorządowej Gazecie Łomiankowskiej.pl radny Jan Grądzki zwrócił się do nas – jako niezależnej redakcji – z prośbą o publikację poniższego tekstu.

Prośbę o komentarz do sprawy wysłaliśmy zarówno do redaktor naczelnej Joanny Zielke oraz wydawcy Gazety Łomiankowksiej.pl. Komentarz zostanie opublikowany na LOMIANKI.INFO niezwłocznie po jego otrzymaniu.

redakcja@lomianki.info


SPROSTOWANIE

Szanowni Państwo unikam wypowiedzi dla mediów, nie piszę na forach internetowych i nie ukrywam się pod żadnym nickiem. Uważam, że w samorządowej pracy najlepszym miejscem na spory i dyskusje są posiedzenia komisji Rady Miejskiej – gdzie w sposób merytoryczny radni i przedstawiciele magistratu mogą szukać rozwiązania ważnych spraw dla mieszkańców. Jednakże do zabrania głosu zmusza mnie manipulacja, a wręcz mijanie się z prawdą, czego dopuszcza się wg. mnie zastępca burmistrza Łomianek Piotr Rusiecki w swoich wypowiedziach na łamach „”Gazety Łomiankowskiej””.

Szanowni Państwo! „”Gazeta”” wydawana z naszych podatków nie publikuje życzeń, które kieruję w imieniu Rady Miejskiej do mieszkańców z okazji świąt, brakuje miejsca na zamieszczenie kondolencji składanych w imieniu Rady Miejskiej i kolejny raz odmawia publikacji sprostowania.
Ocenę pozostawiam Państwu.

Jan Grądzki

Sprostowanie Przewodniczącego RM

Sprostowanie Przewodniczącego RM

Sprostowanie Przewodniczącego RM

Sprostowanie Przewodniczącego RM

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

9 komentarzy

 1. Podatnik

  Czekam z niecierpliwością na wyjaśnienia redaktorki z Gazety Łomiankowskiej.
  Co to zwyczaje? Już dość cenzury w gazecie na którą płacimy wszyscy mieszkańcy Łomianek podatkami! Urząd to nie jest prywatny folwark!

  0
  0
  Odpowiedz
 2. Elka

  Nie przepadam za przewodniczącym Grądzkim, jednak to, że Łomiankowska nie dopuszcza do głosu radnych uważam za naruszenie zasad demokracji.

  Panowie burmistrzowie nie tędy droga. Radni są wybrani przez mieszkańców i nas reprezentują tak samo jak i Pan Burmistrz Dąbrowski. Przewodniczący ma prawo a nawet obowiązek występować w obronie radnych. I powinien mieć stworzone do tego możliwości.

  Nie dobrze się dzieje, że urzędnicy ograniczają mieszkańcom dostęp do informacji. Kojarzy mi się to jednoznacznie z minionym poprzednim ustrojem.

  btw. dziękujem Łomiankom Info za dbanie o demokracje

  0
  0
  Odpowiedz
 3. wicek

  Pamiętam jak przed wyborami Krystecki z Rusieckim szczekali, że GŁ to tuba propagandowa Pszczółkowskiego i innych… Jak to się mówi – punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia. Jeśli chcecie mieć prywatną gazetę to proszę za nią płacić ze swoich prywatnych pieniędzy. Wielokrotnie prosiłem żebyście się obudzili, że jeszcze nie jest za późno… Niestety już jest, został rok na Wasze rozgrywki. Mam nadzieję, że w końcu Łomianki doczekają się gospodarza na miarę XXI wieku.

  0
  0
  Odpowiedz
 4. Elżbieta

  A ja mam pytanie jak to możliwe, że radni podjęli 23 maja 2013r uchwałę o wprowadzeniu zmian w studium, ale do dnia dzisiejszego nie wskazali środków na ten cel i nie chodzi tu o 1mln zł tylko o 30 tys?

  Radny Zielski na na której zostala podjęta uchwała powiedział ” Ja jestem za tym, żeby mieszkańcy Kępy kielpińkiej i Łomianek Dolnych mieli możliwość zabudowy jednorodzinnej” , ale nie idą za tym żadne działania.

  Czy to niej jawna manipulacja ? Według mojej oceny są o są obietnice bez pokrycia.

  Dlaczego radni nie naciskają burmistrza o przekazanie/ wskazanie funduszy na ten cel. Dlaczego komisja rewizyjna nie podejmuje działań w związku z bezczynnością burmistrza pomimo podjętej uchwały 23.05r. Czy mamy złożyć skargę na bezczynność burmistrza, żeby radni podjęli jakieś kroki, czy też czekać do następnej kadencji i wybierać nowych radnych którzy oprócz gadania będą działać na korzyść mieszkańców?

  Wygląda na to że nic się nie zmieni jeżeli nie weźmiemy sprawy w swoje ręce…

  0
  0
  Odpowiedz
 5. kazik

  Panie Grądzki nie popisał się Pan tym sprostowaniem 🙂 Jakoś tak trochę słabo wyszło.

  Ale fakt, że cenzura w Gazłomie to standard, nie tylko w tej kadencji. Żadna władza nie potrafi sobie odmówić.

  0
  0
  Odpowiedz
 6. jzc

  Kazik,dlaczego słabo? W/g mnie dobrze.
  Poczynania kłamliwe są to działania na szkodę ludzi.
  Dobrze,że pan przewodniczący rady przekazał takie sprostowanie.
  Niech mieszkańcy wiedzą, co wyczynia władza zarządzająca gminą.

  0
  0
  Odpowiedz
 7. Chopin z Łomianek

  Coraz bardziej się przekonuję, że za rok należy wybrać całkowicie nowych radnych, nowego przewodniczącego rady oraz całkowicie nowego burmistrza. To towarzystwo od lat nie potrafi się porozumieć na rzecz rozwoju Łomianek a my za to płacimy…

  0
  0
  Odpowiedz
 8. Igor

  Burmistrz Dąbrowski z radnymi by się dogadał. Problem leży w jego konfliktowym doradcy.

  0
  0
  Odpowiedz
 9. MikeTNK

  Nowego burmistrza to jeszcze nie problem będzie wybrać, ale powiedzcie mi jak to zrobić żeby mieszkańcy przestali głosować wciąż na tych samych radnych?

  0
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *