www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Środki unijne na wodociąg

Jak informuje UM Łomianki… Gmina Łomianki kolejny raz została Beneficjentem środków unijnych na realizację zadań wodno-kanalizacyjnych na terenie Łomianek. Burmistrz Łomianek, Tomasz Dąbrowski, Zastępca Burmistrza, Piotr Rusiecki i Prezes Zarządu ZWiK, Tomasz Czajkowski uczestniczyli dziś w uroczystym podpisaniu aneksu do umowy o dofinansowanie projektu: „Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej na terenie gminy Łomianki” w ramach Konkursu nr 13/POIiŚ/1.1/04/2014 Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Dzięki nowej umowie rozszerzony został zakres rzeczowy projektu, a co za tym idzie wkład Unii Europejskiej w rozbudowę infrastruktury wodno-kanalizacyjnej. Zwiększono dofinansowania o 6,6 mln złotych – w sumie 57,4 mln złotych)

Obecny nabór stanowił możliwość rozszerzenia projektów m.in. o inwestycje wodociągowe, ponieważ w Konkursie nr 7 dofinansowywane były jedynie projekty z zakresu infrastruktury ściekowej, tj. dla budowy sieci kanalizacyjnej i rozbudowy oczyszczalni ścieków.

źródło: UM Łomianki

Środki unijne na wodociąg

Środki unijne na wodociąg

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

1 komentarz

 1. Zainteresowany

  To bardzo dobra wiadomość. Bardzo mnie to cieszy.

  Jest jednak jedno „ale”.

  Zastanawia mnie jednak, to jak gmina ma zamiar rozwiązać problem niepodłączonych mieszkańców.
  Obecnie koszty podłączenia nie pozwalają części rodzin podłączyć się do kanalizacji. Dodatkowo ostatnie podwyżki opłat miesięcznych nie zachęcają.

  Słyszałem, że sam fakt wybudowania kanalizację nie załatwia tzw. efektu ekologicznego, a bez jego uzyskania pieniądze unijne trzeba zwrócić. Nie wiem ile w tym prawdy, ale jeżeli tak jest to chyba możemy się spodziewać poważnych problemów. Pokazywanie rozkopanych ulic i kolejnych teczek z dokumentami nic nie zmieni.

  Czy redakcja portalu Lomianki.Info może się coś dowiedzieć w tej sprawie?

  Dziękuję.
  Zainteresowany.

  0
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *