www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Stanowisko – podwyżka za odbiór śmieci

Na X uroczystą Sesję Rady Miejskiej w Łomiankach, ogłoszoną w trybie nadzwyczajnym, zaplanowano dwa punkty porządku obrad: „powitanie delegacji francuskiej i amerykańskiej
z miast siostrzanych” oraz podjęcie tzw. uchwały „śmieciowej”…

Podczas sesji przegłosowane zostały zaproponowane przez burmistrza podwyżki:
– za odbiór odpadów segregowanych (podwyżka o ponad 30%)
-niesegregowanych (podwyżka o ponad 50%).

To oznacza, że od 1 stycznia 2016 r. 4-ro osobowa rodzina zapłaci miesięcznie za odbiór odpadów segregowanych 50,00 złotych, nie zaś tak, jak dotychczas 38,00 zł. 4-ro osobowa rodzina za odbiór odpadów niesegregowanych zapłaci 100,00 złotych (dotychczas 66,00 zł.). Jednocześnie decyzją burmistrza ograniczony został odbiór odpadów zielonych (jednorazowo do 10 worków z 1 posesji).

ZA podwyżkami zagłosowali:

Tadeusz Krystecki
Wiesław Bochenek
Cezary Astrau
Piotr Łukasz
Andrzej Graf
Wanda Karaś
Wanda Kuczera
Bogusław Pawłowski
Joanna Roszkowska
Bogumił Sikorski
Paweł Słupski-Kartaczowski
KrzysztofTerczyński
KrzysztofWawer
MaciejWroniewski
MariaZalewska

PRZECIWKO podwyżkom byli:

Wojciech Berger
Marcin Etienne
Ewa Krzyżowska
Mariola Niecikowska
Adam Salwowski
Małgorzata Żebrowska-Piotrak

 


Załączone dokumenty:
Stanowisko dot. podwyżki.pdf

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

19 komentarzy

 1. gospodarstwo domowe

  Tomasz Dąbrowski, Piotr Rusiecki, Tadeusz Krystecki, Wiesław Bochenek, Cezary Astrau, Piotr Bartoszewski, Andrzej Graf, Wanda Karaś, Wanda Kuczera, Bogusław Pawłowski, Joanna Roszkowska, Bogumił Sikorski, Paweł Słupski-Kartaczowski, Krzysztof Terczyński, Krzysztof Wawer, Maciej Wroniewski, Maria Zalewska

  DZIĘKUJEMY ZA PODWYŻKI OPŁAT ZA WYWÓZ ŚMIECI!

  0
  0
  Odpowiedz
 2. entomol

  Ktoś sobie coś ustali wedle własnego widzimisie, a ty człowieku płacz i płać. Żeby mi tak pensja wzrastała jak rosną te wszystkie opłaty 🙁
  Radni głosujący za podwyżką zacznijcie wreszcie myśleć samodzielnie, zacznijcie działać, a nie tylko podnosić ręce i inkasować diety.

  0
  0
  Odpowiedz
 3. Janek

  To radny PIS też głosował za tak drastycznym podniesieniem opłat dla mieszkańców. Czy tak będzie też w Polsce po wyborach?. Na ustach slogany , a w rzeczywistości -po kieszeni każdego z nas. Widać że mają jeden cel kasa, kasa, kasa- ale dla siebie. Radny PIS razem z ubekiem, komuchem głosuje za obciążeniami mieszkańców, bez dyskusji, bez konsultacji – najważniejsze żeby na dietę wystarczyło, mieszkańcy za to zapłacą – jedne z najwyższych opłat w Polsce za wodę i ścieki a teraz za wywóz śmieci.

  0
  0
  Odpowiedz
 4. jiklo

  Jeżeli Burmistrz Tomasz Dąbrowski z swoimi Radnymi ustalili takie stawki to po co ta dyskusja. Zupełnie nie rozumiem, po co te nerwy, przecież wszystko było już wyjaśnione i jeszcze raz wszystko będzie w Gazecie Łomiankowskiej. Burmistrz i jego Radni zostali wybrani w wyborach i mają prawo decydować jak chcą.

  Cieszcie i dziękujcie Burmistrzom że tak jest, bo mogło być drożej. Przestańcie znowu robić hucpę. Jak się komuś nie podoba to może się wyprowadzić za górkę kiełbasianą do przewodniczącej PO.

  0
  0
  Odpowiedz
 5. kolega

  Populizm aż cieknie… Gdyby radni nie przyjęli stawek wynikających z cen z przetargu to od stycznia nikt nie odebrałby śmieci w Łomiankach, bo przetarg toczy się od kwietnia. I pewnie o to opozycji chodziło…

  To dobrze, że wymieniono radnych z nazwiska wiadomo przynajmniej na kogo nie będę głosować. Nie ma miejsca w radzie dla nieodpowiedzialnych populistów z opozycji.

  0
  0
  Odpowiedz
 6. Janek

  „kolega” się znalazł raczej koleś od koryta. W innych gminach może być taniej a u nas nie. Powtórzcie przetarg- jak ceny za wysokie?. Czyżby brakowało kasy na zakrapiane potańcówki i inne imprezy?. A może diety macie za niskie? O poborach już nie mówię bo niektórzy nasi nieudacznicy zarabiają więcej niż Hanka w Warszawie. Nie uda się wam , tak jak za komuny wciskać ludziom ciemnoty – że wprowadzacie skandaliczne podwyżki opłat w naszej gminie dla naszego dobra. Do roboty lenie. Obniżyć diety i pobory i kasa się znajdzie.

  0
  0
  Odpowiedz
 7. Janek2

  Ktoś próbuje manipulować. Nie od dziś wiadomo, że system śmieciowy musi się samofinansować a więc nie można przesuwać pieniędzy na jego finansowanie z potańcówek, inwestycji i innych. Tutaj muszą się równoważyć wpływy z jego wydatkami. Tak to działa…

  0
  0
  Odpowiedz
 8. Jacky

  Populizm do kwadratu, opozycja powinna chyba się wstydzić argumentacji. Podobne stawki są u sąsiadów a poza tym lepiej że wygrała Polska firma. A stawki za niesegregowane to bym podniósł 4 razy, aby zmusić wszystkich do segregowania.

  0
  0
  Odpowiedz
 9. Janek

  Swoją nieudolność, niekompetencje, zrzucacie na innych, to nie komuna, do roboty lenie.W swojej pazerności zapomnieliście o nas , zwykłych mieszkańcach. Uważacie że jesteście najmądrzejsi i tak jak za komuny wmawiacie nam co dla nas dobre. Obniżcie sobie diety i pobory i kasa się znajdzie.

  0
  0
  Odpowiedz
 10. podatnik

  Drogo, bardzo drogo. Nie mozna było jakoś inaczej sformułować przetargu? Takich wysokich opłat nie było nawet wtedy kiedy śmieci niesegregowane oddawaliśmy każdy mieszkaniec osobno!

  Zupełnie nie rozumiem dlaczego radni z komitetu burmistrza Dąbrowskiego nie walczą o dobro mieszkańców. Szanowni radni macie reprezentować nasze interesy a nie interesy swojego komitetu.

  Może jest jeszcze szansa aby te opłaty były niższe? Może mozna jakoś uratować tę sytuację? Radni opamiętajcie się się chociaż wy, bo na opamiętanie duetu Dąbrowski Rusiecki już jest za późno.

  0
  0
  Odpowiedz
 11. Jarek

  Może tak jak pisze podatnik jest jeszcze szansa na zmniejszenie tych bardzo wysokich stawek. Szanowni Radni proBurmistrzowscy bardzo proszę o przemyślenie decyzji o podwyższaniu opłat za wywóz śmieci.
  Nie stać nas aby płacić rocznie prawie 1000 złotych za wywóz śmieci! Czas na to aby się spotkać i porozmawiać o sprawach ważnych dla mieszkańców jeszcze jest.
  Nie musicie się poddawać dyktatowi zastępcy Rusieckiego.

  0
  0
  Odpowiedz
 12. Aga

  Nie wiem skąd mam brać pieniądze na te wszystkie opłaty. Kanalizacja droższa, śmieci groższe, zaraz pewnie prąd i gaz zdrożejej.
  Nie sądziałam, że burmistrz Dąbrowski i jego radni zgotują nam taki los.

  0
  0
  Odpowiedz
 13. Obserwator III

  Najciekawsze, iż przy tym nie mówi się nic o rozliczeniu realnych kosztów wywozu śmieci przez gminę. A przepis przecież do tego obliguje a w naszej bogobojnej i rzekomo pro obywatelskiej gminie nie ma nic! Aż tak jawnie burmistrz nie działa, wstyd i tyle!. Koszty też można ciąć, w samym gminnym punkcie odbioru śmieci obsada rośnie a powinna maleć, bo tam można uzyskać dodatkowy dochód na najprostszej segregacji śmieci! Wiele gmina mówi o obywatelach, ze maja wiele liści, ale nie mówi o opóźnieniach, zbyt wczesnym rano odbiorze śmieci ( przez co zwierzęta w nich buszują) i o innych niedogodnościach.
  Ceny nam rosną i w firmie prywatnej taki nieprzewidziany ruch cenowy w górę jest kompensowany oszczędnościami. Miała być obniżka diet radnych a jej nie ma. Burmistrz nie potrafił wynegocjować lepszej ceny powinien zostać ukarany finansowo i tak dalej i dalej.

  0
  0
  Odpowiedz
 14. wolf

  te Jacky od segregowania i przymuszania opłatami….posłuchaj misiu pluszowy jak mi zaczną odbierać śmieci raz na tydzień to zacznę segregować bo jak na razie to musiałbym chyba pół garażu poświęcić na trzymanie odpadów już posegregowanych…..a na razie jest tak że nie segregujęKuhnro i w lecie przy odbiorach raz na dwa tygodnie piękne zielone muchy się legną jak marzenie…może w przyszłym roku ich nałapie o podrzucę razem z tymi białymi larwami tym gamoniom co głosują za podwyżkami a nie idzie to w parze z jakością usługi.

  0
  0
  Odpowiedz
 15. Smart

  Takie ceny, jacy radni i burmistrz. Sami sobie ten los zgotowaliśmy. Radnych niezależnych od burmistrza jest zbyt mało i nic w obronie mieszkańców nie zdziałają.

  0
  0
  Odpowiedz
 16. Mieszkanka

  Szanowny Panie, bardzo dziękuję za zajęcie stanowiska i stanięcie po stronie mieszkańców i godnego ich traktowania. To co robi ekipa burmistrza woła o pomstę do nieba. Łatwo będzie im niszczyć Łomianki, tylko potem i my i Pan będziemy musieli je odbudować.. Damy radę, ale dlaczego znowu???

  0
  0
  Odpowiedz
 17. Barbara

  Mam pytanie jak to zagłosowali za podwyżkami. Najpierw ustanowili podwyżki a potem ogłosili przetarg. Nie rozumiem, przecież Gmina nie może zarabiać na śmieciach mieszkańców. Ja swoje stanowisko już przedstawiłam Gminie. Nie zapłacę tak wysokich stawek za wywóz śmieci. Mało tego jestem gotowa pozwać do Sądu Gminę za to co wyprawia w kwestii śmieci na naszym terenie. Ktoś chętny. To proszę o odpowiedź. Zażądałam od Gminy, bo widzę naruszenie swojego interesu prawnego skanów złożonych ofert ostatnich i tych ubiegłych celem analizy. Ta podwyżka jest nie zrozumiała. Deflacja w Polsce 1,6%. Tańsze paliwo (cenotwórczy składnik oferty) bliższa firma (Sita to Piaseczno, a BYŚ tu blisko) i wreszcie ceny grupowe wyższe od cen indywidulanych w okresie gdy paliwo było dużo droższe. To śmierdzi i wcale nie śmieciami.

  0
  0
  Odpowiedz
 18. o żesz

  Cała ta ustawa śmieciowa to jedno wielkie G.
  Może obecny Sejm odstąpi od niej?
  Gratuluję osobistego zaangażowania.
  Nie każdy ma tyle siły, by walczyć o rozsądek w życiu społecznym.

  0
  0
  Odpowiedz
 19. seat

  Pięcioro radnych, na dwudziestu jeden, to za mało aby zrobić coś dobrego dla mieszkańców. Takich dokonaliśmy wyborów ponad rok temu.

  0
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *