www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Strasna zaba i przyjaciele

Dom Kultury w Łomiankach zaprasza 7 grudnia 2008 r. o godzinie 15.00 na spektakl dla dzieci i dorosłych „Strasna zaba i przyjaciele”” w wykonaniu Małgorzaty Komorowskiej (harfa) i Wojciecha Malajkata.

Strasna Zaba, co nie umie się wysławiać, ani śpiewać, ani grać – dziś zaprasza do pomocy swych przyjaciół – z jezior, pól, także dzieci z wszystkich szkół; By zrozumieć tę muzykę co w poezji gra, By usłyszeć dźwięk zaklęty w mowie, szumie wiatru, śpiewie ptaka i ryczeniu lwa. By zachwycić się poetką instrumentów – harfą, co jest czarodziejką zwiewną; wodą, wiatrem, wróżką wierną ludzkiej mowy od pradawnych lat.

WOJCIECH MALAJKAT, jeden z najwspanialszych aktorów i recytatorów polskich, mistrzowską interpretacją najzabawniejszych dziecięcych wierszy K.I.Galczyńskiego, J.Tuwima, J.Brzechwy ukaże piękno, bogactwo, liryzm i dowcip muzyki mowy ludzkiej. Poezję muzyki wyczaruje na harfie MAŁGORZATA KOMOROWSKA. Spod jej palców popłyną dźwięki strumieni i fal morskich, szumu wiatru i kropli deszczu, struny zamienią się w miauczącego kota i skaczącą straszną żabę. Z tym najstarszym na świecie instrumentem harmonicznym, towarzyszącym zawsze poetom, powędrujemy od muzyki celtyckiej, poprzez dawną muzykę Williama Croffta, aż po pisaną współcześnie przez Davida Watkinsa, Bernarda Andresa, Nancy Gustavson, Ronaldo Ortiza.

Bilety: 10 zł. Rezerwacja telefoniczna: 022 751 7059.

Karolina Pluta, Dom Kultury w Łomiankach

Strasna zaba i przyjaciele

Strasna zaba i przyjaciele

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *