www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Straż Miejska w Łomiankach usunęła kolejne wraki z łomiankowskich ulic

Łomiankowska Straż Miejska w tym roku usunęła już 4 wraki z łomiankowskich ulic i ma aktualnie rozpoczętych 10 spraw w tym zakresie. 

20 czerwca 2024 strażnicy wydali kolejne dwie dyspozycje usunięcia pojazdów „wraków”.  Tym razem dwa miejsca parkingowe odzyskali mieszkańcy ulicy Staszica.

Mimo, że procedura jest długotrwała – jak zapewniają Straż Miejska w Łomiankach – „to nie koniec naszych działań,  kolejne pojazdy czekają na odholowanie”.
Usuwane są samochody, które nie posiadają tablic rejestracyjnych i te, których ogólny stan wskazuje na to, iż są nieużywane. Wcześniej na każdym samochodzie naklejane jest wezwanie do usunięcia pojazdu przez właściciela. Dopiero jak te kroki nie pomagają, auta zostają odholowane.

Komendant Straży Miejskiej w Łomiankach Marcin Węgiełek zachęca do zgłaszania porzuconych aut bezpośrednio do Straży Miejskiej – telefon alarmowy: 986 oraz tel. 22 751 35 03. Można też oczywiście osobiście odwiedzić siedzibę Straży Miejskiej przy  Warszawskiej 87.

– Będziemy bardzo wdzięczni za sygnały o porzuconych, stojących pół roku, rok samochodach. Nie wszystkie auta, na pierwszy rzut oka, wyglądają na porzucone i to mieszkańcy najlepiej  wiedzą, że tak jest. Bardzo dziękuję za wszystkie zgłoszenia. Każde zostanie odnotowane i podejmiemy interwencję – mówi komendant Marcin Węgiełek.

Usuwanie wraków rozpoczęto w 2019 roku,  od tego czasu z łomiankowskich ulic, parkingów, chodników strażnicy odholowali 39 bezpańskich aut.

mm./red.
fot: Straż Miejska w Łomiankach

 

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

1 komentarz

 1. Józef

  Należy przypomnieć, że to też dzięki działaniom radnego Marcina Etiena i burmistrz Małgorzaty Żebrowskiej, Straż Miejska zaczęła robić porządek na ulicach. Brawo za skuteczne działania Komendanta i Strażników i postawienie Straży z głowy na nogi.

  Wcześniej za czasów Dąbrowskiego i Rusieckiego nikomu ten bałagan nie przeszkadzał a Straż MIejska byłą wykorzystywana do ochrony władzy przed mieszkańcami.

  4
  1
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *