www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Super Samorząd 2014 dla Łomianek

Portal www.LOMIANKI.INFO zdobył dla Łomianek nagrodę Super Samorząd 2014. Wręczenie nagród miało miejsce 27 lutego w Pałacu Prezydenckim.

Nagroda Super Samorząd jest wyróżnieniem dla organizacji pozarządowych, grup nieformalnych, bibliotek, szkół, domów kultury i lokalnych mediów w ramach akcji Masz Głos, Masz Wybór organizowanej przez Fundację im. Stefana Batorego od 13 lat.

W tym roku nagrodzone sześć podmiotów wyłoniono z ponad 600 zgłoszonych grup z ponad 400 gmin. Portal LOMIANKI.INFO – jako jedyny podmiot z województwa mazowieckiego – został nominowany za udział w działaniu „Masz Głos, Masz Wybór – Głosuj Świadomie” w ramach, którego m.in. prowadzone były działania profrekwencyjne, zorganizowana była II Debata Kandydatów na Burmistrza Łomianek oraz zaproszono wszystkich kandydatów ubiegających się o głos wyborców do prezentacji swoich sylwetek i programów (www.wybory2014.lomianki.info).
Jak informują organizatorzy „Nagrody Super Samorząd zostały przyznane za najciekawsze i najskuteczniejsze działania zachęcające mieszkańców gmin do świadomego udziału w wyborach samorządowych, które odbyły się w listopadzie ubiegłego roku.”

Narody Super Samorząd wręczali Jacek Michałowski – szef Kancelarii Prezydenta RP oraz Aleksander Smolar – prezes Fundacji im. Stefana Batorego. W uroczystości uczestniczył również doradca prezydenta Bronisława Komorowskiego – Henryk Wujec, który jak się okazało w krótkiej rozmowie… zna i dobrze wspomina Łomianki 🙂

Na uroczystość wręczenia nagród, na zaproszenie Fundacji im. Stefana Batorego oraz Kancelarii Prezydenta RP, przybyli też uczestnicy akcji Masz Głos Masz Wybór z całego kraju oraz samorządowcy reprezentujący miasta i gminy na terenie, których akcja miała miejsce. Niestety zaproszeni na uroczystość burmistrz Łomianek Tomasz Dąbrowski ani przewodniczący Rady Miejskiej Tadeusz Krystecki nie dotarli. Szkoda 🙁

Łomianki były reprezentowane przez redakcję LOMIANKI.INFO – Aleksandrę Moraczewską i Maćka Moraczewskiego oraz – zaproszoną też do czynnego udziału w odbywającej się po uroczystości debacie na temat samorządu – Sylwią Maksim Wójcicką.

Obok portalu www.LOMIANKI.INFO laureatami nagrody Super Samorząd 2014 zostali:
Fundacja Akademia Zdrowego Życia i Fundacja Rozwoju Nitka z Bełchatowa (woj. łódzkie)
Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego z Krakowa (woj. małopolskie)
Kaliska Inicjatywa Miejska (woj. wielkopolskie)
Ruch Inicjatyw Obywatelskich Tczewa, Tczewska Inicjatywa Rowerowa, Fundacja Pokolenia i Przestrzeń Kultury Zebra (woj. pomorskie)
Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne „Carpe diem” ze Świdwina (woj. zachodniopomorskie)

Nagrodzonym serdecznie gratulujemy a wszystkim uczestnikom „Masz Głos, Masz Wybór” dziękujemy za inspiracje! Jesteście wielcy!

Więcej informacji z tej szczególnej (jak wynika z informacji przekazywanych nie tylko przez Kancelarię Prezydenta, Polskie Radio RDC, Telewizję Polska, portale poruszające tematy samorządu i organizacji pozarządowych…) dla mieszkańców Łomianek, łomiankowskiej demokracji i naszego portalu, uroczystości znajdziecie w najbliższym wydaniu miesięcznika ŁOMIANKI INFO.

Maciek Moraczewski / redakcja@lomianki.info

ps. szczególne podziękowania jako redakcja LOMIANKI.INFO chcę – tu i teraz – złożyć Annie Ścisłowskiej ze Stowarzyszenie 61 za pomoc merytoryczną oraz wsparcie w realizacji zadania.
Dziękuję też wszystkim czytelnikom LOMIANKI.INFO za życzliwe słowa oraz tym wszystkim łomiankowskim kandydatom w wyborach samorządowych w 2014 r., dla których strategie i kalkulacje polityczne, okazały się mniej ważne niż kontakt z mieszkańcami, transparentność działań i nowoczesna demokracja.

Super Samorząd 2014 dla Łomianek

Super Samorząd 2014 dla Łomianek

Super Samorząd 2014 dla Łomianek

Super Samorząd 2014 dla Łomianek

Super Samorząd 2014 dla Łomianek

Super Samorząd 2014 dla Łomianek

Super Samorząd 2014 dla Łomianek

Super Samorząd 2014 dla Łomianek

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

9 komentarzy

 1. kot w worku

  🙂

  0
  0
  Odpowiedz
 2. feodum

  Docenione odważne działanie na rzecz społeczności i demokracji. 🙂
  Kompromitacja tych, którzy takich działań nie cenią, a nawet je zwalczają. 🙁

  0
  0
  Odpowiedz
 3. DePe

  Jak widać można w Łomiankach zrobić coś WAŻNEGO dla mieszkańców bez angażowania się politycznego w kampanie wyborczą, bez patronatów i popierania tego czy innego kandydata.

  Niech działanie INFO będzie przykładem zwłaszcza dla politycznie zaangażowanych stowarzyszeń Dialog, Dobro Wspólne czy Łomianki Razem.

  Gratulacje!!!

  0
  0
  Odpowiedz
 4. Paulina

  Ekstra. Gratuluję 🙂

  0
  0
  Odpowiedz
 5. Michał Starnowski

  Gratulacje. Pomyślności w dalszych planach i wytrwałości w swej działalności medialnej.

  Pozdrowienia od Sąsiadów – izabelin24.pl i babice24.pl

  0
  0
  Odpowiedz
 6. cccc

  A co to za nagroda, kogo to obchodzi. Nienażarte lemingi z górki kiełbasianej. Bardzo dobrze, że Nasz Pan Burmistrz Tomasz Dąbrowski nie poszedł do tego Komoroskiego. Dobra decyzja Panie Burmistrzu i nie warto o takiej nagrodzie pisać w naszych gazetach bo nic to jest warte.

  0
  0
  Odpowiedz
 7. Adam

  Szanowny #cccc IP: 62.210.170.*. Takim komentarzem, jak powyższy, dajesz świadectwo swojego i swoich mocodawców poziomu intelektualnego. Przekazuje szczere wyrazy współczucia. Adam.

  Dla Info Łomianki gratulacje!

  0
  0
  Odpowiedz
 8. ewac

  Gratuluję !!!!!! I tak trzymać !

  0
  0
  Odpowiedz
 9. Anka, Waldek i Gosia

  Właśnie dostaliśmy gazetę Info z informacją o Waszej nagrodzie. Ogromne gratulacje i ogromne dziękujemy za to, że jesteście.

  0
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *