www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Szaleństwo designu

Szaleństwo designu tak w skrócie można nazwać warsztaty dla młodych architektów, które odbywają się cyklicznie w Łomiankach, w pracowni Home&Home w ramach kursu projektowania wnętrz Studia Forma.

Młodzi ludzie, którzy związali swą przyszłość z zawodem architekta wnętrz mają możliwość przyjrzenia się od podszewki pracy osób, które na co dzień wspierają klientów i architektów w doborze odpowiednich materiałów, a także same projektują dekoracje okienne, dobierają tapety, fototapety, czy meble.

Anna Zeman – właścicielka Home&Home na co dzień odczarowuje podejście do tapet jak i tkanin – Obecnie widzimy, że tapety mimo, że do tej pory kojarzyły się z siermiężnym PRL-em, przeżywają swą świetność, wraz z piękną dekoracją okien stają się często kluczowym elementem decydującym o klimacie wnętrza.
Stworzyliśmy miejsce w Łomiankach wyjątkowe, miejsce spotkań z architektami, klientami, miejsce, gdzie kreatywnie i w spokoju możemy tworzyć.
W pracy dysponujemy nie tylko dziesiątkami próbników, wzorów sprowadzanych z największych europejskich fabryk, ale przede wszystkim wiedzą i doświadczeniem.

Choć showroom w Łomiankach sprzyja kreatywnym pomysłom, to jednak wizyta w domu u klienta jest zazwyczaj najbardziej konstruktywna.

Jak podkreśla Małgorzata Mojżeszek związana z Home&Home: – W praktyce widzimy jak ważne jest porozumienie między architektem, nami a klientem, wtedy unikamy błędów, a efekt końcowy jest znakomity. Diabeł tkwi w szczegółach, dlatego ustalenie wszystkich niuansów jest bardzo istotne.

Właśnie doświadczenie i nieszablonowe podejście do tematu dekoracji zadecydowało o tym, że organizatorzy kursu działającego przy Stowarzyszeniu Architektów Polskich wybrali firmę z Łomianek.

Przemysław Mazur ze Studia Forma organizator kursu podkreśla: – Tapetowanie jak i dekoracja okien to zazwyczaj końcowy etap prac wykończeniowych, warto przewidzieć je wcześniej w projekcie, by uniknąć błędów. Z mojego doświadczenia wynika, że większość moich kolegów po fachu odkłada ten temat na koniec, traktuje trochę po macoszemu. My chcemy to zmienić. Podczas warsztatów pokazujemy jak ważny jest to element wyposażenia wnętrz.

Podczas warsztatów, uczestnicy kursu mogli zobaczyć także jak w praktyce ze zdjęcia stworzyć fototapetę na ścianę, jak przygotować ścianę do położenia tapety, mogli także zapoznać się z najnowszymi trendami związanymi z tapetą.

Tak jak w innych dziedzinach związanych z designem, tak też w dekoracji okien, nastąpił niesamowity postęp w ciągu ostatnich kilku lat. Tkaniny to gotowe obrazy, niemal dzieła sztuki, a karnisze to biżuteria wnętrza, dlatego ważne, by przyszli architekci byli na bieżąco z trendami. W trakcie kursu młodzi ludzie mają okazję obejrzeć realizacje pracowni Home&Home, ale także inspirujące projekty znanych na całym świecie architektów, którzy tkaninę traktują priorytetowo w swej pracy. Jedną z nich jest Patricia Urquiola, hiszpańska projektantka, która za pomocą tkaniny tworzy nie tylko dekoracje, ale wręcz instalacje artystyczne, wystawiane w najważniejszych centrach sztuki na świecie.
Wbrew pozorom to dekoracja okien wzbudziła nie tylko zainteresowanie, ale i szeroką dyskusję a, że tkaninę trzeba dotknąć, by ocenić jej jakość, strukturę, czy splot, większość próbników poszło w ruch…

Home&Home
ul. Pancerz 6, Łomianki
tel. (22) 498 17 82

red.

Szaleństwo designu

Szaleństwo designu

Szaleństwo designu

Szaleństwo designu

Szaleństwo designu

Szaleństwo designu

Szaleństwo designu

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

1 komentarz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *