www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Szanty i piosenki z wędrownego plecaka

20 maja 2011 r w Galerii Kokko Art w Łomiankach, tuż obok granicy Warszawy, przy trasie na Gdańsk i Mazury, zebrała się spora grupa ludzi. Wszystkich łączyła tęsknota za energią lata, żeglowaniem, przestrzenią czystego nieba, lasami, górami, pięknem natury, słońcem, ogniskami i wspólnym śpiewaniem.

Było wielu gości, a wśród nich wspaniali muzycy, którzy swoim głosem i grą na gitarze zachęcali do wspólnego śpiewania zgromadzoną tu publiczność.

Na gitarach grali: Tomek Kokoszczyński, Marek Majewski, Roman Gradkowski, Tarzan, Tomek Siennicki a także młodzież: Staś Brożyna i Ninka Śnigurowicz.

Śpiew przy dźwiękach gitary i spontaniczny taniec…to jest klimat KOKKO ART-u.

Kiedy muzyka i śpiew w rytmie fal ukoił już zmysły, gdy troski dnia codziennego odeszły w niepamięć, obudziła się radość. Kto chciał i miał odwagę – śpiewał i tańczył.

Czyż nie o to właśnie chodzi, aby czasem otworzyć się na kontakt z innym człowiekiem, by móc bez skrępowania wyrazić siebie poprzez serdeczny śmiech, śpiew czy taniec?Tak właśnie wyglądają spotkania w Kokko Arcie, klubie – galerii, miejscu gdzie w powietrzu unosi się sztuka, sztuka dla każdego, namacalna, bliska, osiągalna dla każdego z nas.
Szanty jako takie może istotnie trudno jest nazwać sztuką. Niemniej jednak, samo wydarzenie z udziałem tak wielu muzyków, ich śpiew i gra na gitarach, w duetach, trio lub solo, w otoczeniu niezwykłych obrazów Tadzia i Lucynki Iwańczuk, to niewątpliwie sztuka i kultura.

Do Kokko Art-u przychodzą zarówno małe jak i starsze dzieci, młodzież i dorośli. Przychodzą tu całe rodziny, aby wspólnie spędzić wolny czas, ufając, że jest to odpowiednie dla nich miejsce. Miejsce, w którym wszystkie pokolenia mogą się integrować, czerpiąc od siebie nawzajem…

źródło: Kokko-Art
redakcja@lomianki.info

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *