www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Szkoła Podstawowa CREATIO

Rozmowa z Panią Beatą Paluchowską, właścicielką Niepublicznej Językowej Szkoły Podstawowej CREATIO w Kaliszkach.

Red: Pani Beato, czym różni się program nauczania w Dwujęzycznych szkołach od standardowego programu?

Beata Paluchowska: Przede wszystkim ilością godzin i sposobem kontaktu dzieci z językami obcymi. W przypadku CREATIO możemy mówić nawet o 3 językach, ponieważ Uczniowie już od zerówki mają 3 godziny języka hiszpańskiego oraz 6 godzin języka angielskiego.

Red: Jak to wygląda w praktyce?

BP: Dzieci uczą się nie tylko suchej teorii, ale języki obce są wplatane również w codzienne zajęcia, zabawy. Dodatkowo jest to wzmocnione aktywnym korzystaniem z nowoczesnego multimedialnego zaplecza pomocy edukacyjnych jak tablice interaktywne czy ipady. Dużo inwestujemy zarówno w kompetencje kadry jak i technologiczne wyposażenie szkoły.

Red: Państwa placówka mieści się w otulinie Puszczy Kampinoskiej. Czy to zaleta?

BP: Jak najbardziej. Teren jest bezpieczny, powietrze czyste. Dzieci mogą czuć się pewnie na terenie szkoły. Powstało nowe boisko, ruszyliśmy już z budową całkowicie nowego kompleksu, który wyznaczy standardy niedostępne do tej pory w naszym regionie. Do dyspozycji uczniów będzie sala gimnastyczna, multimedialne klasy, bardzo przyjazne rozwojowi dzieci wnętrze szkoły i teren wokół niej. Dzieci będą się czuły wyjątkowo uczęszczając na zajęcia, których celem będzie zaznajomienie ich z nauką, sztuką, przyrodą i jej walorami, technologiami w przyjaznym i możemy to nawet tak określić – prestiżowym otoczeniu.

Red: Czy jest jeszcze możliwość przyjęcia nowych uczniów?

BP: Jak najbardziej. Na tą chwilę przyjmujemy uczniów do zerówki oraz do klas 1-3, ale wkrótce, ponieważ budowa idzie bardzo sprawnie, będziemy również zapraszać starsze dzieci z klas 4-8.

Red: Dziękuję za rozmowę

BP: Dziękuję i zapraszamy.

[artykuł sponsorowany]

Szkoła Podstawowa CREATIO

Szkoła Podstawowa CREATIO

Szkoła Podstawowa CREATIO

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

1 komentarz

  1. pomarek

    Hmm… myślę, że to jest dobry kierunek, zobaczcie – https://www.amart.pl/. W sieci taniej, łatwiej o okazje i właśnie tak należy działać. Czy czegokolwiek wam tutaj brakuje? Bo nam nie…

    0
    0
    Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *