www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Szkoła w Dziekanowie Leśnym obchodzi 70-lecie – odbyły się uroczystości i piknik

Szkoła w Dziekanowie Leśnym została powołana – decyzją ówczesnych władz centralnych –  w 1954 roku. Początkowo w szkole uczyło się 23 uczniów, a jej siedzibą był mały, zniszczony podczas wojny budynek. 

Dziś – 25 maja 2024 roku – w Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Dziekanowie Leśnym odbyły się uroczystości z okazji 70-lecia jej istnienia, w których uczestniczyli samorządowy, byli i obecni pracownicy Szkoły, jej absolwenci, obecni uczniowie oraz mieszkańcy Dziekanowa Leśnego i Łomianek.

Po wprowadzenia Sztandaru Szkoły o odśpiewaniu hymnu przymówili: Dyrektor Szkoły – Dawid Paweł Dziaduś, Burmistrz Łomianek – Tomasz Dąbrowski,  Naczelnik Wydziału Edukacji – Anna Grabowska  oraz Przewodnicząca Rady Rodziców – Mariola Sosnowska.  Uroczystości prowadziła Krystyna Kucharczyk, absolwentka Szkoły, obecnie Zastępczyni Dyrektora Szkoły.

„Gościem specjalnym” obchodów był Tadeusz Kordek – uczeń, który otrzymał – po 4 klasie – świadectwo ukończenia Szkoły Podstawowej w Dziekanowie Leśnym z numerem „1” w  25 czerwiec 1955 roku. Świadectwo z numerem „2” – tego samego dnia – otrzymała jego żona Krystyna Kordek (z domu Mossakowska).

Po części oficjalnej, program artystyczny zaprezentowały uczennice i uczniowie Szkoły. Mówiono o wartościach m.in. o  przyjaźni, miłości, szacunku oraz ekologii i patriotyzmie.

Dyrektor Dawid Paweł Dziaduś zaprosił wszystkich przybyłych do zabawy i korzystania z atrakcji przygotowanych przez całą szkolną społeczność: nauczycieli, uczniów, rodziców i Radę Rodziców przy wsparciu technicznym ICDS.
Dawid Dziaduś zaprosił jednocześnie na przyszłe obchody 75. jubileuszu Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Dziekanowie Leśnym.

 

 

 

 

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

3 komentarze

 1. Absolwentka

  Czy ktoś mógłby mi przetłumaczyć o czym mówił p. Dąbrowski podczas uroczystości? Jakby burmistrzem był p. Rusiecki albo p. Cłapińska, to by było sensowne przemówienie skierowane do dzieci, a tak to słyszeliśmy coś bez składu i ładu.

  5
  3
  Odpowiedz
  • Danik

   Jeżeli uważasz przemówienie Burmistrza za kiepskie to mi Cię szkoda , bo nie potrafisz słuchać ze zrozumieniem .

   1
   0
 2. Patriota

  Przepiękne przemówienie Pana Burmistrza Tomasza Dąbrowskiego o Patriotyźmie i krzewieniu postaw Narodowych wywołało u mnie wzruszenie które mi towarzyszyło kiedy Pan Burmistrz wręczał Szablę Wielkiemu Patriocie Panu Ministrowi Antoniemu Macierewiczowi na uroczystości z okazji Bitwy Pod Łomiankami.

  4
  2
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *