www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

„Sztuka czytania” w Bombonierka Cafe

Bombonierka Cafe zaprasza 3 czerwca o godz. 18.00 na spotkanie z poetą Miłoszem Kamilem Manasterskim, autorem tomu „Sztuka czytania”, książki uhonorowanej Nagrodą Światowego Dnia Poezji w kategorii debiut roku 2005.

Miłosz Kamil Manasterski jest założycielem i szefem Łomiankowskiego Klubu Literackiego działającego od 2002 r. przy Domu Kultury w Łomiankach. Jest redaktorem naczelnym serwisu literatura.waw.pl i miesięcznika „Łomianki Kulturalne”, jurorem w Turnieju Jednego Wiersza o Laur Burmistrza Łomianek, Konkursie Poetyckim im. Adama Asnyka i Turnieju Jednego Wiersza o Puchar Dyrektora Domu Kultury w Łomiankach. Sam jest laureatem wielu ogólnopolskich konkursów literackich w kategorii poezji i prozy. Pierwszą swoją nagrodę – wyróżnienie w konkursie na opowiadanie – zdobył w wieku 10 lat. Później otrzymywał kolejne nagrody m.in.: I nagrodę w Turnieju Jednego Wiersza „O Laur Juliana Tuwima” w Łodzi (1998), I nagrodę w konkursie Nadnyskich Spotkań Literackich w Zgorzelcu (1999), I nagrodę w Konkursie Poetyckim im. L. Piwowara w Dąbrowie Górniczej (2000), Nagrodę Główną w XXXII Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim im. J. Śpiewaka w Świdwinie (2001), I nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim „O Nagrodę Jesiennej Chryzantemy w Płocku (2002, 2003), I nagrodę w konkursie poetyckim Warszawskiej Jesieni Poezji i portalu Nieszuflada.pl (2003), I nagrodę w Konkursie Poetyckim im. M. Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej w Katowicach (2004).

Był szefem Grupy Literackiej B2 (1997-1999), członkiem Koła Młodych Stowarzyszenia Pisarzy Polskich Oddziału Łódzkiego (1998-2000). Wydał arkusz poetycki „Zasady gry” (Oficyna Wydawnicza „Obrzeża”, Zgorzelec 1999) i tom wierszy „Sztuka czytania” (Dom Kultury w Łomiankach & Wydawnictwo Książkowe „IBiS”, Warszawa 2005) za który otrzymał Nagrodę Światowego Dnia Poezji w kategorii debiut roku.

Publikował m.in. w czasopismach: “Obrzeża”, “Anima”, „Akant”, „Awers”, “Breg-Art”, “Poezja Dzisiaj”, “Dziennik Łódzki”, “Niedziela”, “Kalejdoskop”, “Łabuź” , “Undegrunt”, “Głos Wielkopolski”, „Parnasik”, w ponad czterdziestu antologiach i almanachach (m.in. „Po drodze. Almanach 2005 Łomiankowskiego Klubu Literackiego”, „Cud który trwa. Papieżowi poecie – poeci”), oraz prezentował je na antenie m.in.: Polskiego Radia BIS, Radia Łódź, Radia Plus, TVP 3 i w portalach internetowych.

„Miłosz Kamil Manasterski z każdej rzeczy, z każdej codzienności, tej realnej i tej „odrealnionej”, i tej powszedniej, prostej, zwykłej – potrafi uczynić poezję. U niego wszystko staje się poezją. Jego słowo, to nie napuszone, nie patetyczne – nabiera wręcz doskonałej melodyki, staje się nutą czasu teraźniejszego i tego czasu, co nadchodzi.” – fragment recenzji Zdzisława Tadeusza Łączkowskiego.

Więcej o autorze oraz utwory w czytelni on-line: www.literatura.waw.pl

źródło: Bombonierka Cafe
redakcja@lomianki.info

„Sztuka czytania” w Bombonierka Cafe

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *