www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Tablice już nie osiedlowe i sołeckie

Burmistrz zarządzeniem ograniczył możliwość zamieszczania informacji na tablicach, które były osiedlowymi i sołeckimi a teraz są już urzędowymi.

Zgodnie z Zarządzeniem Burmistrza Tomasza Dąbrowskiego Urząd ma też możliwość bez podania przyczyny odmówić powieszenia na tablicach ogłoszenia. Natomiast jeżeli już ktoś ewentualnie powiesi jakieś ogłoszenie to Urząd, zgodnie z Zarządzeniem Burmistrza Tomasza Dąbrowskiego, ma prawo do jego usunięcia.

Wygląda na to, że Burmistrz Tomasz Dąbrowski wprowadził kontrolę publicznego przekazywania informacji. Wikipedia określa takie działanie, krótkim słowem – cenzura.

 


Załączone dokumenty:
Zarządzenie Burmistrza.pdf

 

Tablice już nie osiedlowe i sołeckie

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

6 komentarzy

 1. mieszkaniec

  Też już wcześniej słyszałem, że w Dąbrowie pozakładali swoje kłódki, a poprzednie osiedlowe poprzecinali. Nie wiem jak w innych dzielnicach. Czy tam też to samo?

  Dziwne działanie jak na XXI wiek w wolnym demokratycznym kraju.

  0
  0
  Odpowiedz
 2. Gas

  Hehe ,ale ,żeby nie było się do czego przyczepić – wspaniałomyślnie przewidziano 1/3 powierzchni tablicy dla wspomnianych osiedli i sołectw..(Radujmy się Mieszkańcy!)

  Nie ma się co czepiać 😉

  Przecież jeden z Burmistrzów, też będzie potrzebował za jakiś czas,dodatkowej powierzchni reklamowej… 😉

  0
  0
  Odpowiedz
 3. tablica ogłoszeń

  W punkcie 5 łaskawie zezwolono na wieszanie ogłoszeń większych niż dozwolona wielkość. Cóż za podejście pro-mieszkańcom 🙂

  W punkcie 10 napisano, że odmowa powieszenia dotyczy tylko ogłoszeń naruszających dobra osobiste.

  Za to w punkcie 11, że jednak urząd może odmówić każdemu i nie musi tłumaczyć się dlaczego nie powiesił… w końcu władza nie musi się tłumaczyć obywatelom.

  Piękne zarządzenie. Tylko władza wie jakie ogłoszenie jest dla mieszkańców najlepsze.

  0
  0
  Odpowiedz
 4. Robin z Locksley

  Dziwię się Sołtysom i Przewodniczącym Osiedli, że nie potrafią skutecznie walczyć z Szeryfem z Nottingham oraz jego poddanym Gisborne’m. Czyż nie zostaliście wybrani przez lud, by dbać o jego interesy?

  Odpowiedzią na tyranię powinno być jednoczesne odbicie wszystkich gablot. Przy czym zachowałbym się (przynajmniej za pierwszym razem) godnie, jak przystało na uczciwego obrońcę uciśnionych. Po jednym kluczyku od nowych kłódek zawiózłbym Szeryfowi. W przypadku, gdyby sytuacja się powtórzyła – nie powinniście być już tak dobroduszni.

  Sołtysi i Przewodniczący Osiedli – nie bójcie się wspólnie przeciwstawić złu!

  0
  0
  Odpowiedz
 5. precz z cenzurą

  To jest jakiś skandal, jak tak mozna sobie zawłaszczać dobro mieszkańców? Panie Burmistrzu nie tedy droga, to nie Białoruś.

  0
  0
  Odpowiedz
 6. kamil

  Robinie z Locksley: Sołtysi i przewodniczący WSPÓLNIE prosili Burmistrza o udostępnienie kluczy do tablic pod koniec X (pod pismem podpisało się 80% osiedli i sołectw w Łomiankach). Efekt – zaraz po otrzymaniu pisma Burmistrz wydał w/w zarządzenie, żeby nie było że klucze ma nielegalnie i nie udostępnia. Zalegalizował sobie cenzurę własnym zarządzeniem własnie PO INTERWENCJI osiedli i sołectw. (prośba dotyczyła tego, żeby każdy zarząd osiedla i sołectwo dostało klucz zapasowy od tablic na terenie ich jednostek). Co więcej można zrobić według Ciebie???? Jak się ma takiego Burmistrza to tak będzie.

  0
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *