www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Taniec z wachlarzami bojowymi

Taniec z wachlarzami bojowymi łączy subtelność tańca współczesnego z energią i precyzją wschodnich sztuk walki Kung Fu Wu Shu oraz rytmem, harmonią i łagodnością Tai Chi Chuan. Dlatego w tym tańcu przeplatają się dwie kultury: wschodnia i zachodnia. Inspiracji szukamy również w pięknie i subtelności kobiecego ciała, podkreślając to, co jest w nim silne i zdecydowane.Podczas warsztatów, które odbędą się w Domu Kultury w Łomianakch, poznamy podstawowe elementy tańca z wachlarzami: wachlarz jako rekwizyt wykorzystywany w tańcu i teatrze, plastyczność wachlarza, kierunki i płaszczyzny, trzymanie, sposoby otwierania, zamykania i akcentowania, podstawowe sekwencje ruchowe, z których następnie przygotujemy krótką wachlarzową choreografię. Zajęcia obejmą ponadto taneczną rozgrzewkę oraz zadania rozwijające koordynację ruchową.

Prowadzi: Katarzyna Stefanowicz – Prowadzi Szkołę Tańca z Wachlarzami Bojowymi oraz studiuje choreografię i multimedia na Uniwersytecie Muzycznym w Warszawie.
Choreografka, tancerka, performerka, instruktorka tańca, animatorka kultury, producentka. Absolwentka Akademii Praktyk Teatralnych Gardzienice (2006), ma za sobą studia na Uniwersytecie Warszawskim i w Akademii Teatralnej. Absolwentka kursów instruktorskich organizowanych przez MKiDN oraz Instytut Dynamiki Tańca i Ruchu w Essen. Aktorka kilkudziesięciu spektakli oraz projektów plenerowych i scenicznych z dziedziny teatru, tańca, happeningu i performance art. W latach 1993-2000 odtwórczyni głównych ról w Studio Pantomimy Mim Art Elżbiety Pasteckiej. W latach 2000-2010 związana z Teatrem Makata, wystąpiła w kilkunastu spektaklach plenerowych, których była producentem, współautorem scenariusza, choreografii, koncepcji inscenizacji. W latach 2003-2011 współpracowała z Ośrodkiem Praktyk Teatralnych Gardzienice oraz Teatrem Gardzienice przy spektaklach Waza Francois i Ifigenia w A… oraz jako nauczyciel teatru fizycznego w Akademii Praktyk Teatralnych. Inicjatorka powstania Kolektywu Artystycznego Babaryba w 2007 roku, którego koncepcje artystyczne kontynuuje obecnie w Teatrze Baba Nova. Teatr ma na swoim koncie 5 premier pokazywanych na scenach w Polsce i poza granicami.

23 marca 2013, godz. 11.00-12.30
Koszt warsztatów 1,5 h – 30 zł/os.

Zapisy i info: tel. 695 200 532 oraz w recepcji Domu Kultury 22 751 35 02

źródło: Dom Kultury w Łomiankach

Taniec z wachlarzami bojowymi

Taniec z wachlarzami bojowymi

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *