www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Teatr Emocji i Wyobraźni

Z ciemności powoli wydobywają się tajemnicze dźwięki, uważne ucho rozpozna natychmiast klimatyczną muzykę słynnego zespołu Dead Can Dance. Z mroku powoli oczom widzów ukazują się ubrane na czarno postacie. Wnoszą stoły i krzesła, z pustki wyłania się skromna scenografia: długi, nakryty czarnym aksamitem stół i siedem krzeseł. To przy tym stole, żeby uczcić pamięć seniora rodu, spotka się rodzina. Rodzinne spotkanie zmusza członków familii, często sobie niechętnych, do udawania, oszukiwania, grania kogoś innego. Pod pozorami ³ładu i porządku piętrzą się emocje, tak starannie ukrywane. Muzyka nagle się zmienia, wszyscy zgromadzeni przy stole zastygają w bezruchu, czerwona struga światła kieruje sie na pierwszą osobę, która powoli zaczyna odkrywać swoje wnętrze…

Tak zaczyna się historia pt „Umarli Muszą Tańczyć”” opowiadana za pomoca gestu, tańca i barw przez Teatr Emocji i Wyobraźni. Opowieści towarzyszy pełna napięcia muzyka Dead Can Dance.

„”Umarli muszą tańczyć”” zdobyli w tym roku serce rosyjskiej publiczności oraz przychylność francuskich krytyków teatralnych podczas XVIII Międzynarodowego Featiwalu Teatrów Ulicznych w Archangielsku.

W niedzielę 09.12.2007 r. o 18.00 Teatr Emocji i Wybraźni wystąpi w Domu Kultury w Łomiankach, będzie to niepowtarzalna okazja do obcowania z młodą sceną niezależną.

źródło: Dom Kultury w Łomiankach
redakcja@lomianki.info

foto: Sławek Sendzielski

Teatr Emocji i Wyobraźni

Teatr Emocji i Wyobraźni

Teatr Emocji i Wyobraźni

Teatr Emocji i Wyobraźni

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *