www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Teatrzyk „Tygrysek” wrócił do Łomianek

A zaczęło się tak:
Dawno, dawno temu… (tak dokładnie to już ponad22 lata), w pewnej II klasie łomiankowskiejszkoły były sobie dzieci, które lubiły recytować,śpiewać, tańczyć i bawić się w teatr. Założyły szkolnyteatrzyk i nazwały go „Tygryskiem”. Dzieci rosły,„Tygrysek” rozrastał się także. Pojawiały siękolejne przedstawienia: „Leśne rachuneczki”,„Ułani, ułani”, „Grzyby”, „Księżniczka na ziarnkugrochu”, „Jacek i Placek” i wiele innych. Prezentowanebyły w szkole, Domu Kultury, a także chorymdzieciom w Szpitalu w Dziekanowie Leśnym.„Tygrysek” podrósł i zaczął ciekawie rozglądaćsię po świecie. W latach 90 ub. w. występowałw Szwecji, wyjechał też ze swoim programem doFrancji, do Noyelles les Vermelles – siostrzanegomiasta Łomianek.

Wędrówki „Tygryska”
Od 1990 r. „Tygryska” przygarnął Dom Kultury.Następnie teatralny zwierzak wędrował pokolejnych szkołach na warszawskich Bielanach:XV Społecznej Szkole Podstawowej przy ul. Wóycickiego,Szk. Podst. nr 345 i Gimnazjum nr 76przy ul. Gwiaździstej oraz Szk. Podst. nr 53 przyul. Rudzkiej – gdzie działa do dnia dzisiejszego.W tym okresie teatrzyk nawiązał wiele ciekawychkontaktów z podobnymi zespołami w Polsce,uczestniczył w warsztatach, przeglądach i festiwalach,niejednokrotnie odnosząc sukcesy. Odbyłteż kolejne artystyczne podróże zagraniczne: doSzwecji i Norwegii, a także do Wilna.
Od września 2005 r., dzięki życzliwości ówczesnejp. dyrektor Teresy Ufel, „Tygrysek” powróciłdo szkoły w Łomiankach. Ogromne zainteresowaniedzieci, ich zaangażowanie i twórczy entuzjazmzaowocowały powstaniem kilku przedstawień -„Jasełkowe śpiewki”, „Wojna grzybów”, „Leśnerachuneczki”. Kilkoro najmłodszych Tygrysiąt współpracowałoprzy powstaniu spektakli gimnazjalnych– „Marionetki” i „Przebudzenie Goplany”.

Osiągnięcia
Udział w Łomiankowskich Przeglądach Teatralnych,I (jedyna!) Nagroda w Bielańskim PrzeglądzieTeatralnym 2006 za „Wojnę grzybów”, nagrody wWojewódzkim Przeglądzie Teatralnym MINIMAKS2006 – „Złoty Minimaks” za „Przebudzenie Goplany”i „Srebrny Minimaks” za „Wojnę grzybów”.Wyróżnienie za „Marionetki” w Festiwalu MłodegoTeatru w Podkowie Leśnej.
W Szkole Podstawowej w Łomiankach tygryskowazabawa w teatr trwa! Przygotowywane sąnowe przedstawienia: „Jak wół do karety” wgMarii Kownackiej (patronki szkoły!), „Wyprawa”na motywach „Kubusia Puchatka” i „Spotkanie”inspirowane skandynawskimi legendamio trollach.

Instruktorzy teatralni: Zofia Wróblewska i Mirosława Iwaszczuk
Gazeta Łomiankowska nr 6/2007

Teatrzyk „Tygrysek” wrócił do Łomianek

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *