www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

To był DZIEŃ DLA KOBIET

Dzień Kobiet, istniejący w naszej kulturze od lat, jako święto upamiętniające zdobycie przez kobiety równouprawnienia, stał się dla Kokko Art niemałą inspiracją do zorganizowania DNIA DLA KOBIET.

W auli Integracyjnego Centrum Dydaktyczno-Sportowego przy ul. Staszica 2 przez cały dzień – 10 marca 2013 r. – odbywały się pokazy i warsztaty taneczne.

Furorę zrobił uliczny funky/hip-hop w wykonaniu Alassane Wat, jak również Broadway Jazz Moniki Połom. Ciekawie tańczyły uczennice Anisy Hasny, które zaprezentowały kilka układów choreograficznych z cyklu tańców orientalnych oraz burleski.

We wspólnej zabawie uczestniczyli wszyscy – dzieci, ich rodzice, a także nastolatki i seniorzy – niesamowita jedność pokoleń.

Maluszki mogły nauczyć się podstawowych figur baletowych, a starsze pokolenie – rodzice i seniorzy – zetknęli się z kulturą Hawajów. Taniec HULA ujął swym urokiem zarówno kobiety jak i mężczyzn. Niezwykle barwna grupa taneczna Małgorzaty Szokalskiej zaprezentowała 3 różne – współcześnie tańczone na wyspach – style taneczne. Był też śpiew na żywo do wystukiwanego na bębnie rytmu.
Pod koniec dnia panie miały okazję zrelaksować się i zrobić sobie pielęgnacyjny zabieg na dłonie i posłuchać porad psycho-dietetyka na temat zdrowego odżywiania, jakże istotnego po długiej i wyczerpującej zimie.

Wydarzenie odbywało się pod honorowym patronatem Burmistrza Łomianek – Tomasza Dąbrowskiego, który – wraz z burmistrzem Piotrem Rusieckim – uroczyście otworzył imprezę.

DZIEŃ DLA KOBIET zakończył się rozlosowaniem nagród dla uczestników. Szczęśliwi zwycięzcy wyszli obdarowani bonami na zabiegi Afryka Day Spa, a także kolorowymi plecakami z logiem Mazowieckiego Banku Spółdzielczego w Łomiankach.

To był DZIEŃ DLA KOBIET

To był DZIEŃ DLA KOBIET

To był DZIEŃ DLA KOBIET

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

2 komentarze

 1. MAgda

  Świetny był broadway jazz – szkoda że te zajęcia są tak wcześnie. Może jest szansa na późniejszą godzinę?

  0
  0
  Odpowiedz
 2. Kokko Art

  MAgdo, zmieniłyśmy zajęcia na czwartki na 18:00 – właśnie ze względu na niemożność dotarcia na 17:00 w środy. Może ta godzina będzie bardziej odpowiednia?

  0
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *