www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Wywiad: Tomasz Dąbrowski powrócił na trzecią kadencję Burmistrza Łomianek

Tomasz Dąbrowski wygrał II turę wyborów na Burmistrza Łomianek zyskując 71,5% głosów.  7 maja – podczas I Sesji Rady Miejskiej IX kadencji złożył ślubowanie. To jego trzecia kadencja.

Maciek Moraczewski: Będzie Pan Burmistrzem Łomianek trzeci raz. Gratuluję. Czym ta kadencja będzie się różniła od Pana dwóch poprzednich?

Tomasz Dąbrowski: Obecna kadencja będzie bardziej dynamiczna od dwóch poprzednich (2010-2018) pod względem realizacji priorytetowych inwestycji dla mieszkańców. Pamiętajmy jednak, że sytuacja finansowa jest teraz o wiele trudniejsza niż pięć lat temu, kiedy zostawiałem gminę z dodatnim bilansem. To z pewnością wpłynie na wiele decyzji, niemniej będziemy z zespołem robić wszystko, aby pomimo trudnej kondycji budżetu przywrócić Łomianki na dawną ścieżkę rozwoju. Co będzie wyróżniać obecną kadencję? Przede wszystkim jakość komunikacji z mieszkańcami. Chcę słuchać i rozmawiać, poznawać codzienne bolączki lokalnej społeczności i szukać rozwiązań. Chcę, aby mieszkańcy czuli, że mają realny wpływ na życie naszej gminy.

Kim jest Tomasz Henryk Dąbrowski? Jakie swoje cechy uważa Pan za najważniejsze, jeżeli chodzi o samorządowca?

Jestem mieszkańcem Łomianek, samorządowcem i menedżerem. Jako doświadczony lider skupiam wokół siebie ekspertów niezależnie od poglądów politycznych. Umiejętność współpracy, empatia, zaangażowanie w problemy miasta oraz odwaga w podejmowaniu decyzji to cechy, które wykorzystuję w samorządzie. W życiu prywatnym jestem mężem, tatą i dziadkiem.

Powiedział Pan, że kluczem do sukcesu jest „zgrany i pełen energii do działania zespół…”. Kto będzie w najbliższym zespole burmistrza Tomasza Dąbrowskiego? Konkretnie? Zastępcy? Sekretarz?

Na stanowisku wiceburmistrza pozostanie Pani Aneta Gawin, aby zagwarantować ciągłość procesu inwestycyjnego w naszej gminie. Wspominałem o tym wielokrotnie – najważniejsza jest współpraca dla dobra gminy i w interesie mieszkańców. Jeśli ktoś dobrze wykonuje swoją pracę – zostanie doceniony. Mamy wiele do zrobienia – działajmy! Nie chcę jeszcze zdradzać szczegółów dotyczących reszty zespołu. Nastąpi to w najbliższym czasie.

Nie dał się Pan poznać jako aktywny radny. Jako burmistrz nie będzie mógł Pan sobie na taki komfort pozwolić. Jest Pan gotowy na wytężoną pracę jako urzędnik?

Oczywiście, to nie jest moja pierwsza, a kolejna kadencja w roli burmistrza. Dlatego mam świadomość zadań, jakie przede mną stoją, oraz roli, jaką przyszło mi ponownie pełnić. Jestem introwertykiem, co sprawia, że z przyjemnością słucham innych. Pamiętajmy, że sukces nie jest pisany każdemu ekstrawertykowi. W ten sposób może będzie Państwu łatwiej zrozumieć moje działania w radzie. Przez pięć lat uczestniczyłem w pracach komisji i wszystkich posiedzeniach Rady Miejskiej. Nie należę i nie chcę należeć do grona „krzykaczy”, zdecydowanie wolę zająć się merytoryczną pracą.

Które ze spraw, tematów uważa Pan za priorytetowe? Co na początek?

Pierwszego dnia rozwiązaliśmy jeden z większych problemów ostatnich tygodni – mam na myśli brak miejsc dla najmłodszych mieszkańców w szkolnych „zerówkach”. Będzie to wymagać wytężonej pracy i przyspieszenia pewnych procedur, które nie zostały zrealizowane na czas, ale mam nadzieję, że uda się i 1 września 2024 roku wszystkie dzieci będą kontynuować edukację w wybranych placówkach. Wśród priorytetów obecnej kadencji jest budowa publicznego żłobka oraz rozpoczęcie prac związanych z budową nowej szkoły podstawowej w Łomiankach Dolnych. Bardzo się cieszę, że zapoczątkowane podczas mojej ostatniej kadencji pomysły są realizowane. Chcę ponadto powrócić do inwestycji związanych z tworzeniem podziemnej infrastruktury oraz poprawy stanu gminnych dróg. Lista pomysłów i planów jest naprawdę długa. Wierzę, że uda się je wszystkie zrealizować. Proszę dać nam tylko czas.

Jest środek roku budżetowego, wiele inwestycji jest rozpoczętych przez poprzedniczkę… Będzie Pan kontynuował to, co rozpoczęła Małgorzata Żebrowska-Piotrak wraz z poprzednią Radą Miejską?

Minęło kilkanaście dni od oficjalnego zaprzysiężenia. Spotkałem się z ustępującą Burmistrz, Małgorzatą Żebrowską-Piotrak, która przekazała mi informacje na temat rozpoczętych inwestycji. Było to miłe spotkanie, za co serdecznie dziękuję. Myślę, że wiele projektów będzie nie tylko kontynuowanych, ale przede wszystkim unowocześnianych.

Pana hasło z kampanii wyborczej brzmiało „Burmistrz, który spełnia obietnice”.

Wśród obietnic, które złożyłem mieszkańcom i zrealizowałem w poprzednich kadencjach jest przede wszystkim budowa szkoły podstawowej w Dąbrowie, nowoczesnego przedszkola w Dziekanowie Leśnym oraz rozwój sieci wodociągowej i kanalizacyjnej. Tylko za mojej kadencji powstało łącznie ponad 150 km podziemnej infrastruktury.

To w minionych kadencjach… A może Pan przypomnieć trzy konkretne, najważniejsze obietnice, które Pan spełni podczas nadchodzącej kadencji?

Wśród najważniejszych zadań nadchodzącej kadencji – tak jak już wspomniałem – będzie z pewnością kontynuacja przygotowań do budowy szkoły podstawowej w Łomiankach Dolnych, jest to projekt zapoczątkowany 5 lat tematu pod koniec mojej drugiej kadencji. Tak jak obiecałem, planujemy też dalszą rozbudowę sieci wodociągowo-kanalizacyjnej i budowę dróg.
Mam nadzieję, że za pięć lat mieszkańcy i mieszkanki Łomianek przekonają się ponownie, że spełniłem wszystkie złożone im obietnice.

Trudno było Pana namówić na wypowiedź na łamach LOMIANKI.INFO – zarówno jak był Pan burmistrzem, jaki i w czasie ostatnich 5 lat, kiedy był Pan radnym. Czy teraz mogę liczyć na współpracę, a czytelnicy LOMIANKI.INFO na informację o Pana działaniach? Czy to może być jedna z tych obietnic, które spełni Burmistrz Tomasz Dąbrowski?

Oczywiście!

Trzymam za słowo. Powodzenia!

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

25 komentarzy

 1. Janek

  Dąbrowski jak zawsze nie powiedział żadnych konkretów. Rusiecki, nie wspominając o Żebrowskiej zawsze odpowiadają do rzeczy, bez lania wody, nawet jeżeli temat jest trudny.

  Wystarczy przeczytać i porówać z wywiadem z Żebrowską na tym portalu https://lomianki.info/wywiad-z-burmistrz-lomianek-malgorzata-zebrowska-piotrak-co-sie-udalo-a-co-nie-do-konca/ albo posłychać Rusieckiego na livach.

  Zobaczymy jak będzie po kilku miesiącach, choć nie wiedzę tu żadnego potencjału w tym burmistrzu.

  14
  7
  Odpowiedz
  • Mary

   Czytałam ten wywiad w gazecie Info i faktycznie Dąbrowski wypada bardzo mdło, tak jakby nie miał nic do powiedzenia, ale dajmu mu szansę. Sam na debacie się przyznał, że nie potrafi mówić.

   4
   2
  • Danik

   Może lepiej mniej mówić , a więcej robić tak jak to robi Oan Burmistrz Dąbrowski . Co z tego , że Pani Żebrowska dużo mówiła jak efektów jej pracy nie było widać . Pan Rusiecki natomiast niech się przestanie ośmieszać na tych nagrywaniach internetowych !

   2
   0
  • Do Danika

   A jak tam zakrapiana impreza w Serocku? Kilkadziesiąt tysięcy na rzekome szkolenie z BHP? Dlaczego nie zaprosiliście mieszkańców ma popijawę?

   0
   1
 2. Weronika

  Pan Tomasz Dąbrowski jest człowiekiem opanowanym i spokojnym, a nie tak jak p. Rusiecki. To można wyczytać z wywiadu. Tak jak p. Maciej życzę mu powodzenia!

  6
  6
  Odpowiedz
  • Dąbrowski słup

   Pani Weroniko, Pan Dąbrowski sam nie potrafi niczego dobrze zrobić i dlatego nikt poza pewnym Duchem nie chce z nim pracować. Jest w pełni sterowalny przez duet Duch – poseł Czerwińska z PiS

   1
   1
  • Nowy mieszkaniec

   Wprowadziłem się tydzień temu i czytam, że zdania na temat obecnego Burmistrza są bardzo podzielone. Dompol mówił, że obok naszego osiedla bedą zaraz nowe drogi z kostki i z chodnikami kanalizacja i wodociąg jak będzie Piotr Rusiecki.
   Czy konsultował to z władzami, czy to takie marketingowe gadanie?
   Czy obecny burmistrz planuje spotkania z nowymi mieszkańcami.
   Ktoś coś wie o nowych drogach w Łomiankach Dolnych?

   1
   2
  • Beta

   Jak deweloper coś obiecywał, to zgłoś się do dewelopera a nie do Burmistrza Dąbrowskiego.

   0
   0
 3. Krzychu

  Jak był radnym nic nie zrobił. Czy teraz będzie podobnie? Pan Rusiecki mówił, że Dąbrowski zaczął swoją kadencję od „szkolenia” z piątku na sobotę 🙂 Jak to ma tak wyglądać to ja dziękuję.

  3
  1
  Odpowiedz
  • Danik

   Rusiecki to człowiek
   bez honoru jak był zastępcą to jaka jemu wszystko pasowało . Teraz zaczyna jątrzyć niech się pogodzi z porażką , że nigdy nie będzie burmistrzem w tym mieście za swój naganny charakter .

   1
   1
 4. Karolina

  Oby Pan Dąbrowski zrobił w końcu porządek w ICDSie ! Ludzie pracujący w tym miejscu są bez żadnych kwalifikacji a przede wszystkim bez żadnej wiedzy ! Zatrudnieni wyłącznie po znajomości żebrowskiej siedzą i grzeją stołki ! Kiedyś to się działo na hali,pływalni i bieżni.Oby Dąbrowski zrobił czystki i zatrudnił osoby,którym ,,chce” się pracować. Jestem
  Rodzicem i mam dzieci, doskonale pamiętam rządy i eventy,które odbywały się za rządów Pana Dąbrowskiego oraz Rusieckiego właśnie na tym obiekcie. Mam nadzieję ,że te czasy wrócą,że będzie w końcu coś się działo !!!

  3
  8
  Odpowiedz
  • Jagoda

   Z tego co wiem, to w ICDS pracują dokładnie te same osoby, które pracowały za czasów Dąbrowskiego i Rusieckiego.
   Żebrowska nie robiła żadnych czystek, wiec może miej pretensje do Dąbrowskiego i Rusieckiego, a najlepiej zgłoś problem do dyrekcji ICDS a nie wypisujesz anonimowo paszkwile na ciężko pracujących ludzi.

   Mam podejrzenia, że jestś jedną z tych osób które liczą na zatrudnienie po znajomości o których sięmówi, że często odwiedzają nowe władze.

   5
   2
  • PP.

   Akurat w ICDS przez ostatnie lata oferta zajęć i wydarzeń jest znacznie większa niż za czasów Rusieckiego i Dąbrowskiego. Pani dyrektor i pracownicy zawsze są mili i życzliwi.

   Karolina zamiast kłamać i hejtować pracowników zajmij się szukaniem pracy gdzie indziej, bo tymi metodami jej nie zdobędziesz. Wiele osób mówi, ze kręcisz się koło Dąbrowskiego by się zatrudnić, ale też wszyscy wiedzą, że twoje uemiejętności i kompetencje oprócz znajomości są żadne.

   5
   2
  • Kamil

   Czy to ta Karolina o której pisał radny Rusiecki przy okazji konkursu na rzecznika prasowego urzędu? He, he dobre 🙂

   2
   2
  • Do Karoliny

   Pani Karolino więcej filmików z Dąbrowskim za grubą kasę prosimy!
   Ewentualnie imprezy w Serocku za kilkadziesiąt tysięcy!

   0
   0
 5. Aśka z Chopina

  Pani Burmistrzu Dąbrowski mówi Pan, że „Wśród najważniejszych zadań nadchodzącej kadencji – tak jak już wspomniałem – będzie z pewnością kontynuacja przygotowań do budowy szkoły podstawowej w Łomiankach Dolnych, jest to projekt zapoczątkowany 5 lat tematu pod koniec mojej drugiej kadencji.”

  Przecież to Pani Burmistrz Żebrowska-Piotrak i Rada Miejska poprzedniej kadencji pozyskała działkę, zrobili koncepcje i rozpisali przetarg na projekt i wyłoniła jego wykonawcę.

  A przy okazji zapytam. Czy przypadkeim Pan nie był przeciw pozyskaniu działki przy ul. Brzegowej jako radny? Proszę mi przypomnieć.

  Po co tak oszukiwać mieszkańców?

  7
  5
  Odpowiedz
  • ŁomiankiŻegnająko

   Żebrowska i cała śmietanka ko, żegnajcie! Nigdy więcej.

   1
   0
  • ŁomiankiŻegnająko

   Żebrowska i cała śmietanka ko, żegnajcie! Nigdy więcej.

   1
   0
 6. Grażyna D.

  Pan Burmistrz to mądry i uczciwy człowiek i do tego ciacho s e x y facet.
  Im starszy tym lepszy jak wino.
  Jestem dumna z mojego Burmistrza w Łomiankach.

  1
  3
  Odpowiedz
  • Pp

   Jogódka myślisz ,ze jak dorwałaś się do posady przez ,,stare” znajomości i nic nie robisz,to wydaje Ci się, że będzie trwało, to wiecznie? Owszem,zgłaszane będzie nowemu Burmistrzowi a nie ,,starym układom” czy Dyrekcji. Rozumiemy,że będziesz broniła swojego korytka ale zwyczajnie-Czas na Zmiany 🙂

   2
   0
 7. Karolina

  Można zobaczyć jak Dyrekcja ICDS ciężko pracuje siedząc na forach wzajemnej adoracji. Na szczęście zaraz to się skończy…Rodzice liczą na zmianę i prawdziwie wydarzenia na naszym pięknym obiekcie Panie Dąbrowski.

  2
  0
  Odpowiedz
  • Paweł

   To prawda, zmiany są potrzebne w icds ale tak samo w urzędzie i w innych instytucjach

   2
   0
  • Rzecznik Gminy

   Jak tam przetarg na Rzecznika Prasowego? Wygra Pani Karolina czy ktoś inny?

   1
   0
 8. Kamil

  Miała być poprawa jakości dróg. Minęły dwa miesiące i chyba wszystko stanęło z tego co było robione. Jakby był Rusiecki to by wszystko huczało!

  0
  0
  Odpowiedz
 9. Beata

  Mi osobiście nie podoba się wybór tego Pana na burmistrza chociaż i tak w tych wyborach nie było żadnego sensownego kandydata. Za jego poprzednich kadencji dużo pięknych zielonych terenów zostało zabetonowane bo ważniejszy był interes deweloperów i profity dla niego z tego wynikające niż rodowici mieszkańcy. Kiedyś było tu pięknie a teraz jeszcze więcej terenów będzie zabetonowane czworakami. Coraz większa ilość mieszkańców i coraz większy problem ze żłobkiem, przedszkolem lub miejscem w szkole nie mówiąc już o tym że nikt nie pochyla się nad tym, że przemieszczanie się po Łomiankach jest już tragiczne a niedługo całkiem się nie da stąd wyjechać. Obiecywany szybki dojazd do Warszawy to kpina i z roku na rok jest coraz gorzej (ale to akurat każdy burmistrz obiecywał) W przypadku np. powodzi lub innej klęski nie ma możliwości wydostania się bo np. przy jednej wąskiej drodze buduje się blokowiska nie wspominając już o jakości dróg na terenie gminy. Ale przecież najważniejsze jest żeby zarobić i żeby na jak najmniejszej powierzchni upchnąć jak najwięcej ludzi bo z tego niby będzie kasa z podatków. Jednak spora część i tak podatki płaci gdzie indziej. Kiedyś mówiło się że to najbogatsza podwarszawska gmina a teraz tylko… „dużo nowych roszczeniowych zarozumiałych mieszkańców, bród, smród, betonoza” i wieczne korki nie tylko na trasie. Coraz większa szpetota naszej pięknej kiedyś miejscowości. Całe szczęście że Puszczy Kampinowskiej nie może przehandlować bo pewnie to byłby pierwszy krok który by zrobił po wygranych wyborach a tak to chociaż ten jeden skrawek zieleni zostanie. Ale jak to ładnie brzmi ” stawiamy na rozwój Łomianek” tylko odnoszę wrażenie że ten ich psełdo rozwój idzie w coraz gorszym kierunku i zamiast być lepiej to jest coraz gorzej i trudniej tu żyć 🙁 Mieszkam tu od urodzenia już dobrze ponad 40 lat i myślałam że spędzę tu całe życie ale patrząc co się dzieje w moim mieście to coraz częściej myślę o wyprowadzce bo jak zawsze obietnic jest dużo a jak przychodzi co do czego to efekty są marne.

  1
  2
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *