www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Transport dzieci do szkoły

Referat Oświaty Urzędu Miejskiego w Łomiankach informuje:

1. Jeżeli droga dziecka z domu do szkoły, w której obwodzie dziecko mieszka przekracza odległości: 3 km – w przypadku uczniów klas 0-IV szkół podstawowych, 4 km – w przypadku uczniów klas V-VI szkół podstawowych oraz uczniów gimnazjów, obowiązkiem gminy jest zapewnienie bezpłatnego transportu i opieki w czasie przewozu lub zwrot kosztów przejazdu środkami komunikacji publicznej.
Wobec powyższego prosimy o składanie standardowych wniosków na dziennik podawczy w Urzędzie Miejskim, ul. Warszawska 115 lub w sekretariacie Urzędu Miejskiego, ul. Staszica 2.

2. Zgodnie z art. 17 ust. 3a ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz. U. z 2004 r. Nr 256, poz. 2572 ze zmianami) gmina musi zapewnić dziecku niepełnosprawnemu bezpłatny transport i opiekę w czasie przewozu do najbliższej szkoły albo też zwrócić koszty przejazdu ucznia i opiekuna, jeżeli dowóz zapewniają rodzice. W związku z powyższym osoby zainteresowane prosimy o składnie wniosków na dziennik podawczy w Urzędzie Miejskim, ul. Warszawska 115 lub w sekretariacie Urzędu Miejskiego przy ul. Staszica 2.
Do wniosku należy dołączyć aktualne orzeczenie o niepełnosprawności dziecka, skierowanie dziecka do kształcenia specjalnego w danej placówce(dot. tylko szkół i placówek specjalnych) i zaświadczenie o uczęszczaniu dziecka do szkoły, szkoły specjalnej lub placówki opiekuńczo-wychowawczej. Formularze wniosków dostępne są na stronie internetowej UM, BIP-ie oraz w Urzędzie Miejskim przy ul. Staszica 2.

źródło: UM Łomianki
redakcja@lomianki.info

Transport dzieci do szkoły

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

3 komentarze

 1. Hania.K

  Czy znów Dąbrowski odmówi wożenia dzieci z Dziekanowa Bajkowego i Łomianek Dolnych, może tłumacząc że zabrakło pieniędzy bo poszły na podwyżki dla burmistrzów.

  0
  0
  Odpowiedz
 2. Mirka

  Czy nasi włodarze mogą pomyśleć o kładce nad trasą aby dzieci mogły dojść bezpiecznie do szkoły w Dziekanowie Leśnym? Jakie są szanse na taką inwestycję? Od kogo to zależy?

  0
  0
  Odpowiedz
 3. Janusz

  Nie sądzę, aby kładka była w stu procentach w kompetencjach Łomiankowskich władz. Ale burmistrz może naciskać na generalną dyrekcję, aby wprowadzili stosowne rozwiązania na etapie projektów. A Ty jako mieszkaniec możesz naciskać na burmistrza.

  Zobacz co mówili na spotkaniu (film) o S-7. Nie pamiętam czy coś tam było o kładkach w Dziekanowie bo akurat ten fragment mnie nie interesował. http://www.lomianki.info/document.php?did=3052

  Też chyba jeszcze można składać swoje uwagi do projektów. Pod filmami jest przekierowanie na stronę z wnioskami.

  0
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *