www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Trasa pod Puszczą

Podstawowym walorem Łomianek jest sąsiedztwo Puszczy Kampinoskiej. Nie mają tego nawet dużo bardziej atrakcyjne miejscowości podwarszawskie jak Konstancin, Anin czy Podkowa Leśna. Trasa przez Dąbrowę zamieni to sąsiedztwo na hałas i spaliny. Spadek atrakcyjności Łomianek dotknie wszystkich, a nie tylko mieszkańców przy Puszczy. Przełoży się to nawet na ceny działek nad Wisłą, które już teraz należą do najniższych w okolicach Warszawy. Można też łatwo przewidzieć, że w ciągu kilkunastu lat spora część mieszkańców Dąbrowy opuści to miejsce. Łomianki zostaną z tanim budownictwem szeregowym i dość tandetnymi osiedlami bliźniaków oraz miniapartamentowcami. Zniknie najciekawsza część Łomianek, co dotyczy także ich mieszkańców.

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

23 komentarze

 1. demokrata

  Bardzo pesymistyczna wizja przyszłości. Jednak jeżeli polityka urbanistyczna będzie wyglądała tak jak ostatnimi miesiącami to jest on niestety możliwy do spełnienia się.

  0
  0
  Odpowiedz
 2. oberwator 2

  Nic dodać, nic ująć. Dziwne poczynania wokół planowania przestrzennego w Gminie Łomianki, znane są od dawna, niestety.
  Jakoś brak merytorycznej dyskusji. Dlaczego ? – Ponieważ moim zdaniem od lat brak jest silnego i niezależnego włodarza, otoczonego gronem kompetentnych ludzi.
  Czy tak będzie już na zawsze, nie wiem. Ale tak będzie jeszcze długo.
  Te rozważania odbiegają jednak od zasadniczego faktu, na który zwrócił uwagę „Mieszkaniec” : trasa pod puszczą odcina od niej CAŁE Łomianki. Brak jest od wielu lat refleksji na temat przyszłości. Naszej wspólnej przyszłości, drodzy Państwo z różnych ad hoc powołanych stowarzyszeń.

  0
  0
  Odpowiedz
 3. mieszkaniec 2

  Puszcza nie zniknie, dalej będzie można w łatwy sposób dostać się do lasu. Znikną za to lub zostaną znacznie ograniczone korki podczas codziennych dojazdów do Warszawy. TAK DLA S7 obok Puszczy!

  0
  0
  Odpowiedz
 4. obserwator 2

  Oczywiście, rezerwa po puszczą pozostaje i w przyszłości będzie tam trasa szybkiego ruchu. Najwięcej ma tu do zrobienia GDDKiA.
  Zgodnie z cytowanym w innym wątku poglądem SISKOM – inwestor nie przygotował poprawnej dokumentacji. Co ciekawsze, jak twierdzi SISKOM, wiedział o tym. Więc jak myślę, że gdy tylko będzie w końcu gotowa dokumentacja i zaproponowane rozwiązania godne XXI wielu, to trasa powstanie i może jej uciążliwość nie będzie aż taka powalająca.
  Jednakże dla korków na DK będzie to miało dyskusyjny wpływ.
  My z korkami i tak pozostaniemy na ul. Kolejowej.
  TAK dla POPRAWY bezpieczeństwa ludzi i komunikacji w istniejącym śladzie Kolajowa-Pułkowa, bez podnoszenia kategorii tej drogi.

  0
  0
  Odpowiedz
 5. łomianka

  A może ktoś by w końcu pomyślał dostępie wszystkich rejonów Łomianek do komunikacji, by każdy mógł skorzystać, a nie tylko wybrańcy. Może udoskonalenie komunikacji zbiorowej, stworzenie dla niej dodatkowego pasa na Kolejowej ułatwiło by dojazd do Warszawy. Łatwiej, spokojniej, taniej…

  0
  0
  Odpowiedz
 6. arbi

  Bzdury.
  Dostęp do Puszczy będzie zapewniony.
  Najbardziej trasa boli tych którzy w okolicy kupili działki. Jak „mówi” stare polskie przysłowie. Jak sobie pościelesz tak się wyśpisz. Rezerwa ma już KILKADZIESIĄT LAT. Opcja żeby trasę puścić przy Wale jest chorą koncepcją chociażby z powodu kosztów. Nie można jej poprowadzić po wale a wykup działek pod trasę!!!!!. Pas ziemi o szerokości około 100 metrów w bezpiecznej odległości od wału i podniesiony bo przecież są to tereny zagrożone powodzią. Po drugie cały ruch trzeba wprowadzić do Warszawy. Gdzie? Przy moście północnym – chore bo nie ma miejsca i jak się tam dostać? Przez lasek bielański? Nie da się Więc grupka z Dąbrowy wymyśliła, że można trasę poprowadzić w linii ulicy Brukowej aż do Wólki. Geniusze infrastruktury. Węzełek za węzełkiem tylko po to aby ulżyć grupce frustratów.

  0
  0
  Odpowiedz
 7. oesu!

  wybory zbliżają się susami!

  zaczyna się walka polityczna na trasy, religie i bog wie co jeszcze!

  jak tak dalej pojdzie to łomianki zaczną być opuszczane nie przez przebieg trasy a dzięki frustratom forsującym skrajne pomysły zgodne z ich własnym interesem.

  żal!
  żal i jeszcze raz żal!

  0
  0
  Odpowiedz
 8. miś

  „TAK dla POPRAWY bezpieczeństwa ludzi i komunikacji w istniejącym śladzie Kolajowa-Pułkowa, bez podnoszenia kategorii tej drogi? ”

  a kto to nam zagwarantuje że za jakiś czas nie dorzucą 3 pasa i nie zmienią kategorii trasy. Przecież jak zainwestują grube miliony w rozbudowę to aż robi się oczywieste że wdrożą wariant1 jak tylko uzyskają decyzję środowiskową. A korki i tak będą tylko więcej samochodów przejedzie przez Łomianki na godzine… czy aby naprawdę tego chcemy.

  0
  0
  Odpowiedz
 9. mieszkaniec Łomianek

  Dlacego niektórym wydaje się że są świata?

  Czy Łomanki nie są już odcięte od puszczy trasą DK7? Czy jak ją rozbudują i postawią kładki, rozjazdy dodadzą kolejny pas szybkiego ruchu to będzie nam lepiej? Czy tylko tym ktorzy wiedząc o trasie pod puszczą kupili tam tanio działki?

  Czy nie do tego się sprowadza temat. Jak bym tam kupił działkę i mieszkał też bym walczył o odsunięcie tematu jak najdalej od mojej posesji. tylko co z resztą mieszkańców Łomianek? jak mamy się czuć jak ludzie 2 kategorii bo nie mieszkamy na dąbrowie tylko w Łomiankach ?

  żal naprawdę żal!

  0
  0
  Odpowiedz
 10. sceptyk

  Tak coś w tym może być…

  Czy to radny Berger nie był zaangażowany w oprotestowanie decyzji środowiskowej, a teraz sadził dęby w rezerwie pod trasę? Jaki miał w tym cel?

  i z czyjej kieszeni na to poszło, z pieniędzy gminnych czyli naszych , czy zapłacił za to Radny Berger ? Czy nasz burmistrz nie ma na co wydawać pieniędzy? Podobno nie ma na wyposażenie szkoły, a wydaje na drzewka które będzie trzeba za parę lat wyciąć ?

  Czy może w ten sposób inwestuje, bo za 5-6 letnie deby dostanie od GDDKIA więcej kasy niż za pole bez drzewek?

  Mam wrażenie że z rozbudową Kolejowej jest podobnie, najpierw wybudowali rozjazd koło Auchan, a teraz będą go przebudowywać żeby udrożnić kolejową, gdzie tu logika?

  0
  0
  Odpowiedz
 11. obserwator 2

  Ojej, ale się zagotowało!
  Proszę nie wpadać w nerwowe tony, bardzo proszę… Chyba jakiś czuły punkt został poruszony, sorry. Proszę nie mówić o rozbudowie ul. Kolejowej, tylko o przebudowie konkretnych punktów. Proszę nie sugerować, że chodzi o spisek w celu podniesienia kategorii tej drogi. Proszę nie straszyć ludzi wyburzeniami. Proszę nie atakować radnego (dlaczego akurat tylko tego jednego?), bo on sam niczego nie zablokował. Było jeszcze „Zielone Mazowsze”, Spółdzielnia Mieszkaniowa z Bielan i kilka innych stron.
  Ponownie należy przypomnieć, że (zgodnie z opinią SISKOM) to inwestor, czyli GDDKiA, złożył dokumentację zawierającą BŁĘDY merytoryczne. Położył temat na własne życzenie.
  Ponownie odsyłam do wywiadu z Panem Robertem Chwiałkowskim
  http://twojelomianki.com/TL04net.pdf
  w którym znajdziecie Państwo obszerne uzasadnienie klęski GDDKiA. Jest też czarno na białym, że mieszkańcy nic by nie mogli zrobić, gdyby dokumenty były OK. Proszę się nie lenić, tylko przeczytać.
  Co do całej serii wpisów powyżej, to pragnę zauważyć,że bardzo przypominają mi „wspaniałe” dyskusje na znanym Forum Łomiankorum; zwłaszcza mam na myśli styl ataku oraz chybioną argumentację.
  Wyrażam nadzieję,że redakcja Łomianki Info nie dopuści obniżenia poziomu znanego z FŁ.
  Pozdrowienia, Obserwator 2

  0
  0
  Odpowiedz
 12. strażnik

  Ja mam inne wrażenie, nie czuję tu żadnej nerwowosci tylko wymianę zdań na tym polegoa dyskusja i demokracja, każdy może mieć inne zdanie i punkt widzenia…

  I nikt chyba nikogo nie straszy to czysta logika. Ja też sie zgadzam z opiną „misśka” Jeżeli się włoży miliony w zbudowanie bezkolizyjnych rozjazdow i kładek to już pół kroku do rozbudowania trasy i przekształcenia jej w trasę S7.

  To, że GDDKIA się podłożyło to prawada też o tym słyszałem od SISKOM ale czy oprotestowanie było z korzyścią dla Łomianek raczej nie, może dla mieszkańców Dąbrowy i to nie wszystkich, bo duza część z nich też dojeżdża do Warszawy i stoi w korkach jak wszyscy inni, więc nie ma czym sie szczycić że nasz radny Berger przykładał do tego rękę, niezeleżeni czy był sam czy miał pomocników…

  To czy argumentecja jest chybiona czy nie to już każdy ma rozum i może to ocenić sam. A dyskusja na argumenty jest jak najbardziej konstruktywna i tym się różni od dyskusji na FŁ w ktorej większości uczesniczą osoby uwielbiajace mętną wodę…

  pozdr
  Strażnik

  PS poniżej również wypowiedź Roberta Chwiałkowskiego ( SISKOM)

  A jak Pan ocenia projekt rozbudowy ul. Kolejowej i poszerzenia Pułkowej?

  „Jest to projekt niedobry, a wręcz szkodliwy. Wiele osób uważa, że wystarczy zbudować kilka estakad na obecnej DK7 i korków już nie będzie. Nic podobnego – korki przeniosą się na kolejne skrzyżowania, gdyż ciąg dalszy, czyli Wisłostrada, nie jest i nie będzie w stanie przejąć takiego natężenia ruchu. Przedstawiając to obrazowo – zamiast stać 30 minut w korku na Kolejowej i Pułkowej, stalibyśmy o 30 minut dłużej w korku na Wisłostradzie i to jeszcze przez mostem Północnym.
  Kolejna sprawa jest taka, że rozbudowa Kolejowej i Pułkowej byłaby całkiem nowym zadaniem inwestycyjnym, podlegającym takim samym przepisom prawnym i środowiskowym, co budowa S7. Nie da się tego wykonać bez długotrwałej procedury środowiskowej i wykonania projektu dla całego ciągu. Gdyby dziś ktoś zdecydował o rozpoczęciu takiej inwestycji, jej realizacja mogłaby się dokonać za minimum 7 lat. Wiele osób zapewne myśli, że można by to zrealizować dzieląc na inwestycje punktowe związane z budową poszczególnych estakad nad obecnymi skrzyżowaniami. Nic podobnego. Taki podział jest niezgodny z prawem. Konieczne byłoby rozpoczęcie nowej procedury dla rozbudowy całego ciągu drogi krajowej nr 7 od Czosnowa do Trasy Mostu Północnego. Taka procedura wymagałaby też analizy wielowariantowej, w tym wariantu idącego nowym śladem (w rezerwie NS). W praktyce skończyłoby się niemal identycznym projektem, jaki realizowany jest obecnie dla S7. Jeśli ktoś widzi w tym sens, to trudno. Takiego sensu na pewno nie zauważy ani GDDKiA, ani miasto stołeczne.

  Jaki wariant poprowadzenia drogi ekspresowej byłby według Pana najkorzystniejszy dla Łomianek?

  Praktycznie nie ma innej możliwości, jak budowa drogi w istniejącej rezerwie koło Kampinoskiego Parku Narodowego. S7 powstanie albo w takim wariancie, albo w ogóle. Można co najwyżej dyskutować o rozwiązaniach technicznych. Każdy, kto twierdzi, że budowa S7 możliwa jest w innym wariancie, np. w śladzie obecnej DK7 lub wzdłuż Wisły, faktycznie działa przeciw budowie nowego wylotu z Warszawy w kierunku Gdańska. Takim działaniom trzeba się aktywnie przeciwstawić.

  WIECEJ NA :
  http://www.lomianki.pl/lomianki2/index.php?dc=2643

  0
  0
  Odpowiedz
 13. obserwator 2

  No właśnie, nareszcie ktoś zauważył,że GDDKiA „się podłożyła”.
  Teraz ważne jest aby najwięcej z Was Szanowni Państwo zauważyło,że nikt nie chce trasy S7 w śladzie ul. Kolejowej/Pułkowej. Analiza porównawcza ma to do siebie, że pokazuje absurdalność pewnych wariantów i tak się stało w tym przypadku. Pokazano, że z 3 wariantów rozpatrywanych – tylko ten pod puszczą ma sens. Kiedy zostanie zrealizowany, tego nie wiemy. Ale ważne jest aby zastosowano rozwiązania do przyjęcia dla ochrony środowiska, no i żeby jeszcze ludzie nie ucierpieli przy okazji. Więc rezerwa zostaje na lepsze czasy, które mam nadzieję nadejdą, a tymczasem jakoś żyć trzeba z ruchem na ul. Kolejowej/Pułkowej.
  I tu zaczyna się dramat; jak poprawić bezpieczeństwo i usprawnić ruch bez podnoszenia klasy drogi i żeby nie wydawać za dużo pieniędzy. Trochę jak godzenie wody z ogniem, trudno, żyć dalej trzeba. Więc na jednego radnego nie ma co napadać, bo akurat jego poglądy podziela licząca się część mieszkańców Łomianek.
  Pozdrowienia Obserwator 2.

  0
  0
  Odpowiedz
 14. krzysztof

  A jakie obecnie poglądy na trasę ma Radny Berger, bo jeżeli jego poglądy podziela licząca się część mieszkańców Łomianek. To może mieć znacznie dla sprawy. Dla mnie jest ważne czy jezt za rozbudową Kolejowej czy przeciw.

  0
  0
  Odpowiedz
 15. mieszkaniec Łomianek

  Proponuję zapoznać się z wątkiem na forum zawiera kilka trafnych wypowiedzi ot jedna z nich

  slomianki
  Podsylam kilka linków zorientowanym mniej lub bardziej.
  I dla przeciwników/zwolenników wszelkich działań, by wyrobili sobie zdanie na podstawie planów, a nie plotek. Bo boksowania się i tu, i na info bardzo dużo, ale treści… hm.

  http://www.trakt.pl/s7/index.php?page=opis-projektu
  Proszę zerknąć na projekt wariantu I – nazywany eufemistycznie przez niektórych remontem Kolejowej.
  http://www.trakt.pl/s7/index.php?mact=DownloadManager,m82b77,download,1&m82b77alias=051_plsyt_wi&m82b77returnid=24&page=24

  A potem proszę popytać mieszkańcow np. Dąbrowy Rajskiej, co sądzą o rozbudowie Kolejowej (jakoś tak się im do domów przybliży ta droga, pewnie będzie jeszcze głośniej…)
  Ale cóż tam ichnie niedogodności w porównaniu z brakiem dojścia mieszkańca Dąbrowy Zachodniej, Równoległej czy innych tamtejszych osiedli do Puszczy z pieskiem na spacer lub na grzyby.

  Mieszkańcy ul. Podleśnej, Staszica czy innej Kasztanowej też zapewne będą zachwyceni przybliżeniem pod ich domy powiększonej „siódemki”… No, ale przecież dostaną kładkę przez Kolejową, by dodreptać sobie do Puszczy na spacer…

  Jak już tak walczycie Państwo o dostęp do Puszczy – to dlaczego nie walczycie o tunele czy kladki właśnie nad planowaną od wielu lat trasą?? Przecież Wam nikt nie broni występować o takowe rozwiązania.
  Puszcza wielka jest i trasa S7 w wariancie znanym od wieków krzywdy jej nie zrobi.

  Czarne punkty w wariancie I to budynki do wyburzenia.
  Oby spełnił się scenariusz, że pieniędzy z odszkodowania wystarczy na wiele… Ale rzeczywistość skrzeczy i za stary budynek kokosów się nie należy spodziewać…
  Być może ten wysiedlony mieszkaniec/właściciel firmy będzie miał lepiej, ale co z tymi, którzy będą sąsiadować z powiększoną drogą?

  A korki jak są, tak będą – Wisłostrady nikt nie poszerzy, Północny dobija tylko do pętli Młociny, dalej dramat komunikacyjny…

  Tyle też się mówi o odcięciu Łomianek od Puszczy po zbudowaniu S7… taaa… zapewne po rozbudowie Kolejowej wszyscy jak jeden mąż będą pomykać kładkami w sam środek Puszczy na spacer…

  z pozdrowieniami,
  SL

  PS W ramach ciekawostki jeszcze to:
  autobusczerwony.blox.pl/2013/09/Obwodnica-kontra-wylotowki.html
  z uwzględnieniem komentarzy pod artykułem.

  http://forum.gazeta.pl/forum/w,229,147818238,,O_co_chodzi_z_trasa_S7.html?v=2

  0
  0
  Odpowiedz
 16. Obserwator 2

  Znowu to samo. Dlaczego przedstawiacie Państwo wariant I jako rozbudowę obecnej trasy ? Można inaczej,można, tylko trzeba najpierw zaproponować (po analizie) najlepsze rozwiązania dla danego punktu. Nie trzeba iść dalej poszerzać ul. Kolejowej/Pułkowej. Można doprowadzić to co jest do bardziej funkcjonalnego stanu. Można oczywiści wybudować kładki dla pieszych, które tak się Państwu nie podobają.
  Takie działania zostały zaproponowane GDDKiA już jakiś czas temu i jak widzimy spotkały się z pozytywnym przyjęciem. Może to właśnie z tej przyczyny robicie Państwo tyle zamieszania ?
  Pozwalam sobie przypomnieć po raz kolejny, że warianty poddane analizie NIE zawierają pomysłu na ograniczone działania mające na celu POPRAWĘ komunikacji i bezpieczeństwa mieszkańców.
  Widzę, że nadal straszycie Państwo mieszkańców konkretnych ulic ROZBUDOWĄ ul. Kolejowej, tak jakby to było w ogóle na poważnie zamierzane, a nie jest.
  Pozdrowienia,
  Obserwator 2

  0
  0
  Odpowiedz
 17. Lulu

  Bzdura! I jeszcze raz bzdura!
  Ceny działek są niskie, bo Łomianki są gorzej niż źle skomunikowane z Warszawą. Kto ma w perspektywie codzienne stanie w korkach, to zamiast na benzynę lub kosmicznie drogi bilet (przypomnę 4,8 zł za 10-12 km) dołoży do lepszej lokalizacji.
  Łomianki odcięte od Kampinosu? Nie do puszczy codziennie ganiają tysiące ludzi tylko do pracy i do szkoły.

  0
  0
  Odpowiedz
 18. Miko

  Lulu. Tak. oczywiście! Masz genialny pomysł.

  Wyciąć tę puszczę, skoro tysiące ganiają tylko do pracy i szkoły, a w Łomiankach nic więcej tylko nocują.
  Więc faktycznie na cholerę ta puszcza komu potrzebna. Najlepiej tam wybudować kolejne osiedle bliźniaków, albo lepiej czworaków z trawnikiem z rolki po 20 metrów kwadratowych. Tak żeby grill się zmieścił, bo piesek farbowany z kokardką to się na ulicy wysrywa.

  Zabudować to wszystko od Wisły i w las. I do pracy ganiać, bo trzeba kredyt za 35 lat za bliźniaka spłacić.
  Cudowna perspektywa. Współczuję Wam moi drodzy, współczuję

  0
  0
  Odpowiedz
 19. wróżka zębuszka

  Tak kładki są naszą przyszłością bez nich Łomianki nie są wstanie istnieć! a czworaki zbudujemy na Dąbrowie w rezerwie pod trasę. Już posadzono tam dęby więc i czworaki się zmieszczą. To całkowicie zabezpieczy to miejsce przed trasą S7, Wisłę ogrodzimy pasem ścieżek rowerowych, a Łomianki wysiedlimy i zrobimy zalew Łomiankowski. Dąbrowa będzie miała dostęp do puszczy, zalew Łomiankowski i Wisłę na własność …. wszyscy będą żyli długo i szczęśliwie…

  0
  0
  Odpowiedz
 20. Obserwator 2

  TAK dla POPRAWY bezpieczeństwa ludzi i komunikacji w istniejącym śladzie Kolajowa-Pułkowa, bez podnoszenia kategorii tej drogi.

  Pozwoliłem sobie przypomnieć o czym tu rozmawiamy. Wypowiedzi nie związane z tematem, atakujące jednego radnego – nie mają sensu. No, chyba, że Państwu chodzi o jakieś cele personalne, a nie o wspólną sprawę poprawy jakości życia i przyszłość Łomianek.
  W szczególności zdziwiło mnie powielanie bzdur o dębach sadzonych na terenie Dąbrowy Zachodniej. Czy ktoś ma mieszkańców za idiotów ? Radzę się zastanowić zanim ponownie będziecie Państwo wpisywali takie brednie, jak „sceptyk” z wypowiedzi powyżej. Widać, że jak już nic do powiedzenia Państwo nie macie, to stosujecie Państwo atak personalny, ot tak prewencyjnie, oby wskazać czarnego luda na polowanie.
  Propagowanie insynuacji i nieprawdy ma bardzo krótkie nogi, pomówienia ponadto są nie do zaakceptowania w sprawach dotyczących akcji społecznych inicjowanych przez mieszkańców.
  Pozostawię to do omówienia w innym wątku, może za kilka dni.

  A tymczasem proszę o podanie konkretnych argumentów przeciw poprawie bezpieczeństwa na ul. Kolejowej/Pułkowj.
  Tak, tak, wiem, że poprawa przepustowości na tym odcinku spowoduje korek nieco dalej. Więc właśnie z tego powodu nie postuluje się ROZBUDOWY Kolejowej/Pułkowej i dobudowania trzeciego pasa. Ale postraszyć mieszkańców można jak widać takim papierowym tygrysem; tylko kto to będzie traktował poważnie.
  Pozdrawiam

  0
  0
  Odpowiedz
 21. Lulu

  #Miko ja nie mówię o wycięciu puszczy pod kolejne osiedle. Ja tylko mówię, że można ją wyciąć tam gdzie planowana jest trasa i leśnicy o tym wiedzą od 50 lat. Ty najwyraźniej nie wiesz lub nie wiedziałeś kupując w bliskiej okolicy działkę pod swój czworak i właśnie spłacasz kredyt.

  0
  0
  Odpowiedz
 22. donkichote

  Do Obserwator 2: Taaa…kładki nad Kolejową znakomicie upiększą krajobraz Łomianek. Już nie mogę się doczekać zap…nia z rowerem po schodach. Nie tylko swoim, bo jak znam życie, będę musiał targac i rowerki dzieci i jeszcze żony. Jak nie dostanę zawału, w nagrodę będę mógł przejechać się aleją dębową w stronę Puszczy. Proponuję w odwecie za kładki zrobić szlabany do Wisły.

  0
  0
  Odpowiedz
 23. Obserwator 2

  Do donkichote:
  – Świetny żart, tylko trochę tani. Gdzie i jakie kładki są w ogóle uzasadnione – niech zdecyduje analiza zasadności ich budowania. A widziałeś np. kładki nad ul. Puławska w stronę Piaseczna ? Albo kładkę nad trasą AK w kierunku Marek ?
  – każdy rowerem może po takich pochylniach podjechać. Gdzie się znajdzie miejsce dla tego rodzaju rozwiązań – to jest właśnie pytanie dl fachowców.
  No i znowu o tych nieszczęsnych dębach. Proszę na temat, bez plotek i utrwalania nieprawdy. Nie staraj się wywołać błędnego poglądu na temat dębów posadzonych przez mieszkańców oraz władze Łomianek. Bo przecież sam Burmistrz też sadził. Może przesadził ?
  Pozdrowienia,
  Obserwator 2
  PS
  Oczywiście możemy kontynuować dyskusję w konwencji żartów i pamfletu. Bardzo mi to odpowiada, jeżeli żarty będą trafne.

  0
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *