www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Turniej Jednego Wiersza

Dom Kultury w Łomiankach i Redakcja „Poezji Dzisiaj”” zapraszają 27 października 2009 r. na Dzień Łomiankowski II Festiwalu Poezji Słowiańskiej.

W ramach festiwalu odbędzie się impreza z cyklu „”Na strychu w Łomiankach”” i 6. Turniej Jednego Wiersza o Laur Burmistrza Łomianek. Atrakcjami wieczoru będą koncert Natalia Barabanszczykowej (Bułgaria), prezentacje poetów polskich i zagranicznych, m.in. poetyckich wideoklipów Wojciecha Borosa i nowej książkę poetyckiej Miłosza Kamila Manasterskiego „”Notebook Norwida””, która ukazała się w serii „”Biblioteka Poezji Dzisiaj””.

W 6. Turnieju Jednego Wiersza o Laur Burmistrza Łomianek mogą uczestniczyć poeci, zarówno początkujący jak i profesjonaliści. Nagroda w Turnieju to 1200 zł. W jury zasiądą m.in. Aleksander Nawrocki, Wojciech Boros i Miłosz Kamil Manasterski. Nagrody wręczy osobiście Burmistrz Łomianek Wiesław Pszczółkowski. W trakcie Turnieju należy osobiście zaprezentować jeden utwór poetycki własnego autorstwa przed zgromadzoną publicznością oraz jurorami. W szczególnych przypadkach organizator może wyrazić zgodę na zastępstwo podczas prezentacji przez inną osobę pod nieobecność autora wiersza lub w wypadku jego niedyspozycji. Maszynopis lub wydruk komputerowy zgłoszonego do konkursu utworu należy po jego odczytaniu przekazać członkom jury. Każdy z twórców może zgłosić do konkursu tylko jeden wiersz. Tematyka utworów jest dowolna. Utwory zgłaszane do Turnieju nie mogą przekraczać 80 wersów.

źródło: Dom Kultury w Łomiankach
redakcja@lomianki.info

Turniej Jednego Wiersza

Turniej Jednego Wiersza

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *