ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Turniej szachowy

W niedzielę 4 marca w Auli WidowiskowejICDS odbyła się III edycja Turnieju Szachowegoo Puchar Burmistrza Łomianek,zorganizowanego przez Uczniowski KlubSzachowy oraz Miasto i Gminę Łomianki.Wystartowało 52 zawodników w dwóch kategoriach:do 15 roku życia i powyżej 15 lat.Obsada była wyjątkowo silna – tylko 15 zawodnikówbez kategorii szachowych, natomiastaż 4 z rankingiem powyżej 2330 ELO.Prawdziwa sportowa walka o premiowanemiejsca toczyła się do ostatniej rundy.

Turniej Po raz kolejny w turnieju głównymzwyciężył Krystian Kuzmicz (2397 ELO),zdobywając 6 punktów z 7 partii, II miejscezajął Maciej Marszałek (2386 ELO) zdobywając5,5 punktu, a III miejsce – były MistrzPolski Jan Adamski (2357 ELO) z wynikiem5,5 punktu. W turnieju do lat 15 zwyciężyłJakub Mucha, II miejsce zajął Paweł Jarmuła,a III miejsce – Paulina Stężyca.

Zwycięzcy w obu kategoriach otrzymalipuchary i upominki z rąk burmistrzaWiesława Pszczółkowskiego. Pierwsze trzymiejsca turnieju głównego zostały takżeuhonorowane nagrodami pieniężnymi.

Warto wspomnieć, iż 11 osóbpodwyższyło swoje kategorieszachowe. Na szczególną uwagęzasługuje Pan Marian Rusinek zŁomianek, który w wieku ponad 70lat, wypełnił normę na czwartą kategorięszachową, wyprzedzając wieluznakomitych szachistów.