www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Udało się zebrać 3927,70 zł

6 września odbyła się w ICDS Gala Boksu Zawodowego. Podczas Gali odbyła się zbiórka publiczna, z której cały dochód został przeznaczony na remont Zakładu Rehabilitacji w Szpitalu Dziecięcym w Dziekanowie Leśnym.

Obok kilku mniej znaczących, choć równie zaciętych walk bokserskich, główną atrakcją wieczoru były zawodowe starcia z udziałem Marcina Brzeskiego i Patryka Brzeskiego, którzy pokonali swoich przeciwników.

Z wyliczeń organizatora imprezy – Fundacji Splotu Ramiennego z Dziekanowa Leśnego – wynika, że w imprezie wzięło udział około 300 widzów, w tym duża część to ”Goście na zaproszenie” i dzieci, którzy nie zawsze zasiali puszki.
Przy stoliku VIPowskim zawodnikom kibicowali m.in. burmistrz Tomasz Dąbrowski z małżonką, zastępca burmistrza Piotr Rusiecki, dyrektor Domu Kultury Miłosz Manasterski (który również prowadził imprezę) oraz radni Rady Miejskiej – Tadeusz Krystecki i Paweł Nastula.

Imprezę dofinansowano – decyzją burmistrza – środkami Gminy Łomianki w wysokości 14 000 złotych. Jak podaje Urząd Miejski współorganizatorem Gali było Stowarzyszenie Łomianki Razem.

8 września w siedzibie Fundacji Splotu Ramiennego komisyjnie przeliczono zebrane fundusze. W sumie podczas imprezy udało się uzbierać 3927,70 zł.

Zbiórka pieniędzy na remont Zakładu Rehabilitacji jest kontynuowana na terenie Łomianek. Puszki stacjonarne możecie zasilić w takich miejscach jak:
– Tea and coffe shop, ul. Warszawska 107
– Sklep mięsny Lenarcik, ul. Warszawska 402
– ICDS w Łomiankach, ul. Staszica 2
– Galeria Fryzur, ul. Jeziorna 37
– Klub Frajda, ul. Jeziorna 1
– Apteka Twoja, ul. Wiślana 3a
– Apteka Salud, ul. Warszawska 31
– Kebab Bałkan, ul. Warszawska 79
– Cukiernia Tiramisu, ul. Warszawska 174

foto: Fundacja Splotu Ramiennego
video: Jacek Piątek

Udało się zebrać 3927,70 zł

Udało się zebrać 3927,70 zł

Udało się zebrać 3927,70 zł

Udało się zebrać 3927,70 zł

Udało się zebrać 3927,70 zł

Udało się zebrać 3927,70 zł

Udało się zebrać 3927,70 zł

Udało się zebrać 3927,70 zł

Udało się zebrać 3927,70 zł

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

23 komentarze

 1. burmistrz

  Poprawka: impreza została dofinansowana kwotą 14 tysięcy.

  0
  0
  Odpowiedz
 2. Redakcja LOMIANKI.INFO

  Dzięki za zwrócenie uwagi. W Zarządzeniu nr RAG.0050.106.2014 z dnia 8 sierpnia 2014 jest 14 000 złotych. Poprawka wprowadzona.

  0
  0
  Odpowiedz
 3. popieram, jednak...

  Hmmmm? Rozumiem idee przyświecającą organizatorom, popieram, sam wrzuciłem kilkanaście złotych do puszki w sklepie, ale liczby pokazują jasno, że ten boks to nie był dobry pomysł.

  Bardziej to odebrałem jako promocję burmistrza Dąbrowskiego i jego politycznych zwolenników Łomianki Razem. Te banery z logo Łomianki Razem, ten patronat burmistrza. Jakieś to wszystko dziwne. Gdzie tu promocja zbiórki na szczytny cel?
  Czy Fundacja nie czuje się trochę wykorzystana?

  0
  0
  Odpowiedz
 4. chorizo

  A nie lepiej było przekazać te 14 tysięcy bezpośrednio dla fundacji? Ale wtedy nie byłoby lansu w gminnej gazecie…

  0
  0
  Odpowiedz
 5. wyją z rana

  Już lemingi popaprane wyją z rana. Kaszka mereszka się kończy. Mózgi bzradne się wam polasowały w tych pustych łabach. Już niedługo na placu Boju o Łomianki zostaniemy tylko my i zobaczymy jak wtedy będziecie wyć:)

  Wszyscy wiedzą, że najlepszym Burmistrzami Łomianak są Tomasz Dąbrowski i Piotr Rusiecki. Najlepszym Dyrektorem Miłosz Manasterski.

  0
  0
  Odpowiedz
 6. A :)

  do #wyją z rana co to za stek niezrozumiałych, bełkotliwych bzdur!!!!!!!!!! domyślam się ,że jesteś zwolennikiem/czką obecnej władzy masz prawo jak każdy w tym kraju do własnego zdania tylko dlaczego obrażasz innych. Gdzie w Łomiankach jest plac Boju? , bo nie wiem a mieszkam tu ponad 40 lat i nie strasz ludzi , mam tylko nadzieję, że w listopadzie będzie Ci głupio

  0
  0
  Odpowiedz
 7. Witold Prawda

  Promocja dla Łomianek, w całej Polsce BEZCENNA. Promocja sportu w Łomiankach BEZCENNA. Informacja o fundacji i gali obiegła całą Polskę.

  Takiej działalności nie da się przeliczyć bezpośrednio na złotówki w danym momencie. Gala nagłaśnia sprawę zarówno działalności zakładu rehabilitacji w Dziekanowie Leśnym jak i Fundacji Splotu Ramiennego. Wiele osób dowiedziało się za sprawą gali o schorzeniu splotu ramiennego. Owoce (także finansowe) takiej działalności są rozłożone w czasie, to mogą być nawet przyszłoroczne wpłaty na rzecz Fundacji, pozornie nie związane z Galą, więc nie ujadajcie.
  Oby więcej takich imprez..

  0
  0
  Odpowiedz
 8. Anonim

  Nie wszystko da się przeliczyć na pieniądze…
  Wam malkontentom siedzącym w kapciach przed TV łatwo przychodzi krytyka wszystkiego i wszystkich..na szczęście są tacy co działają na rzecz Łomianek i to was zapewne boli…
  Podliczcie ile Miasto Łomianki wydało na KOMERCYJNĄ GALĘ boksu,która została zorganizowana na kilka dni przed wyborami, pod patronatem Burmistrza Pszczółkowskiego w 2010r..chętnie zobaczyłbym w niezależnych Łomiankach.Info takie porównanie. Podsuwam pomysł redaktorowi Łomianki.info warto porównać ile miasto wydało na KOMERCYJNE GALE BOKSU w 2009 i 2010 i jaką kwota dofinansowano CHARYTATYWNĄ galę boksu w 2014r..

  0
  0
  Odpowiedz
 9. Witold Prawda

  Ciekawe jaką kwotę przeznaczono z kasy, którą dostał Zarząd Osiedla Dąbrowa Zachodnia od miasta Łomianki a, de facto Burmistrza Łomianek na piknik wybor.. przepraszam pomyliłem się chciałem napisać rodzinny, który miał miejsce w Lemon Tree. Szkoda,że nikt z organizatorów nie pomyślał o tym żeby na pikniku zrobić zbiórkę na cel charytatywny i zwrócić uwagę na problemy szpitala w DZiekanowie Leśnym…była dobra okazja ku temu…no ale cóż..tak to już jest..może zamiast rozdawać ulotki osoby ubrane na pomarańczowo mogłyby przeprowadzać zbiórkę na rzecz szpitala w Dziekanowie Lesnym,. Piknik był udany,ale…

  0
  0
  Odpowiedz
 10. joozek501

  Burmistrz coś dał na piknik? Ze swoich?

  0
  0
  Odpowiedz
 11. PRAWDA

  Warto też podkreślić,że obok Burmistrza Łomianek siedział również
  wieloletni rektor AWF i inni znamienici goście.
  Wśród zaproszonych gości w gali udział wzięli : mistrz olimpijski, mieszkaniec gminy Łomianki Paweł Nastula.
  Medalista olimpijski z Moskwy Paweł Skrzecz oraz Sekretarz Polskiego Związku Bokserskiego – Krzysztof Kraśnicki…warto o tym napisać. Gala miała ponad lokalny wymiar.Relację z gali przygotowała ORANGE SPORT TV.

  0
  0
  Odpowiedz
 12. Anonim

  a jak tam klub kolarski pana Grądzkiego bo chciałem się zapisać ale nie ma nigdzie informacji ? może być ewentualnie klub piłkarski Ognisko Łomianki !

  0
  0
  Odpowiedz
 13. WZ

  Gratulacje dla Pana burmistrza za zorganizowanie Gali i wkładu zaangażowania,
  Gratulacje dla Zarządu Osiedla i Pana Witolda Gawdy za zorganizowanie osiedlowej imprezy i wkładu zaangażowania,

  nie można tak.

  0
  0
  Odpowiedz
 14. AND

  Ja jak zobaczyłem, że w imprezę się zamieszało Łomianki Razem czyli polityczne ramię burmistrza Dąbrowskiego i Rusieckiego to sobie odpuściłem. Nie mam ochoty uczestniczyć w wiecach politycznych. Pewnie nie tylko ja tak pomyślałem. I niestety wyszło jak wyszło 🙁

  ps. Dzięki za informacje o puszkach stacjonarnych. Działania Fundacji niezmiennie popieram.

  0
  0
  Odpowiedz
 15. Witold Prawda

  Należy zdementować niektóre nieprawdziwe informacje rozpowszechniane przez ziejących jadem malkontentów siedzących przed TV w klapkach i narzekających na wszystko i wszystkich
  Organizatorem imprezy była wyłącznie Fundacja Splotu Ramiennego, natomiast stowarzyszenie Łomianki Razem było partnerem gali i jej członkowie i sympatycy pomagali jako wolontariusze przy jej organizacji.
  Burmistrz wsparł ten charytatywny cel na wniosek fundacji splotu ramiennego.
  Nie był to żaden wiec wyborczy, a akcja charytatywna. Wiem,że boicie się o własne synekurki, gdyż zbliża się 16 listopad wielkimi krokami…ale manipulacje trzeba prostować.
  Za wyborczy to niektórzy mogliby by uznać piknik rodzinny gdzie krążyli ludzie ubrani na pomarańczowo powstaje ważne w tym miejscu pytanie, czy „pomarańczowe ludziki” są w jakiś sposób powiązani z Panem Gawdą? Kontrowersje wzbudzała sama treść gazetki wyborczej, tfu przepraszam piknikowej promującej tzw wunderteam czyli Gawdę i Bergera oraz piknik rodzinny… Rozmawiałem z wieloma uczestnikami pikniku rodzinnego i byli zniesmaczeni tymi osobami ubranymi na pomarańczowo, wszakże idea spotkania to miał być piknik rodzinny a nie spotkanie z „pomarańczowymi ludzikami”
  Wracając do Gali boksu to była udana o fundacji splotu ramiennego i schorzeniu spotu ramiennego mówi cała Polska,promocja dla Łomianek jest bezcenna.
  Ponawiam propozycję porównania KOMERCYJNEJ gali BOKSU zorganizowanej pod patronatem Pszczółkowskiego w 2010 na kilka dni przed wyborami w 2010r i tej komercyjnej wspartej przez Burmistrza Dąbrowskiego. Ponadto Burmistrz Dąbrowski promuje sportowców związanych z Łomiankami, a bracia Brzescy trenują w Łomiankach, a jakim sportowców łomiankowskim na gali boksu w 2010r patronował Pan Pszczółkowski? Nie uda wam się opluć tej imprezy,, o której mówiła cała Polska i która miała wymiar ponad lokalny…
  Porównajmy wydatki, które poniósł Burmistrz Pszczółkowski na realizację KOMERCYJNEJ gali boksu na kilka dni przed wyborami w 2010r i wydatki poniesione przez Burmistrza Dąbrowskiego na CHARYTATYWNĄ GALĘ BOKSU w 2014r…

  0
  0
  Odpowiedz
 16. Aero

  Pani kierowniczko JoannoR. (Witold Prawda), proszę aby nie spamowała Pani tu swoimi przewlekłymi i nic nie wnoszącymi wpisami.
  Każdy w Łomiankach wie, że Pani i Łomianki Razem jest zaangażowane politycznie po stronie aktualnej władzy. Każdy kto zajrzał w wasz cekinowany pamiętnik pt. „facebook/lomianki razem” też pewnie to zauważył.
  Macie do tego prawo, choć moim zdaniem powinniście przyznać się do tego otwarcie a nie tchóżliwie obgryzać pazurki ukrywając się za „mieszkańcami”.

  Dajcie też ludziom normalnie żyć, bez Waszej znerwicowanej retoryki. Załatwiajcie sobie politykę i to co macie do załatwienia, nie każdy ma chęć o tym czytać.

  Szkoda, zę dzięki wam ta gala która mogła być śwętem wolontariatu, prawdziwych i niezależnych od władzy organizacji pozarządowych, stała się już przed samym wydarzeniem wiecem politycznym.

  0
  0
  Odpowiedz
 17. Witold Prawna

  Wiecem politycznym w moim przekonaniu to był piknik rodzinny zorganizowany przez Zarząd Osiedla Dąbrowa Zachodnia.
  Piknik niby udany,ale te „pomarańczowe ludziki” w moim przekonaniu żenada… Zamiast agitować mogli też przeprowadzić charytatywną akcję. Należy również zdementować plotki,że stowarzyszenie Łomianki Razem było współorganizatorem gali boksu.
  Jednymy organizatorem gali boksu była Fundacja Splotu Ramiennego. Łomianki Razem jako partner Fundacji przy organizacji gali po prostu pomagało i tyle. Gala była świętem wolontariatu w odróżnieniu od pikniku tzw rodzinnego..O fundacji splotu rodzinnego i samego schorzenia dowiedziała się cała Polska…promocja dla Łomianek bezcenna, a co wniósł piknik rodzinny? zabawę dla mieszkańców- bardzo dobrą oraz promocję polityczną prowadzoną przez „pomarańczowe ludziki” jak wieść gminna niesie powiązane z kandydatem na Burmistrza Witoldem Gawdą

  0
  0
  Odpowiedz
 18. Gas

  Czytając te wpisy,zadam pytanie…
  Czy Ktoś z Organizatorów Gali lub pikniku na Dąbrowie, oraz innych pikników (prócz IV edycji Bitwy) – zaproponował osobom z Komitetu „Ratujmy Dziekanów” – bodaj udział w tym wydarzeniu…?

  0
  0
  Odpowiedz
 19. WITOLD PRAWDA

  Panie „gas” gala bokserska miała charakter charytatywny, którego celem była zbiórka funduszy na konkretny cel czyli REMONT ZAKŁADU REHABILITACJI Szpitala w Dziekanowie Leśnym więc nie było sensu mieszać innych problemów szpitala w to przedsięwzięcie, natomiast piknik wyborcz…tfu rodzinny, który odbył się w Dąbrowie mógł z powodzeniem promować walkę o byt Szpitala w Dziekanowie Leśnym gdyż na pikniku oprócz agitacji prowadzonej przez „pomarańczowe ludziki” zdaje się związane w jakiś sposób z PAnem Gawdą jak ćwierkają wróble w Łomiankach nie było prowadzonej żadnej zbiórki…ale oto należy zapytać ^wielkiego^ socjologa Pana Witolda Gawdę. z pewnością Panu odpowie

  0
  0
  Odpowiedz
 20. Gas

  Panie/ Pani (JoRo)WITOLD PRAWDA – Zbiórka szlachetna na Oddział Rehabilitacji, jednak niestety chyba wybrane osoby tylko o tym wiedzą… 😉 (Remont z tego co wiem , nie jest nawet aktualnie w planie? – być może się mylę).
  Z tego co obserwuję – „Ratujmy Dziekanów”- jest kartą przetargową poniekąd. Jednak – nie o tą IDEĘ tutaj chodzi.
  Piknik na Dąbrowie i „Pomarańczowe ludziki” – nie mają z tym tematem nic wspólnego…! Jednak Przyznam jedynie rację, że plotki po Łomiankowie chodzą różne.
  „Ratujmy Dziekanów” oraz KOMITET – robi co może ,żeby nagłośnić sprawę szpitala i dotrzeć, do jak największej ilości osób!
  Moim zdaniem, imają się (apropo Bitwy) – czego popadnie – gdyż CHCĄ NAGŁOŚNIĆ PROBLEM. Bo i tak mają większą „frekwencję” w Społeczeństwie Łomiankowskim i na spotkaniach, niż dotychczasowe wystąpienia „Komitet Wyborczy Łomianki Razem”…

  0
  0
  Odpowiedz
 21. WITOLD PRAWDA

  Panie GAS informacje o fundacji splotu ramiennego i chorobie splotu ramiennego oraz cel zbiórki został nagłośniony z uwagi na galę bokserską w ogólnopolskich mediach. NA pewno przyniesie to korzyść fundacji splotu ramiennego i szpitalowi w Dziekanowie Leśnym. Jeżeli chce się Pan przyłączyć i przyłożyć swoją cegiełkę do ratowania szpitala zapraszamy do fundacji splotu ramiennego tam będzie się Pan mógł realizować..może jakąś charytatywną imprezkę Pan zorganizuje. Wolontariusze, mieszkańcy Łomianek wnieśli duży wkład w organizację gali całkowicie za darmo…w tym samym czasie niektórzy krytykujący teraz hejtowali co się da na forach i w kapciach oglądali TV… Dzięki gali bokserskiej o kłopoatach szpitala w Dziekanowie mogli dowiedzieć się nie tylko mieszkańcy Łomianek…szkoda,że piknik wyborcz…tfu rodzinny nie miał charakteru zbiórki charytatywnej na rzecz szpitala…była szansa,ale widocznie ktoś wolał,żeby „pomarańczowe ludziki” zajmowały się „agitacją wyborczą” a nie zbiórką na szczytny cel…a mogło być tak miło…Stowarzyszenie Łomianki Razem jako partner gali pomagało ją organizować co się bardzo chwali…szkoda,że członkowie partii politycznych nie ruszyli z pomocą…większość Radnych miejskich też olała tę charytatywną imprezę…a szkoda…bo cel szczytny..ale niech się Pan nie martwi 16 listopada mieszkańcy Łomianek podsumują dokonania i osiągnięcia dotychczasowych radnych i to mieszkańcy zdecydują o bycie lub nie bycie radnych…i nikt nawet Jan Grądzki, rycerz kolumba i przewodniczący Rady miejskiej w Łomiankach mieszkańcom głosu już nie odbierze…

  0
  0
  Odpowiedz
 22. Gas

  Panie/Pani (JoRo)WITOLD PRAWDA – Temat ogólnego problemu naszego Szpitala, jest mi bardziej bliski, niż to można wnioskować po moich wypowiedziach. Fundacja Splotu ramiennego , robi kawał dobrej roboty i nie tylko ja to widzę! Być może jednak Niektórzy zauważyli to od niedawna…?

  Proszę odpowiedzieć na pytanie, jeżeli Gala była związana (poniekąd z całym ze Szpitalem)- czy była propozycja, lub poruszany temat podczas Gali ,aktualnej sytuacji Szpitala w Dziekanowie? Czy Media o tej sytuacji, przy okazji Gali wspomniały?
  Przyznaje racje , że to może zaowocować w przyszłości!

  Dodatkowo z tego co wiem i wspominałem wcześniej, nie ma w aktualnych planach remontu Oddziału ( a w nim Zakładu)Rehabilitacji. Tak więc z chęcią zaangażowałbym się w pomoc jako Wolontariusz(bez kasy), tylko proszę mi powiedzieć, ilu wolontariuszy, lub Mieszkańców Łomianek ze „Stowarzyszenia Łomianki Razem” – będzie Członkami „Komitetu Wyborczego” lub „KWW Łomianki Razem”?

  Osobiście pozostaję otwarty na propozycję pomocy w temacie Szpitala w Dziekanowie Leśnym i zapraszam do realnej pomocy Wszystkich to Czytających! (nie tylko w „roku wyborczym”)
  Pozdrawiam

  0
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *