www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

UKS Zryw Dziekanów – w finale!

W ostatni weekend 01.03 odbył się rewanżowy mecz Półfinału I Ligi Unihokeja, który nasza drużyna wygrała 10-8. Mecz rozegrany został o godz. 17:00 pomiędzy UKS ZRYW Dziekanów Leśny – ISKRA Warszawa, a drużyną UKS Prus Żary. W pierwszym wyjazdowym meczu nasza drużyna wygrała po dogrywce 7-8. Teraz wystarczyło przypieczętować na swoim terenie zwycięstwo i awansować do finału.

Od początku spotkania dążyliśmy do zwycięstwa swoimi atakami. Szybko wyszliśmy na prowadzenie i do końca utrzymywaliśmy kilku bramkową zaliczkę. Jedynie w końcówce spotkania przy pewnym zwycięstwie daliśmy sobie strzelić 3 bramki. Zabrakło koncentracji do końca spotkania, ale nie zaważyło to na wyniku końcowym i to My mogliśmy cieszyć się ze zwycięstwa i historycznego awansu do Finału I Ligi Unihokeja!!
Pierwszy mecz finałowy będziemy rozgrywać we Wrocławiu 22.03.2014 roku z tamtejszą drużyną AZS Politechnika Wrocławska, natomiast rewanż u siebie w Łomiankach rozegramy 05.04.2014 roku o godz. 20:00 w hali ICDS, ul. Staszica 2.

Bramki strzelone dla Naszego zespołu:
UKS ZRYW Dziekanów Leśny/ISKRA Warszawa – UKS Prus Żary 10:8 (4-1, 3-1, 3-6)Bramki strzelone dla Naszego zespołu:1-0 (09:32) Zanoberg Maciej – Sikora Maciej (Power play)2-0 (11:34) Zanoberg Maciej – Zawisza Rafał (Power play)3-0 (13:04) Zanoberg Maciej – Sikora Maciej4-0 (15:55) Zawisza Rafał5-1 (26:00) Zawisza Rafał – Zanoberg Arkadiusz6-1 (28:01) Zanoberg Maciej – Zawisza Rafał (gra w osłabieniu)7-2 (29:52) Arkuszyński Łukasz – Sikora Maciej (Power play)8-3 (43:59) Kaliński Maciej9-3 (46:28) Zanoberg Maciej – Zawisza Rafał10-5 (53:19) Zawisza Rafał (gra w osłabieniu)Sład drużyny ZRYW/ISKRA: Arkuszyński Łukasz, Cyburt Paweł, Gościcki Cezary (B), Grabowski Krzysztof, Hubicki Marcin, Kaliński Maciej, Komar Daniel, Komar Kamil, Sikora Maciej, Zanoberg Arkadiusz, Zanoberg Maciej (C), Zawisza Rafał.Trenerzy: Zanoberg Maciej, Tytkowski Piotr.
Podziękowania należą się wspierających Nas: Gminie Łomianki, Mazowiecki Bank Spółdzielczy w Łomiankach, firma farmaceutyczna Alpepharma.

Zapraszamy do strony internetowej: www.facebook.com/zrywdziekanow

Warto zaznaczyć, iż w drugim sezonie jaki teraz rozgrywamy stworzyliśmy trzy kategorie wiekowe (junior młodszy, junior starszy oraz senior) przez co zwiększyliśmy nabór zawodników i z większymi perspektywami się rozwijaliśmy. Doszły do tego bardzo dobre wyniki seniorów, dzięki czemu możliwy jest awans do Ekstraligi Unihokeja (najwyższa Liga w Polsce).
Niestety nie wiemy w dalszym ciągu czy zdołamy w następnym sezonie pociagnąć tyle kategorii, gdyż oferta roczna na klub ze strony gminy pomimo Naszych próśb nie została zbytnio zwiększona. Koszty organizacji meczów i wyjazdy są bardzo wysokie i prawdopodobnie nie będziemy mogli tylu kategorii wystawić. Przez ostatnie 3 miesiące wszystko pokrywamy z własnej kieszeni. W takiej sytuacji będziemy musieli pozostawić tylko kategorię seniorską, która osiąga ostatnio bardzo dobre wyniki. Ogólnie myśleliśmy, iż gmina bardziej pozytywnie przyjmie fakt, że drużyna coraz lepiej gra i walczy o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej, jednak niektórzy nie uważają sportu jakim jest unihokej za warty inwestycji.
Mamy nadzieję, że jeszcze znajdą się osoby dobrej woli, którzy wsparli by Nasz klub.

Maciej Zanoberg

UKS Zryw Dziekanów - w finale!

UKS Zryw Dziekanów - w finale!

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *