www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Ulica Zachodnia – film o mieszkańcach…

Stowarzyszenie NASZE ŁOMIANKI oraz Centrum Tańca i Sztuki KOKKO ART zapraszają apraszają 24 marca o godzinie 19.00 (KokkoArt, ul. Pancerz 6) na premierę najnowszego filmu Bohdana Kezika pt. Ulica Zachodnia.

Tematem filmu zatytułowanego „Ulica Zachodnia”” będzie prezentacja niezwykłych mieszkańców tej ulicy położonej w Dąbrowie Zachodniej. Film opowiada o artystach plastykach, którzy w czasach głębokiego PRL-u kupili tam działki z przeznaczeniem na budowę pracowni. Niektórzy artyści zbudowali domy, w których mieszkają z rodzinami do dziś.

W ten sposób w dzieje naszego miasta wpisali się artyści, głównie malarze, tacy jak Jan Cybis, Władysław Popielarczyk, Tadeusz Dominik, Helena, Lech i Piotr Grześkiewiczowie, Włodzimierz Zakrzewski; malarze i konserwatorzy: Tadeusz Romanowski i Ryszard Bielecki oraz projektant wzornictwa Ryszard Bojar. Dziś przy ul. Zachodniej mieszka też drugie i trzecie pokolenie kontynuujące rodzinne tradycje artystyczne.

Projekcji filmu towarzyszyć będzie niezwykła wystawa. Dzięki uprzejmości rodzin można będzie obejrzeć oryginalne prace artystów, bohaterów filmu oraz ich następców np. Jakuba Dominika, Barbary Popielarczyk-Daszewskiej, Doroty Grześkiewicz, Joanny Bojar Antoniuk i innych.

Jak oscypek dla Zakopanego i śliwowica dla Łącka, tak filmy Bohdana Kezika stają się regionalnym produktem Łomianek. Zwłaszcza ten ostatni jest nasz od pomysłu, przez „aktorów”, po ilustracje i oprawę muzyczną. Markę produktu gwarantuje nazwisko Bohdana Kezika jako producenta, którego świetnie zrobione filmy dokumentalne zdobywają nagrody na konkursach i wyświetlają stacje TV. Każdy nowy film ma premierę w Łomiankach i stanowi małe wydarzenie kulturalne. Jest to już trzeci film tego autora poświęcony historii Łomianek. Bardzo duży w nim udział mają członkowie Stowarzyszenia Nasze Łomianki.

EPK

Ulica Zachodnia - film o mieszkańcach...

Ulica Zachodnia - film o mieszkańcach...

Ulica Zachodnia - film o mieszkańcach...

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *