www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Ulice w Łomiankach zmienią nazwy?

Zgodnie z ustawą dekomunizacyjną przyjętą przez Sejm RP w maju tego roku samorządy będą miały rok na usunięcie z przestrzeni publicznej nazw upamiętniających osoby, organizacje, wydarzenia i daty symbolizujące komunizm lub propagujące go. Jeśli samorząd Łomianek nie zmieni – decyzją Rady Miejskiej – w wyznaczonym czasie dawniej nadanej nazwy, z mocy ustawy uznanej za zakazaną, wojewoda wyda w terminie trzech miesięcy zarządzenie zastępcze, po zasięgnięciu opinii IPN.

„W Łomiankach jest 10 nazw ulic do zmiany. Mamy m.in. takie kwiatki jak: Berlinga, 9 Maja, Hanki Sawickiej, Jedności Robotniczej, Zbowidowska. Włos się na głowie jeży. Wyzwólmy się od tego!” – mówił w telewizji Republika Hubert Zadrożny – radny Powiatu Warszawskiego zachodniego, przewodniczący koła Prawa i Sprawiedliwości w Łomiankach.

Radny chce aby w Łomiankach nazwę ulicy Jedności Robotniczej zmienić na Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, a w Dzieknowie Leśnym ulicę Hanki Sawickiej zmienić na ulicę Ofiar Katastrofy Smoleńskiej. Proponuje też aby ulicę Berlinga przemianować na ulicę Rotmistrza Pileckiego, a Gwardii Ludowej na Narodowych Sił Zbrojnych.

Ulice w Łomiankach zmienią nazwy?

Ulice w Łomiankach zmienią nazwy?

Ulice w Łomiankach zmienią nazwy?

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

24 komentarze

 1. Jendości Robotniczej

  Może najpierw zapytać się mieszkańców tych ulic Panie Zadrożny, niż rzucać takie hasła.

  0
  0
  Odpowiedz
 2. Anonim

  Brawo Panie Radny Hubercie Zadrożny!!!!
  Wierzę że Nasz Burmistrz Tomasz Dąbrowski i Radni jemu podlegli zgodnie i jednogłośnie zmienią nazwy tych hańbiących Łomianki ulic!!!!!!!

  A jak się komuś nie podobają nowe nazwy ulic to może się przeprowadzić albo wyprowadzić. He, he, he, he!!!!!

  Burmistrz Łomianek Tomasz Dąbrowski razem z Prawem i Spraweidliwością zmieniają Łomianki na lepsze!!!!!!!!!

  0
  0
  Odpowiedz
 3. sasiąd

  „Ulice w Łomiankach zmienią nazwy?”
  Nie potrzebny znak zapytania – ulice MUSZĄ zmienić nazwy zgodnie z obowiązującym prawem. A na jakie? Konsultacje społeczne byłyby dobrym rozwiązaniem.

  0
  0
  Odpowiedz
 4. gość

  Aby nie było problemów w przyszłości… a zmiany nazw ulic kosztują mieszkańców tych ulic ( wymiana dokumentów) proponuję nazwy neutralne. Wystko przemija…. po co zmieniać za jakiś czas znowu . Może kolory? Biała,niebieska , czerwona , fioletowa itd. Błaszczak chyba nie będzie miał niewłaściwych skojażeń???? ani nikt z przyzwoitych mieszkanców Łomianek????

  0
  0
  Odpowiedz
 5. JJ.

  Kto decyduje które nazwy są poprawne ideologicznie a które nie są? Takie decyzje odgórnie sterowane kojarzą mi się z PRL-em i ówczesnymi zmianami nazw placów itp.

  0
  0
  Odpowiedz
 6. zadra

  Według mnie kolejny temat zastępczy, mający jeszcze bardziej podzielić Polaków. Aby załatwić temat kompleksowo proponuję wizytę studyjną naszych władz kochanych w Nowym Jorku. Zobaczą jak to się robi gdzie indziej. Tam są ponumerowane aleje i ulice. Nie wiem tylko po co zostawili nazwę jednej ulicy (Brodway)? Myślę że w Łomiankach temat nie ma szans powodzenia. Nie pozwala na to obecny skład RM, w szczególności jej cześć mająca ręce związane sznurkami.

  0
  0
  Odpowiedz
 7. art

  Nazwę Łomianek zmienić na KACZOGRÓD.

  0
  0
  Odpowiedz
 8. kujhjku

  Na nic wasze ujadanie. A konsultacje to sobie w domu urządzajcie. Chcecie kolejne pieniądze wydawać. Oddajcie najpierw kase za referendum i przeproście Burmistrza.

  Burmistrz jest już dawno zapewne te sprawy ustalił z PiSem, więc sie nie zamartwiajcie. Wszystko idzie w dobrym kierunku.

  Nawet ostatnio radny PiS Bugumił Sikorski zgodnie z ustaleniami napisał list w którym chwali Burmistrz Tomasza Dąbrowskiego.

  Nie jestem pewien czy Jedności Robotniczej ma być zmieniona na Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, bo z tego co słyszałem to chyba Burmistrz postanowił, że nowy stadion przy Wiślanej był im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

  0
  0
  Odpowiedz
 9. paranoja

  To nasz BURMISTRZ jest z PISu?
  Wydawało mi się że jest bezpartyjny, tak przynajmniej mówił podczas wyborów. . A tu proszę, wyszło szydło z worka. Partyjniaczek:((

  0
  0
  Odpowiedz
 10. Anonim

  Tomasz Henryk Dąbrowski kandydował z list PiS w Płocku.

  Obecnie duża część jego komitetu politycznego to radni ze stowarzyszenia Dobro Wspólne, które sciągnęło pana Maciarewicza ze Smoleńskiem do Łomianek.
  Szef klubu radnych burmistrza Dąbrowskiego radny Słupski Kartaczowski razem z radnym Hubertem Zadroznym już od progu Centrum Kultury uniżenie witał pana Macierewicza.
  Widać to na filmie http://lomianki.info/document.php?did=3004

  Burmistrz Dąbrowski i Burmistrz Rusiecki i jego radni z politycznego zaplecza z Dobro Wspólne i Łomianki Razem po wygranej PiS, kwiatami witali posłów i senatora z partii Jarosława Kaczyńskiego.
  http://lomianki.info/document.php?did=4014

  Przypadek?

  0
  0
  Odpowiedz
 11. mieszkaniec

  A może pan Zadrożny niech zmieni sobie nazwisko na Kaczyński-Smoleńsk.

  0
  0
  Odpowiedz
 12. bonbonella

  Zgodnie z ustawą, nazwy budowli, obiektów użyteczności publicznej takich jak drogi, ulice, mosty i place nie mogą upamiętniać osób, organizacji, wydarzeń lub nawet dat symbolizujących komunizm czy inny ustrój totalitarny.
  Nie pojmuję w jaki sposób ulica Jedności Robotniczej mieści się w tej definicji???

  0
  0
  Odpowiedz
 13. do radnego Zadrożnego

  Cała ta ustawa jest bardzo nie jasna. Jakie kryteria, kto decyduje? Może radny Zadrożny by coś przybliżył temat?

  Kto moze oprócz radnych zgłaszać propozycje?

  Tomasz

  0
  0
  Odpowiedz
 14. Anonim

  Ja proponuje „pomidorowa” i „kalafiorowa”.
  Na cześć Pana Huberta!
  A tak wybitne postacie jak Pomidorow i Kalafiorow nikomu się źle kojarzyć nie będą! Jeszcze przydałyby się „tłumokowa” i „debilnistów”… ale nazwisk nie mogę dopasować.
  Ale My tu bla bla bla – a ja mam zasadnicze pytanie: Kiedy będzie referendum nt. wzniesienia w Łomiankach pomników: katastrofy, poległego śp. Prezydenta i miłościwe panującego Prezesa? …bo czas ucieka, a jak przebudują kolejową, to już na środku się nie da…

  0
  0
  Odpowiedz
 15. Anonim

  E tam muszą.. bo to jedna Hanna Sawicka biegała po świecie.
  Znajdzcie jakąś z tytułem prof, albo dr i przynajmniej dokumentów nie trzeba będzie wymieniać.
  O jedności robotniczej nie wspominam, bo taka jedność występuje w co drugiej fabryce… a jak ktoś ma brzydkie skojarzenia… to i reklama piva mu się źle kojarzyła.

  0
  0
  Odpowiedz
 16. kris

  Może niech radny Zadrożny zmieni nazwisko.

  0
  0
  Odpowiedz
 17. Anonim

  No cóż głupota glopota głupotę pogania. Wczesniej nie były hanbiace a teraz są, zenujacy są te Pisiory a jak się panu Zadroznemu nie podoba to może Pan się wynieść z Łomianek o ile wogole Pan tu mieszka. A co takiego zrobił Lech Kaczyński dla Łomianek ze ma być jego imie. Chorzy ludzie. Dorwali się do koryta

  0
  0
  Odpowiedz
 18. Anonim

  Szkoda, że dopiero teraz radni Łomianek zauważyli potrzebę zmiany nazw ulic.Rozumiem, jak by zrobiono to tak jak w Warszawie chwilę po obaleniu komunizmu, ale teraz …Może to kolejny zastępczy temat by odwrócić opinię publiczną od innych wydatków w gminie, np. od budowy nowego boiska piłki nożnej.

  0
  0
  Odpowiedz
 19. Janek

  PIS realizuje swój program wyborczy, wygrał wybory i ma do tego pełne prawo. Robi to czasami lepiej , czasami gorzej ale pozostaje wierny swoim zasadom. Łomianki to inna sprawa- tutaj mieszkańców robi się na szaro, jak podwyżki to naszych podatków , ewentualnie swoich poborów, obiecali obniżyć diety- okazuje się że kłamali – pokorni dostają po grzbiecie Ci którzy mają swoje zdanie są zastraszani, pomawiani itd. Szkoda że radny PIS-u z Dąbrowy przyłączył się do tej grupy, wg. mnie to źle o nim świadczy – zapomniał chyba o swoim dziadku. RADA Miejska to dzisiaj maszynka do głosowania- zamykanie dyskusji, ograniczanie wystąpień itd. CZYLI DEMOKRACJA PO ŁOMIANKOWSKU – wg. mnie coś w rodzaju wczesnego Gierka – z niewielkimi różnicami, zastanawiam się tylko czy na lepsze czy na gorsze?. Dzisiaj więc jest to koalicja z PIS-em i mam wrażenie że w pewnym momencie wszystko co złe będzie przypisane koalicjantowi. Powinniśmy starać się oddzielać politykę na szczeblu krajowym od tej pseudo naszej miejscowej. Tutaj i tak wszyscy wiedzą kto rządzi. Mam nadzieję że już niedługo i podczepianie się pod PIS nic nie da.

  0
  0
  Odpowiedz
 20. Basia

  Pan Zadrożny nie mieszka tam .gdzie nazwy ulic chce zmieniać.Panie Zadrożny ,kto poniesie koszt związany ze zmianą nazw ulic.Pan poniesie koszty,czy radni oddadzą ódiety,ktore mimo poprzednich wniosków p.Krysteckiego do dnia dzisiejszego nie zostały obniżone.Mnie i moim znajomym te nazwy nie przeszkadzają i nie dokonamy zmian związanych z głupimi pomysłami.Łomianki się rozbudowują i w nowych osiedlach można nadawać nazwy ulic proponowane przez pisowców.Dobrze ,że ten Zadrożny nie zostal wybrany na Burmistrza,bo zmienił by nazwę miasta Łomianki na PIS.
  PIS wygrał wybory,ale tych rządów pisowskich większość ludzi ma dość.Prawda jest taka,że niektórzy radni w Łomiankach to osoby podporządkowane burmistrzowi i robią co chcą,przegłosują każdą zmine i uchwałę,nie licząc się z innymi opiniami.Pracownicy w Urzędzie sa traktowani jak niepotrzebne przedmioty.Ile zostało wypłaconych odszkodowań za bezprawne działania burmistrza w zakresie prawa pracy.Zmiana nazw ulic to wcale nie małe wydatki z budżetu tak gminnego jak i każdej rodziny.Poza tym wiele czsu trzeba poświęcić na zmianę dokumentów osobistych i dokumentacji nieruchomości, a to trzeba dokonać poza terenem gminy.

  0
  0
  Odpowiedz
 21. mieszkanka Łomianek

  No i po co? Za niespełna cztery lata wszystko wróci do normalności. A swoją drogą to sieczka w głowie. Co komu przeszkadza jedność robotnicza? Czy to jakieś przestępstwo??? Może tak, w kraju, gdzie lepiej jest naród dzielić niż łączyć. W kraju, gdzie obywatele są dwóch sortów. Fałszowanie historii for ever a wypieranie się jej jeszcze bardziej!

  0
  0
  Odpowiedz
 22. gość

  Kolejny popapraniec z idiotycznymi pomysłami. Obawiam się, niestety, że znajdzie poparcie obecnych władz – niemego burmistrza Dąbrowskiego i sobiepana Rusieckiego. Ci panowie nie liczą się z nikim i z niczym, zwłaszcza sobiepan Rusiecki, bo Dąbrowski to typowa marionetka.A swoją drogą, to może warto prześwietlić pana Krysteckiego, bo jego przeszłość chyba też mocno jest zakorzeniona w minionej epoce….

  0
  0
  Odpowiedz
 23. Mieszkaniec Łomianek

  Jeśli ktoś władczy lub biegły czyta te komentarze to prywatnie chciałbym, żeby jedna z postkomunistycznych ulic zmieniła nazwę na ul. Żołnierzy Niezłomnych, Zdzisława Badochy ps. „Żelaznego”, Cichociemnych lub Danuty Siedzikówny ps. „Inki”.

  Czołem Wielkiej Polsce.

  0
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *