Umowa na dofinansowanie podpisana
Jak informuje UM Łomianki…
19 lutego 2013 roku w siedzibie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie doszło do podpisania umowy pomiędzy wspomnianym wyżej podmiotem a Zakładem Wodociągów i Kanalizacji w Łomiankach Sp. z o.o. na udzielenie dofinansowania w kwocie 30.651.715,55 PLN na rozbudowę infrastruktury kanalizacyjnej wraz z oczyszczalnią ścieków w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2007-13. Oznacza to, iż ZWiK otrzyma potężne wsparcie finansowe na zadania z zakresu skanalizowania aglomeracji Łomianki. Całość projektu opiewa na kwotę ponad 77 milionów złotych.
Dzięki otrzymanemu dofinansowaniu ma być wybudowane ok. 50 km w następujących obszarach (mapa poniżej):
1. Dąbrowa I (zakres 1a, 1b, 1c)
2. Dąbrowa II (zakres 2)
3. Dąbrowa III (zakres 3)
4. Dąbrowa IV (zakres 4)
5. Łomianki Górne (zakres 4a, 5b)
6. Łomianki Dolne (zakres 6)
7. Zlewnia Powstanców Warszawy (zakres 11)
redakcja@lomianki.info
KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.
11 komentarzy
Wyślij komentarz
Łomiankowski sztab WOŚP ruszył. Zobacz video i sprawdź na co zwrócić uwagę przed 34. Finałem!
W niedzielę 90 wolontariuszy łomiankowskiego sztabu będzie kwestować na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy....
Rada Młodzieżowa w Łomiankach nominowana do nagrody Super Samorząd 2025
Rada Młodzieżowa w Łomiankach została nominowana do prestiżowej ogólnopolskiej Nagrody Super Samorząd 2025....
34. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Łomiankach. Co, gdzie i kiedy…
Łomianki po raz kolejny włączają się w Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W najbliższą niedzielę, 25...
Kolęda połączyła pokolenia. Szkoła Podstawowa z Dziekanowa Leśnego zorganizowała koncert kolęd i pastorałek
15 stycznia w Integracyjnym Centrum Dydaktyczno-Sportowym w Łomiankach odbył się koncert „Kolęda Łączy Pokolenia”....
Jak Łomianki reagują na opady śniegu? Urząd Miejski w Łomiankach odpowiada
W ostatnich tygodniach na terenie Łomianek wystąpiły intensywne opady śniegu, jakich nie notowano od kilku lat....
Parafia św. Małgorzaty w Łomiankach gościła IV Rodzinny Koncert Kolęd i Pastorałek
IV Rodzinny Koncert Kolęd i Pastorałek w Łomiankach zgromadził rekordową liczbę uczestników, którzy po Mszy św....
Spodziewaj się decyzji podatkowych za 2026 rok. Zmiana w sposobie dostarczania i wysokości podatku
Urząd Miejski w Łomiankach przypomina o nadchodzącym terminie doręczenia decyzji podatkowych na 2026 rok. Podwyżka...
Zima w Łomiankach przypomina o przepisach. Kto odpowiada za chodnik przy posesji?
Kolejne intensywne opady śniegu sprawiły, że ulice i chodniki w krótkim czasie pokryła kilkunastocentymetrowa warstwa...
W tym roku dwa Orszaki Trzech Króli – w Łomiankach oraz w Dziekanowie Leśnym i Sadowie
W tym roku w gminie Łomianki odbyły się dwa Orszaki Trzech Króli. Jeden – organizowany już po raz dziesiąty –...
















Wszystko ładnie, wszystko pięknie.
Tylko znowu nasza kochana władza zapomniała o tym, że oprócz MIASTA ŁOMIANKI jest jeszcze GMINA!!!
Cieszmy się z tego, że takie dobro spływa na Łomianki. Dziękujemy Ci Panie Burmistrzu. Dziękujemy za wytrwałość.
Jak mówi Pan Rusiecki.
Nawet przy sprzeciwie Radnych Burmistrz Tomasz Dąbrowski pozyskał więcej środków zewnętrznych niż wszyscy jego poprzednicy razem.
Niewątpliwie sukces.
Gratulacje dla całego Urzędu i Zakładu Wodociągów z Panem Dąbrowskim na czele.
Szkoda jedynie, że ten sukces jest już przedstawiany przez jednego zadymiarza jako porażka Radnych. Kiedy ten człowiek zostanie w końcu odsunięty?
Tak czy inaczej. Czekamy na wodociąg i kanalizację na Łomiankach Dolnych.
Powodzenia życzę pracownikom Zakładu Wodociągów w realizacji projektu.
Z jednej strony to bardzo dobra wiadomość bo coś się ruszy w sprawie wodociągów i kanalizacji.
Z drugiej jednek nie najlepsza bo Łomianki będą musiały znaleźć prawie 50 milionów we własnym budżecie.
Burnistrz mówi o ciężkiej sytuacji finansowej a limit obligacji już chyba wyczerpał. Więc gdzie tych pieniędzy szukać?
Mam nadzieję, że nie odbije się to na podatkach lokalnych lub innych potencjalnych inwestycjach takich jak remonty budowa dróg.
Życzę decydentom jak najlepiej.
To najlepszy moment aby radni opozycji podali się do dymisji całą 15 osobową grupą. Referendum o odwołanie burmistrza się nie udało, głosowania przeciw niewiele dają, więc po tym sukcesie jest dobry moment aby podać się do dymisji. Byłoby to honorowe wyjście. Mam nadzieję, że tak się stanie i burmistrz będzie mógł w pełni realizować swój program, który jako mieszkańcy poparliśmy i popieramy.
Państwo radni proponuję honorowe wyjście z sytuacji, już czas.
Jedno to dostać dofinansowanie, a drugie je wykorzystać. Obym nie zapeszył…
Nie ma co zapeszać.
Ważne aby projektem zajmowali się fachowcy z przygotowaniem technicznym a nie zadymiarze i pijarowcy od sedmiu boleści.
Nie jestem pewien czy Burmistrza Dąbrowskiego stać na podjęcia kluczowych dla urzędu decyzji personalnych.
Co bęzie trudno powiedzieć, to zależy od następnego Burmistrza.
Niewatpliwie sukces jest wielki. Garatulacje !
Uważam za bezpodstawne zarzuty radnego p.Marcina Etiene. Na podstawie wniosku tego Radnego, obniżono Burmistrzowi pensję. Proponuję aby Radni przywrócili Burmistrzowi pensję do wysokości zaproponowanej na poczatku kadencji przez p. Grądzkiego. Wypłatę zaległej części wypłaty oraz pokrycie odsetek urzędowych z diety Pana Radnego Marcina Etiene.
Myślę, że ludzie mający honor tak powinni postąpić.
Myslę, ze wiele osób podziela moje zdanie. A radni? na szczęście ta kadencja dobiega końca. Nigdy nie było takiej Rady, wyjatkowy zestaw:)
No cóż, można się chwalić tylko czemu ciągle zmiany dot. Łomianek a nie całej Gminy? Czemu ciągle są roboty w Łomiankach a nie: Dziekanów, Kiełpin, Sadowa? Czemu mieszkańcy pozostałych miejscowości są traktowani jako mieszkańcy gorszej kategorii?
Musimy mieć nadzieję, że Burmistrz Dąbrowski podejmie w końcu wbrew temu co mu doradza otoczenie rzeczową współpracę z Radnymi.
Z drugiej strony musimy też mieć nadzieję, że Radni z większym zrozumieniem i życzliwością pomogą tą współpracę burmistrzowi nawiązać.
Teraz to wszyscy RAZEM muszą walczyć o każdą złotówkę aby zrealizować to co zakłada projekt.
Gratulacje za otrzymaną dotację!
Czy;i Koscielna Droga nadal bez kanalizacji? Zgodnie z mapa…..??????? Czy tym razem nie zostanie pominieta? ( przepraszam za brak Polskich znakow)