www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Uroczystość burmistrzowska bez mieszkańców

Od Pan Grzegorza Porowskiego, uczestnika uroczystości z okazji Święta Niepodległości, które odbyły się 11 listopada 2010 roku w Dąbrowie Leśnej otrzymaliśmy sprawozdanie z dość zaskakującego przebiegu zdarzeń…

Zapraszamy wszystkich do przesyłania swoich opinii i obserwacji dotyczących Łomianek.

redakcja@lomianki.info


Uroczystość burmistrzowska bez mieszkańców

Tradycją uroczystości w Święto Niepodległości na terenie Dąbrowy Leśnej jest wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych po mszy świętej, następnie przejście w pochodzie pod pomnik poświęcony pamięci żołnierzy kompanii młodzieżowej powstałej w Dąbrowie Leśnej – poległym w Powstaniu Warszawskim i pamięci Ułanów Jazłowieckich poległych w Dąbrowie Leśnej w szarży 19 września 1939 r, aby tam złożyć wieńce, kwiaty i zapalić znicze ku czci Tych, którzy zginęli za wolność naszego kraju.

Także w tym roku mieszkańcy i kombatanci uszanowali tą tradycję. Niestety władze naszej gminy nie znalazły czasu aby być z mieszkańcami podczas wszystkich jej etapów. Zaraz po mszy burmistrz wyprowadził swoją świtę i bez udziału mieszkańców złożył wieńce pod pomnikiem na ul.Partyzantów. W tym czasie, w świątyni, mieszkańcy pod kierownictwem Łucjana Sokołowskiego, śpiewali pieśni patriotyczne. Później, bez jakiegokolwiek zabezpieczenia przez Straż Miejską czy Policję, przeszli pod pomnik by złożyć wieńce i zapalić znicze pod pomnikiem. Służby miejskie czuwały tylko nad bezpieczeństwem uroczystości burmistrzowskiej. Widać kombatanci i mieszkańcy pomimo wcześniejszych próśb nie zasłużyli na komfort bezpieczeństwa.

Niestety brak opieki podczas marszu ruchliwymi ulicami to nie jedyne bolesne doświadczenie tego dnia. Okazało się, że wieniec zakupiony ze środków Zarządu Osiedla Dąbrowa Leśna w celu złożenia go pod pomnikiem w imieniu mieszkańców osiedla przez członków Zarządu Osiedla, został przejęty i złożony przez inne osoby, wyznaczone przez burmistrza.
Po raz pierwszy wspomnienie poległych odbyło się bez tradycyjnego wieńca.

Święto 11 listopada powinno łączyć wszystkich Polaków, tymczasem komuś zależało aby Nas podzielić i utrudnić bezpieczne i spokojne obchody. Jak nazwać takie zachowanie osób zarządzających gminą? Mam nadzieje, że odpowiedź na to padnie 21 listopada.

Grzegorz Porowski

Uroczystość burmistrzowska bez mieszkańców

Uroczystość burmistrzowska bez mieszkańców

Uroczystość burmistrzowska bez mieszkańców

Uroczystość burmistrzowska bez mieszkańców

Uroczystość burmistrzowska bez mieszkańców

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *