www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Urszula Dudziak – nagranie live !!!

JazzCafe Łomianki zaprasza na koncert Urszuli Dudziak. Koncert będzie rejestrowany i wydany na płycie.

Urszula Dudziak jest czołową postacią współczesnej wokalistyki – nie tylko jazzowej. Niezwykła skala głosu, swoboda i perfekcja intonacji w każdej z jej pięciu oktaw oraz oryginalna technika wokalna, pionierskie osiągnięcia w zastosowaniach współczesnej elektronicznej technologii muzycznej, zyskały jej sławę artystki oryginalnej i kreatywnej. Podstawę wokalistyki Urszuli Dudziak stanowi instrumentalne traktowanie głosu, wywodzące się z klasycznej i powszechnej w muzyce jazzowej techniki śpiewu „scatem””.

Ostatnio renesans przeżywa utwór wokalistki o wdzięcznym tytule „Papaya”, nagrany ponad 30 lat temu. Cały świat tańczy teraz „Papaya dance”, a utwór ten ponownie przysporzył Urszuli Dudziak całe rzesze nowych fanów pod każdą szerokością geograficzną i to po tylu latach od jego premiery! Podczas koncertu w Jazz Cafe nagrywana będzie płyta koncertowa artystki. Będzie to z pewnością niezwykłe wydarzenie i dla wielu nie lada przeżycie.

Podczas łomiankowskiego koncertu – 27.05.2008 wtorek godz. 20.00 – obok Urszuli Dudziak (śpiew) wystąpią: Jan Smoczyński (fortepian, akordeon), Tomasz Krawczyk (gitara), Daniel Biel (kontrabas) i Artur Lipiński (perkusja). Bilety na koncert w cenie 80 pln – mozna rezerwować telefonicznie – 022 751 41 12.

źródło: JazzCafe Łomianki
redakcja@lomianki.info

Urszula Dudziak - nagranie live !!!

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *