www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Utrudnienia na siódemce w stronę Warszawy

Jak informuje Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie…

– Przed nami bardzo trudny weekend. Apelujemy do kierowców, by ci, którzy nie muszą, omijali w najbliższy weekend ul. Pułkową. W związku z remontem nawierzchni na tej arterii, wyjazd z miasta w kierunku Gdańska będzie utrudniony – przewiduje Łukasz Puchalski, dyrektor ZDM.

Ul. Pułkowa jest jedyną trasą wylotową na północ, którą przez Łomianki można pojechać na Gdańsk. Jedną z nielicznych, która nie ma rozsądnej alternatywy. Po prostu nie ma ulicy czy też ciągu ulic, które mogłyby przejąć ciężar ruchu. I o ile każdą inną drogę moglibyśmy remontować w dowolnym terminie, czy w okresie wakacji, z Pułkową jest kłopot. – Remont popularnej „siódemki” w wakacyjny weekend spowodowałby praktycznie paraliż komunikacyjny. Dlatego zdecydowaliśmy się na listopad. To okres, kiedy trasa jest nieco mniej popularna.

Stan techniczny ponad 3 km odcinka wymaga naszej interwencji. Dołożymy wszelkich starań, aby prace przebiegły sprawnie. W sumie przez 56 godzin wymienimy 26 tys. m2 nawierzchni jezdni.

Trzeba jednak pamiętać, że utrudnienia przy frezowaniu tak długiego odcinka z pewnością” nie ominą” kierowców. Prosimy zatem o wyrozumiałość i zwracanie szczególnej uwagi na zmiany w organizacji ruchu.

W najbliższy weekend „pod frez” pójdzie wschodnia jezdnia ul. Pułkowej, od mostu Marii Skłodowskiej-Curie do granicy miasta. W związku z zamknięciem remontowanego fragmentu ruch będzie odbywał się w obu kierunkach na jezdni zachodniej.

Prace rozpoczynamy w piątek o godz. 20.00, kończymy w poniedziałek o godz. 4.00 rano.

Utrudnienia na siódemce w stronę Warszawy

Utrudnienia na siódemce w stronę Warszawy

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

13 komentarzy

 1. Roman

  Szkoda że Łomianki Razem będące w wyborach politycznym zapleczem p.Rusieckiego i p. Dąbrowskiego protestowało przeciw temu aby trasę łączącą Łomianki z Warszawą od granic Łomianek do Warszawy poszerzyć o trzeci pas ruchu.
  Może już dziś mielibyśmy lepszy dojaz do pracy, szkoły w Warszawie.

  Mógłby wtedy powstać buspas i nasze autobusy by nie stały w korkach. Dojazd nie zajmowałby godziny tylko kilkanąscie minut.

  No ale jest jak jest i dobrze, że chociaż Zarząd Dróg Miejskich stara się nam polepszyć dojazd.

  0
  0
  Odpowiedz
 2. stojak

  Przeciw polepszeniu dojazdu do Warszawy głosowali też Radni proburmistrzowscy. Dzięki tym Radnym i Łomiankom Razem rano wszyscy razem (sic!) stoimi i bedziemy stać w tym samym korku 🙁

  Tu jest nagranie z głosowania: http://www.lomianki.info/document.php?did=3794

  0
  0
  Odpowiedz
 3. Agnieszka

  Szanowny ,,stojak’ jakiś zamęt siejesz bo stowarzyszenie Łomianki Razem głosowało jak najbardziej za usprawnieniem ruch w Łomiankach tylko nie za stworzeniem trzeciego pasa a za tym żeby powstała trasa mszczonowska która odciąży w wielkim stopniu trasę gdańską.

  0
  0
  Odpowiedz
 4. o żesz

  „Agnieszko” jak zwykle jesteście za, a nawet przeciw.
  Kolejową można udrożnić w rok, dwa. A trasa mszczonowska powstanie za lat … niewiadomo ile.
  Tradycyjnie nic nie robienie tylko sianie zamętu jest waszym głównym atutem.

  0
  0
  Odpowiedz
 5. Max

  Fakty są takie, że radni burmistrza i Łomianki Razem byli przeciw polepszeniu dojazdu do Warszawy na odcinku Buraków-Warszawa.
  Czy teraz będą rakiem się wycofywać z tej niekorzystnej dla kierowców i pasażerów komunikacji decyzji? Czyżby dopiero teraz przemyśleli tę sprawę?

  0
  0
  Odpowiedz
 6. arbi

  Mam gdzieś to stw. Łomianki Razem. Dali z siebie zrobić wóz drabiniasty więc niech teraz szukają koni, które ich pociągną.
  Poszerzenie Pułkowej to realizacja w ciągu KILKU LAT a nie miesięcy. Zgoda na taki pomysł to odsunięcie obwodnicy na x lat. Gdzie X >= 20. W dodatku po środku gminy mamy trasę szybkiego ruchu taką jak „nowa gierkówka”. Ładne akwarium. Tylko wody nalać.
  Jedni bronią swoich parceli przed hałasem autostradowym nie bacząc czy to jest dobre czy złe dla naszej miejscowości. Walczą jak lwy bo przecież to ich ale trzeba było myśleć o tym 30 lat temu.
  Drudzy udają, że w ogóle o coś walczą. Biją pianę jak na igrzyska. Zamiast myśleć jak budować to myślą o tym jak przetrwać.

  0
  0
  Odpowiedz
 7. marta

  Narazie nie ma na co narzekać. Ruch jest plynny. Oby skończyli do poniedziałku.

  0
  0
  Odpowiedz
 8. T R A G E D I A

  Jednak na stałe będzie już jeden pas od strony Łomianek ( zwężenie przed Mostem Północnym), a dwa z Tarchomina.
  W takim razie z pół wcześniej trzeba będzie wychodzić z domu… Dziękujemy!

  0
  0
  Odpowiedz
 9. T R A G E D I A

  Poprawka: W takim razie z pół godziny wcześniej trzeba będzie wychodzić z domu… Dziękujemy!

  0
  0
  Odpowiedz
 10. zeno

  Szanowni Państwo
  A może by tak list otwarty mieszkańców Łomianek oraz pozostałych gmin z północy do Ministra Infrastruktury w sprawie tego cyrku na Wisłostradzie?
  Przecież to nie jest tylko problem Łomianek. To poronione zwężenie do 1 pasa w zasadzie blokuje cały ruch z północy do Warszawy! Ta paranoja została wymyślona przez poprzednią ekipę wiec ma szansę szybko zniknąć!

  0
  0
  Odpowiedz
 11. lilka

  Właściwym organem jest wojewoda mazowiecki, który kontroluje organizację ruchu na drogach na terenie Warszawy. Trzeba poczekać chwilę, aż będzie powołany nowy, wtedy łatwiej będzie coś ugrać :).

  0
  0
  Odpowiedz
 12. Anonim

  Mamy owoce naszych włodarzy. Zajmują się potańcówkami, bitewkami i podnoszeniem opłat dla mieszkańców. Dodam wyjazdy „szkoleniowe?”. My jesteśmy na końcu jakichkolwiek potrzeb. Krzyk od lat że potrzebny drugi wjazd do Warszawy – po zabiegach naszych pseudo zarządców ograniczają nam jedyny wjazd do Warszawy do jednego pasa. Gratuluję Panie Burmistrzu – Pana współpraca z sąsiadami przynosi efekty – tragiczne dla mieszkańców.

  0
  0
  Odpowiedz
 13. Jacek

  Nasza władza i współpraca to niestety dwa bardzo różne pojęcia. Wystarczy spojrzeć na stosunki władz Łomianek z władzami powiatu. Jakoś wszyscy potrafią ze sobą rozmawiać nawet o sprawach trudnych a tu jakoś sie nie udaje.

  0
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *