www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Uwagi do studium zagospodarowania

Do 13 czerwca 2014 roku mieszkańcy mogli składać uwagi do koncepcji studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta i gminy Łomianki.

Do Urzędu wpłynęły wnioski od 196 podmiotów.
Wnoszono o wprowadzenie do Studium zapisów mówiących między innymi o zakazie lokalizowania zabudowy wielorodzinnej i szeregowej oraz o zakazie lokalizowania usług wielkopowierzchniowych. Poruszano też kwestię układu ulic i potrzebie jego rozbudowy. podkreślano potrzebę przeprowadzenia analiz komunikacyjnych i ekonomicznych w ramach prac nad studium.

Część zapisów dotyczyła całej gminy a część konkretnych stref.
Zapraszamy do zapoznania się z Koncepcją studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego oraz z Wynikiem konsultacji opracowanymi przez Urząd Miejski (PDF poniżej) .

Uwagi do studium zagospodarowania

Uwagi do studium zagospodarowania

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

3 komentarze

 1. kot w worku

  No i co dalej? Które uwagi zostaną uwzględnione, a które nie i dlaczego? Kiedy zostanie przedstawiona nowa koncepcja – uwzględniająca wnioski mieszkańców?

  0
  0
  Odpowiedz
 2. kita

  jak to co dalej? będą się grzebać z tym studium pod rożnymi pretekstami, bo przecież to trzeba dobrze opracować, uzgodnić i tak dalej.

  przecież nie chodzi o to żeby zroić, ale żeby robić. najlepiej w nieskończoność. de facto przecież chodzi o to żeby jak najdłużej utrzymać obecny stan – tj braku planów miejscowych i wydawanie w/z jak popoadnie, albo raczej jak nie popoadnie. pod hasłem, że jeszcze pracujemy nad nowym studium wiec nie będziemy robić planów, które się za chwilę zdezaktualizują. deweloperzy się tylko cieszą i wciskają tą swoją szeregówkę gdzie popadnie. oby tak dalej, a ceny naszych nieruchomości nie tylko nie wzrosną, ale zaczną spadać. za to dzieci do szkół się nie dostaną z braku miejsc, a asfaltu starczy dla co dziesiątej posesji. żyć nie umierać.

  0
  0
  Odpowiedz
 3. wnioskodawca

  Gdzie można zobaczyć wszystkie wnioski a nie tylko podsumowanie p.Rusieckiego? W przypadku tego pana wolałbym mieć możliwość konfrontacji jego podsumowania z rzeczywistością.

  0
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *