www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

VII Międzynarodowy Konkurs Muzyczny im. Juliusza Zarębskiego

Niepubliczna Szkoła Muzyczna I st. w Łomiankach oraz Lucjusz Pinkosz – dyrektor Konkursu – zapraszają do udziału w VII Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. Juliusza Zarębskiego, który odbędzie się 3-10 czerwca 2007.

Historia Konkursów Muzycznych im. Juliusza Zarębskiego sięga 2000 roku, kiedy to został zorganizowany I Konkurs Pianistyczny im. J. Zarębskiego o charakterze lokalnym. W następnych latach Konkurs rozwinął zasięg terytorialny, poszerzył zakres sekcji i kategorii wiekowych. W ciągu ostatnich pięciu lat osiągnął poziom ogólnopolski z udziałem uczestników z zagranicy i współpracy zaproszonych jurorów z Francji, Portugalii, Japonii.

Obecnie Konkurs jest otwarty dla dzieci i młodzieży do lat 18 z Polski i zagranicyi przebiega w następujących sekcjach: fortepian solo, duet fortepianowy na dwa fortepiany, duet fortepianowy na cztery ręce, wiolonczela i zespół kameralny.

W poprzednich edycjach konkursowych uczestniczyli wybitni muzycy pełniąc rolę jurorów, m.in. Jadwiga Kotnowska, Jerzy Sterczyński, Piotr Hausenplas, Sławomir Tomasik, Agata Sapiecha, Olga Silva, Piotr Cegielski, Jarosław Domżał, Marcin Zalewski, Ryszard Bałauszko, Karol Radziwonowicz.

Mamy zaszczyt otrzymywać cenne konsultacje w zakresie merytorycznym od wybitnej polskiej artystki Pani Profesor Reginy Smendzianki. W V i VI edycji Konkursu Pani Profesor – Gość Honorowy Konkursu – wzięła udział w pracach jury w sekcji fortepianu kategorii „C”.
Honorową Przewodnicząca Jury VII Konkursu będzie Pani Profesor Regina Smendzianka.

Wymiernym rezultatem naszych działań jest nawiązanie współpracy z Konkursem w Portugalii(wzajemna wymiana laureatów i jurorów).

VII Konkurs im. Juliusza Zarębskiego odbędzie się pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

Regulamin, karta zgłoszeniowa oraz szczegóły: www.konkurs-zarebski.neostrada.pl

źródło: Oragnizatorzy Konkursu, Niepubliczna Szkoła Muzyczna I st. w Łomiankach
redakcja@lomianki.info

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *