VII Sesja Rady Miejskiej // VIDEO
4 marca 2019 roku odbyła się VII Sesji Rady Miejskiej w Łomiankach.
Podczas Sesji procedowano uchwały dotyczące:
– udzielenia pomocy finansowej dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego na zadanie pod nazwą „Rozbudowa ul. Wiślanej od ul. Kolejowej do ul. Zachodniej na dł. ok. 300 mb w miejscowości Łomianki, gmina Łomianki”, którego realizacja przewidziana jest w 2019 r.,
– wyrażenia zgody na udzielenie pomocy finansowej w formie dotacji celowej dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego z przeznaczeniem na organizację wypoczynku letniego dla dzieci i młodzieży ze środowisk polskich na Wschodzie w ramach krzewienia kultury i polskiego dziedzictwa narodowego,
– wyboru metody ustalania opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia stawek opłat ww. opłaty,
– zatwierdzenia planu pracy Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej w Łomiankach na rok 2019,
– ustalenia planu dofinansowania form doskonalenia zawodowego nauczycieli, ustalenia maksymalnej kwoty dofinansowania opłat za kształcenie nauczycieli pobierane przez uczelnie oraz specjalności i formy kształcenia nauczycieli prowadzone przez uczelnie, na które dofinansowanie jest przyznawane w 2019 roku dla nauczycieli szkół i przedszkoli prowadzonych przez Gminę Łomianki,
– podwyższenia kryterium dochodowego uprawniającego do przyznawania nieodpłatnie pomocy w zakresie dożywiania dla osób objętych rządowym programem „Posiłek w szkole i w domu” na lata 2019-2023,
– podjęcia współpracy Gminy Łomianki z Gminą Miasta Gdańsk w celu organizacji Kampanii „Rowerowy Maj 2019”,
– uchwalenia projektu „Regulaminu dostarczania wody i odprowadzania ścieków na terenie Gminy Łomianki.
Zapraszamy do obejrzenia zapisu VIDEO
Imienne wyniki głosowań oraz treść uchwał
KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.
9 komentarzy
Wyślij komentarz
Łomianki świętowały 75. urodziny Mistrza. Wyjątkowy jubileusz Henryka Miśkiewicza
Tak jak przypuszczaliśmy, jubileuszowy koncert z okazji 75. urodzin Henryka Miśkiewicza okazał się jednym z...
Prezes Komunikacji Miejskiej Łomianki podsumowuje kadencję. Inwestycje, umowa z ZTM, problemy kadrowe
Prezes Komunikacji Miejskiej Łomianki Sp. z o.o. Paweł Gutkowski przedstawił podsumowanie działań realizowanych przez...
„Znowu zostaliśmy postawieni pod ścianą”. Radni wstrzymują decyzję o 10-milionowej pożyczce
Radni Rady Miejskiej w Łomiankach nie poparli projektu uchwały dotyczącej zaciągnięcia pożyczki w wysokości 10 mln zł...
Długi weekend na Mazowszu!
Rowerem, kajakiem albo pieszo. Mazowsze to idealne miejsce dla wielbicieli zamków, skansenów, pałaców, meandrów rzek i...
„Informacje z Mazowsza” – program informacyjny samorządu województwa mazowieckiego #152
A w tym wydaniu programu informacyjnego samorządu województwa mazowieckiego "Informacje z Mazowsza" mówimy m.in. o...
14,99 proc. podwyżki za wodę i ścieki? ZWiK Łomianki wydał oświadczenie, ale nie odpowiedział na pytania
W trakcie dyskusji o zmianie taryf za usługi wodno-kanalizacyjne wielokrotnie padała liczba 14,99 proc. W związku z...
Dzień Dziecka w Łomiankach. Zobacz relację FOTO-VIDEO z imprezy i życzenia dla najmłodszych
Dużo radości, szczęścia, zdrowia i bezpieczeństwa, szerokiego uśmiechu, spełnienia marzeń, świetnej zabawy, rozwijania...
XXVIII Sesja Rady Miejskiej w Łomiankach. Decyzja w sprawie pożyczki 10 mln złotych odroczona
Podczas XXVIII Sesji Rady Miejskiej w Łomiankach, która odbyła się 28 maja 2026 roku, radni rozpatrywali projekt...
Znamy zwycięzców loterii „PIT w Łomiankach” 2026
27 maja 2026 roku przy Urzędzie Miejskim w Łomiankach odbyło się losowanie nagród drugiej edycji loterii „PIT w...














Z jednej strony dobrze, możemy się cieszyć, bo opłaty teraz nie wzrosną, jednak mogą nas mocno dotknąć skumulowane podwyżki, które zafundowali nam radni Tomasza Dąbrowskiego po zmianach które nas i tak czekają.
Czy wtedy radni zagłosują za podwyżkami do 30 czy 40 złotych za segregowane i do np. 100 złoty za osobę za niesegregowane?
Dziwna jest postawa radnego Bartoszewskiego który nie dostrzega sensu w promowaniu idei segregowania śmieci. Chyba radny jako świadomy mieszkaniec powinien takie rozwiązania wspierać? Chyba że jedyne co potrafi to promować siebie populistycznymi manifestacjami?
Dziwne są też tłumaczenia byłego burmistrza Dąbowskiego, że nie musiał mieszkańców Łomianek informować o problemie, powodach braku rozmów z firmą Byś oraz w efekcie o sprawie sądowej, która zostałą mu jako burmistrzowi wytoczona przez tą firmę, która jak można wnioskować chciałą się porozumieć w sprawie opłat.
Dąbrowski nadal promuje brak dialogu i chęci współpracy, które go doprowadził do przegranej w wyborach.
Sensowne dewagacje radnego Nafyńskiego mogą przekonać do przyjętgo rozwiązania, jednak obawiam się co będzie za pół roku.
drogi mieszkańcu na poczatku należało by się zastanowić kto i kiedy wp…ł nas w to wszystko uchwalając ustawę w Sejmie która wykosiła konkurencję i spowodowała monopolizację rynku wywozu śmieci…a teraz płacz heh
Z jednej strony, uchwalając podwyżkę mieszkańcy nie wiedzieliby skąd ona się wzięła i dlaczego po 0,5 roku, po otwarciu kolejnego przetargu znowu będzie kolejna zmiana, ale kumulacja też nie jest zdrowa.
Zapewne to 13,50 (w przypadku odpadów segregowanych, do rozstrzygnięcia nowego przetargu BYŚ odbiera od nas śmieci za 26,00zł, a więc dopłacamy 13,50 do aktualnych 12,50zł) zostanie doliczone do nowej stawki z nowego przetargu. Tylko, że sytuacja na rynku jest mocno nieprzewidywalna i może to być 26zł i 35zł. Na dziś Byś jako jedyna firma w regionie z instalacją do przetwarzania odpadów dopuszczoną do użytku jest monopolistą. Jeśli do czerwca pozostałe 3 instalacje, którym odebrano pozwolenia ich nie odzyskają, a Byś wygra jeszcze w jakichś przetargach w okolicy, to prawem podaży i popytu stawki, które zaproponuje mogą być bardzo wysokie. Niekoniecznie musi to być Byś, bo nawet jeśli wygrałaby np. SITA, to i tak musi je zawieźć do Bysia, albo do Otwocka, albo innej instalacji zastępczej mocno oddalonej od Łomianek, co wpłynie na wysokość stawki.
Rzeczowe informacje i nagranie z obrad i spotkania informacyjnego w jednym miejscu. To pozwala zrozumieć problem.
Na Facebooku były wiceburmistrz zamieszcza jakieś częściowe informacje, moim zdaniem tylko po to by jątrzyć w starym stylu, a nie cokolwiek wartościowego wnieść do debaty.
Szkoda, że znowu nie dotrzymał słowa i tak jak deklarował, nie wycofał się z lomiankowskiej polityki.
Na razie jest 0-2 na niekorzyść Burmistrz,zaraz bedzie 0-3 gdy zostana zasiedlpne bloki i latem moze spasc cisnienie wody.Po to ma Urzednikow by dzialali tak by mieszkancom zylo sie dobrze.Tak by nie drozalo zycie.Owszem ceny dotkna wszystkich,tylko Burmistrz reprezentuje wszystkich i tych co ledwo lacza koniec z koncem za dwa tysiace.Polityka medialna jest ponizej krytyki.Ma pod soba Sltysow,czy wisi jakas info o problemie smieci?Ktos ma kontakt z mieszkancami? Jak nic to zakonczy sie referendum i jak zaglosuja ci ktorzy sa lekcewazeni i wykluczeni informacyjnie?
MamciaHalincia tez już słyszałam w kilku środowiskach , ze to był błąd głodować na P. Burmistrz i konieczne będzie referendum .Ludzie się zorientowali , ze to nie jest ekipa , która potrafi zarządzać .
Jednak Dąbrowski I Rusiecki ecki mieli pojęcie jak zarządzać gmina .
Oby udało się im wrócić na dawne stanowiska .
Znowu nasza gmina byłaby w rozkwicie , bo to co się teraz wyrabia to jakieś kpiny z mieszkańców .
Iza, kto ci powiedział że potrzeba ich powrotu?Ziemia łomiankowska ma wielu godniejszych obywateli. Referendum nie znaczy powrót na z góry upatrzone stanowiska.Najpierw to będzie komisarz później wybory.Śmieci oraz styl sprawowania władzy pogrąży naszą panią wraz z jej otoczeniem . Nawet ze spadochroniarzami spod wilgi.
MamciaHalincia to zycze sobie i wszystkim mieszkańcom aby jaknajszybciej udało nam się wyłonić tego godniejszego włodarza naszego miasta .Osobe która ma wiedzę i kompetencje do prowadzenia urzędu .
Szkoda , ze taki się nie ujawnił podczas ostatnich wyborów .
MamciaHalincia to zycze sobie i wszystkim mieszkańcom aby jaknajszybciej udało nam się wyłonić tego godniejszego włodarza naszego miasta .Osobe która ma wiedzę i kompetencje do prowadzenia urzędu .
Szkoda , ze taki się nie ujawnił podczas ostatnich wyborów .