www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

W Krainie Chopina…

Dyrektor Artystyczny Festiwalu i jednocześnie Prezes Towarzystwa Muzycznego im. Kazimierza Wiłkomirskiego – Mariusz Dżyga – na oficjalnej stronie Festiwalu informuje…

„III Letni Festiwal Muzyczny „”W Krainie Chopina”” dobiegł do końca. Po trzech dotychczasowych edycjach możemy stwierdzić, że festiwal wpisuje się na trwałe w pejzaż kulturalny i staje się rozpoznawalnym, wspólnym logo miejscowości położonych w tej części Mazowsza, w której urodził się Fryderyk Chopin. Jubileusz urodzin Fryderyka Chopina w 2010 roku to także wielka szansa na szybki rozwój gospodarczy gmin regionu: rozbudowy infrastruktury, dróg, ścieżek rowerowych i wielkich działań rewitalizacyjnych poprawiających estetykę. To znakomita okazja do budowy i remontu obiektów służących kulturze, zabytkowych budynków, kościołów, zakupy wyposażenia np. fortepianów i wsparcie budowy nowych organów w kościołach. Sprzyja temu przyznanie Polsce w nadchodzących latach dużych środków przez UE.

Szczerze ufam, że w niedalekiej przyszłości stanie się miejscem światowych spotkań muzycznych i artystycznych. Festiwal oprócz roli wielkiej imprezy kulturalnej spełni rolę przedsięwzięcia flagowego, wyzwalającego i napędzającego rozwój tej części Mazowsza, tak jak to ma miejsce w wielu podobnych miejscach na świecie.

Tegoroczna 3 edycja objęła 51 koncertów w 22 miejscowościach położonych na terenie 12 gmin połozonych na terenie 3 starostw.

Festiwal nie mógłby się odbyć bez zaangażowania i współpracy, samorządów: województwa mazowieckiego, powiatu warszawskiego zachodniego, gmin i miast, a także parafii, instytucji kultury, licznych organizacji, stowarzyszeń, firm i osób prywatnych, oraz wiernych słuchaczy i melomanów.

Wszystkim, którzy przyczynili się do zrealizowania festiwalu i wspierają jego idee w imieniu organizatorów z całego serca dziękuję i zapraszam do współtworzenia kolejnych jego edycji. „”

źródło: Towarzystwo Muzyczne im. Kazimierza Wiłkomirskiego
redakcja@lomianki.info

W Krainie Chopina...

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *