www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

W kręgu muzyki Fryderyka Chopina

2009 rok jest rokiem poprzedzającym jubileusz 200 lat urodzin wielkiego polskiego kompozytora Fryderyka Chopina. Cały świat przygotowuje się do obchodów, wprowadzając do sal koncertowych coraz więcej muzyki wybitnego polskiego kompozytora.

1 marca w rocznicę 199 lat urodzin wielkiego Fryderyka w Sali Koncertowej na 300 miejsc w Integracyjnym Centrum Dydaktyczno-Sportowym w Łomiankach odbędzie się Koncert Chopinowski z udziałem znakomitego pianisty, profesora Uniwersytetu Muzycznego im. Fr. Chopina w Warszawie Jerzego Romaniuka.

Jerzy Romaniuk jest absolwentem warszawskiej Akademii Muzycznej w klasie prof. Z. Drzewieckiego i prof. R. Smendzianki, a także podyplomowych studiów w Konserwatorium Muzycznym im. P. Czajkowskiegow Moskwie w klasie prof. J. Zaka i prof. E. Virsaladse. Należy obecnie do najwybitniejszych pianistów i chopinistów. Koncertuje na wszystkich kontynentach, prowadzi kursy mistrzowskie dla młodych pianistów. Nagrywa płyty, współpracuje z BBC w Londynie, Radio Hilversum w Holandii, PR i TV i firmą DUX w Polsce. W jego repertuarze, oprócz utworów Fr. Chopina, znajdują się utwory Bacha, Scarlattiego, Haydna, Mozarta, Beethovena, Brahmsa, Schuberta, Liszta, Debussy’ego, Ravela…
Jerzy Romaniuk jest odznaczony nagrodą Ministra Kultury i Sztuki, a także Rektora Akademii Muzycznej im. F.Chopina.
Wieczorem w niedzielę wykona recital złożony z kompozycji Fryderyka Chopina.
Gośćmi Profesora będą muzycy związani z Łomiankami: Lucjusz Pinkosz – laureat Konkursu Pianistycznego we Francji, a także Duet w składzie Piotr Hausenplas (wiolonczela) i Swietłana Dumanska – Pinkosz (fortepian), którzy wykonają utwory Chopina.

Organizatorami Koncertu jest Niepubliczna Szkoła Muzyczna o statusie szkoły publicznej w Łomiankach we współpracy z Urzędem Miasta Łomianki. Koncert ten ma zainicjować cykl koncertowy „W kręgu muzyki Fryderyka Chopina”, który odbędzie się w Warszawie i miejscowościach podwarszawskich szczególnie związanych z życiem Fryderyka Chopina. Muzykom stale towarzyszyć będzie znakomity fortepian koncertowy firmy „Schimmel” z kaliskiej fabryki „PianoEurope”.

źródło: Niepubliczna Szkoła Muzyczna o statusie szkoły publicznej w Łomiankach
redakcja@lomianki.info

W kręgu muzyki Fryderyka Chopina

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *