www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

W Łomiankach ponad 27 000 złotych

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy nie przestaje grać! W tym roku sztab WOŚP w Łomiankach pod kierownictwem dyrektora Domu Kultury – Doroty Burkhard-Mikruty zebrał 27.302 zł i 30 groszy. Ponadto na konto WOŚP trafiły jeszcze 20,5 kg monet 1-, 2-, 5-groszowych, jeden kolczyk, 33,05 USD, 38,94 €, i inne drobne monety obcych walut. Datki zebraliśmy dzięki pracy 33 wolontariuszy (w tym wspaniałej grupie harcerzy z drużyny działającej przy SP nr 1 w Łomiankach pod opieką druha Roberta Gosia) oraz aukcjom prowadzonym przez dyrektora i pracowników Domu Kultury (Monikę Kowalewską i Miłosza Manasterskiego) oraz gościnnie przez Michała Naftyńskiego i Kubę Snochowskiego. Do puszki naszego wolontariusza wrzucono pieniądze zebrane przez uczniów Gimnazjum nr 1 w Łomiankach (245 zł) oraz Szkoły Podstawowej nr 1 w Łomiankach (1073, 30 zł).

Na licytację trafiły m.in. podarowane przez Burmistrza Wiesława Pszczółkowskiego dwa Medale XX-lecia Łomianek (sprzedane za 250 i 300 zł), trzy hełmy strażackie odnowione przez Bogdana Królaka i ufundowane przez OSP w Łomiankach (sprzedane za 270, 320 i 720 zł !!!) oraz trzy przejazdy wozem strażackim (sprzedane za 120, 120 i 170 zł). Ponadto na scenie licytowano również gadżety WOŚP, przelot samolotem nad Łomiankami ufundowany przez Piotra Bendę (sprzedany za 200 zł) oraz kwiaty i obraz ofiarowane przez Uniwersytet Trzeciego Wieku w Łomiankach (obrazek sprzedano za 40 zł, a kwiatami „częstowano” się, wrzucając datki do puszki od 2 zł wzwyż.

Same aukcje nie udałyby się tak świetnie, gdyby nie pomoc artystów i animatorów. W tym roku rozpoczęliśmy warsztatami, które prowadzili Danuta Kołcz, Jacek Ciesielski, Krystyna Bocheńska, Monika Kowalewska i Karolina Pluta. Symboliczna „wrzuta” do puszki gwarantowała możliwość wykonania np.: koralikowej bransoletki, papierowej ozdoby, zimowego obrazka czy przypinanego znaczka. Na scenie natomiast obejrzeliśmy taneczne zespoły dziecięce: „Łomianeczki”” i „”Dzieci Kochane Bardziej”” prowadzone przez Ewę Stanisławską-Czartoryską oraz dziewczynki z Cantus Studio Ewy Mastalerskiej. Koncertowała sekcja muzyczna z Domu Kultury prowadzona przez Tadeusza Wdziękońskiego. Nie zawiedli również dorośli – żywiołowo zatańczyły panie, które ćwiczą pod kierunkiem Zuzanny Stanisławskiej. Zaśpiewał chór prowadzony przez Michała Straszewskiego. Zagrał Kuba Snochowski, a po nim łomiankowska formacja rockowa Bike Lovers. Po godzinie 19-tej wszyscy uczestnicy finału wyszli na plac przed Domem Kultury, gdzie strażacy brawurowo wykonali pokaz umiejętności ratowania ludzi po wypadku samochodowym.

Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom, natomiast jako organizatorzy sztabu pragniemy szczególnie podziękować firmie NUGATEX za słodkości i ARTEO za druk banerów, Magdalenie i Pawłowi Wiatrom za drewno na ognisko. Gorąco dziękujemy OSP w Łomiankach za włączenie się w organizację akcji oraz wspaniałemu akustykowi Tomkowi Klimkiewiczowi, który od wielu lat jako wolontariusz dba o nagłośnienie podczas organizowanych przez nas finałów WOŚP.

źródło: Dom Kultury w Łomiankach
redakcja@lomianki.info

W Łomiankach ponad 27 000 złotych

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *