www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

W Łomiankach w wyborach do Parlamentu Europejskiego zdecydowania wygrała Koalicja Obywatelska

W Gminie Łomianki ponad połowa uprawnionych do głosowania postanowiła wziąć udział w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Najwięcej głosów oddano na Koalicję Obywatelską.

9 czerwca 2024 toku odbyły się wybory do Parlamentu Europejskiego. Mieszkańcy Łomianek mogli głosować w 13 obwodowych komisjach wyborczych.

Frekwencja w Łomiankach wyniosła  56,37%.
Liczba wyborców uprawnionych do głosowania – 22 117. Liczba kart wyjętych z urny – 12 470, Liczba głosów ważnych oddanych łącznie na wszystkie listy kandydatów –  12 424.

Najwięcej głosów w Łomiankach uzyskali kandydaci z list Koalicji Obywatelskiej – 5866 głosów, co stanowi 47,22% wszystkich oddanych głosów.
Komitet Prawo i Sprawiedliwość uzyskał 3145 głosów, czyli 25,39%.
Komitet Konfederacja Wolność i Niepodległość – 1449 głosów (11,66%).
Kandydaci z list Komitetu Lewica – 969 głosów (7,8%), natomiast z Komitetu Trzecia Droga (Polska 2050 i PSL) – 820 głosów (6,6%).
Bezpartyjni Samorządowcy – 142 głosy (1,14%), a na Komitet POLEXIT zdecydowały się zagłosować 24 osoby (0,19%)

Największą liczbę głosów otrzymali: GASIUK-PIHOWICZ Kamila (1838 głosów) oraz KIERWIŃSKI Marcin Piotr (1492 głosów) z list Koalicji Obywatelskiej i BOCHEŃSKI Tobiasz Adam (1424 głosów) z list Prawa i Sprawiedliwości.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronach Państwowej Komisji Wyborczej.

mm./red.

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

9 komentarzy

 1. wyborca Koalicji Obywatelskiej

  Te wyniki pokazują jaką szkodę zrobiła łomiankowskaj Platforma Obywatelska nie rejestrując list kandydatów do Rady Miejskiej w Łomiankach.
  https://lomianki.info/kandydaci-z-list-platformy-obywatelskiej-przegrali-przed-wyborami/

  Skład rady był by zupełnie inny , a teraz mamy PIS plus przystawki pisopodobne w postaci radnych od Dąbrowskiego , Rusieckiego i Cłapińskiej.

  Czy ktoś poniósł tego konsekwencje?

  12
  11
  Odpowiedz
  • antyPO

   panie Gawda- już pan nie śpisz o tej godzinie?

   5
   1
  • CHRIS KONFEDERACJA

   Nie jestem wyborcą Platformy, ale zgadzam się z początkiem przemyśleń „wyborcy Platformy Obywatelskiej” z jednym zastrzeżeniem, że przystawką p. Dąbrowskiego jest grupa radnych Zielskiego – tworzą nieformalną koalicję, dlatego Zielski został przewodniczącym Rady.

   A wracając do wczorajszych wyborów, nie rozumiem logiki wyborców PO. Na listach PO były m.in dwie panie: 1) Hanna Gronkiewicz Walz i 2) Kamila Gasiuk Piechowicz. Gdybym był wyborcą PO wybrałbym Hannę Gronkiewicz Walz. Można mieć do niej różne uwagi gdy była Prezydentem Warszawy, ale ona jest wybitnym prawnikiem, profesorem prawa na UW, wykładowcą dla wielu pokoleń prawników, jednocześnie wśród jego życiorysu zawodowego jest praca w EBOR w Londynie gdzie zajmowała się m.in finansowaniem wielkich projektów infrastrukturalnych. Wyborcy PO jej nie wybrali, wybrali za to Kamilę Gasiuk Piechowicz, które co prawda skończyła prawo na UKSW (słaby poziom studiów), ale nie ma nawet żadnej aplikacji prawniczej. Doświadczenie zawodowe słabiutkie. Hanna Gronkiewicz Walz jest fachowcem o kilka poziomów ponad Kamilę Gasiuk, z tą różnicą jest Kamila jest „wyszczekana’ i lansuje się w mediach. Niestety jej wybór (gdy również można było wybrać HGW) świadczy o preferencjach i dziwnej logice wyborców PO. Nie liczy się profesjonalizm zawodowy.

   4
   2
 2. aha

  Tomasz Rusinek przewodniczący PO w Łomiankach miał zapas list z podpisami. Zbierał listy inblanco. Przekazał je jednak do Ożarowa gdzie ich brakowało. Taka była cena jego jedynki na liście.

  Rusinek sprzedałeś Łomianki PiSowi… Masz honor oddaj mandat i zniknij z życia publicznego.

  8
  3
  Odpowiedz
  • Sowa

   No ale jak głosować na PO skoro ma zaciąg taki jak wspomniany Rusinek

   1
   0
 3. Anka

  Było minęło, po co drążyć temat. Może z KO , by się dostał p. Etienne, no bo nie wiem kto tam jeszcze mógł być sensowny.

  1
  0
  Odpowiedz
 4. Tadek

  WIększym problemem niż brak łomiankowskiej Platformy wśród łomiankowskich rajców, bo ona już nie działa w Łomiankach od wielu lat. jest tak dobry wynik partii skrajnie populistycznych. Zobaczcie wyniki w całej Europie i wysoki wynik Konfederacji w Polsce.
  Nie chce krakać, ale zaczyna to przypominać lata 20-30 zeszłego wieku, które wiemy do czego doprowadziły.

  8
  4
  Odpowiedz
  • EuropeWakeUp

   Skrajnie populistyczny beton to peło pisiory i te wszystkie twory podobne. Do wyborów po palcu w tylek wchodzą. Po wyborach zanik pamięci, albo usilne wypieranie obietnic. Europa ma dość tych pustych obietnic, zabierania wolności na wielu płaszczyznach, zadłużania , socjalistycznej polityki i postanowiła dać temu wyraz. Jeżeli Unia w dalszym ciągu będzie miała takie komunistyczne zapędy to za 15 lat nie odróżnimy jej od zwiazku radzieckiego.

   1
   0
 5. Jadwiga

  A mi się tak wysokie wyniki KO podobają i dziękuję sąsiadom za taki wybór.

  3
  4
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *