www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

W trybie wyborczym…

Zgodnie z wyrokiem sądu KWW Tomasza Dąbrowskiego informuje o wprowadzaniu wyborców w błąd:
„Obecnie urzędujący Burmistrz Łomianek Tomasz Henryk Dąbrowski (lat 53) nie jest kandydatem do Rady Powiatu Warszawskiego Zachodniego. Zbieżność nazwisk obecnie urzędującego Burmistrza Łomianek oraz Tomasza Dąbrowskiego (lat 54) – rzeczywistego kandydata do Rady Powiatu Warszawskiego Zachodniego z listy Komitetu Wyborczego Wyborców Tomasza Dąbrowskiego jest przypadkowa. Zamieszczone w ulotce wyborczej opublikowanej w Gazecie Łomiankowskiej.pl (nr 156 z dnia 05 października 2018 roku, między stronami 12-13) zdjęcie Tomasza Dąbrowskiego jako kandydata do Rady Powiatu Warszawskiego Zachodniego nie jest zdjęciem tego kandydata, a posłużenie się zdjęciem aktualnie urzędującego Burmistrza Łomianek Tomasza Henryk Dąbrowskiego było zabiegiem mającym na celu wprowadzenie wyborców w błąd.”

__________________

W związku z postanowieniem Sądu kandydat Maciej Wroniewski z KWW Tomasz Dąbrowskiego, informuje że rozpowszechniał nieprawdziwe informacje na temat kandydata z KWW Mieszkańcy Łomianek:
„Maciej Wroniewski kandydat do Rady Miejskiej z ramienia Komitetu Wyborczego Wyborców Tomasza Dąbrowskiego oświadcza, że rozpowszechniana przez niego informacja o blokowaniu przez Jerzego Sudę budowy boiska w Sadowej jest nieprawdziwa”

___________________

Kandydat KWW Wolne Łomianki Adam Salwowski pozwał kandydatkę Wandę Kuczerę KWW Tomasza Dąbrowskiego za pomówienia, które – zdaniem Salwowskiego – zostały rozpowszechniane w formie oświadczenia podczas Sesji Rady Miejskiej.
Sąd wniosek Salwowskiego oddali, uznając, że oświadczenie Wandy Kuczery nie stanowiło elementu agitacji wyborczej.
Adam Salwowski informuje, że sprawa zostanie zgłoszona do sądy na drodze cywilnej.

___________________

Czy to już wszystko w trybie wyborczym?

W trybie wyborczym...

W trybie wyborczym...

W trybie wyborczym...

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

5 komentarzy

 1. z sąsiedztwa

  Tak kombinować? Tomku, taki wierzący i prawy człowiek? Wstyd, wstyd i jeszcze raz wstyd. Mówiłam już dawno, że piękne słowa nic warte przy czynach obrzydliwych.

  0
  0
  Odpowiedz
 2. Taa

  Zabrakło tylko sprostowania T.D w GazŁomie nakładem 7.5k o czym było napisane w wyroku. Myśli że wrzuci dla małej grupy znajomych na fb i załatwione..

  0
  0
  Odpowiedz
 3. wyborca

  Pan Dąbrowski numer trzy dostał się do Rady Powiatu.
  Czy wobec niewykonania brzez Burmistrza wyroku sądu, a więc utrzymujących się do dnia wyborów uzasadnionych wątpliwości odnośnie tożsamości kandydata – wybór nie powinien być zaskarżony?

  0
  0
  Odpowiedz
 4. mim

  No ale Tomasz Dąbrowski nr 2 dostał się z listy „Wolne Łomianki”. Czemu to nikogo nie oburza ?

  Uważam to za bardzo humorystyczne posunięcia. Pokazuje absurdalność obecnego systemu demokratycznego. W gruncie rzeczy nie wiemy, na kogo głosujemy. Postulowałem tu i ówdzie, żeby zamiast głosowania było losowanie burmistrza/wójta/prezydenta. Podobnie jak w starożytnych miastach greckich, gdzie każdy obywatel mógł być wylosowany na urząd.

  A może lepiej żeby tegoż wybierała rada miejska. Wtedy włodarz musiałby mięć większość w radzie. Dałbym jeszcze jakieś ramy czasowe – powiedzmy 2 tygodnie na wybór. Jak nie wybiorą, to wchodzi komisarz delegowany przez wojewodę.

  Pozdrawiam,

  0
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *