www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Warto się zaangażować…

Finał Szlachetnej Paczki minął, a my powoli dochodzimy do siebie po intensywnym weekendzie. W tym roku do projektu udało nam się zakwalifikować 13 rodzin z Łomianek i okolic. Dlaczego tylko tyle i aż tyle?

Pierwsza kwestia to wolontariusze. W tymroku w wolontariacie wzięło udział siedmiorowspaniałych ludzi, którzy poświęcali swójwolny czas, który mogliby spędzić z rodzinąna rozrywce, czy żeby się bardziej wyspać,by pomagać. To jest właśnie miłość, zdolnośćdo zrezygnowania z siebie, ze swojego własnegoja, na rzecz drugiego człowieka.

Druga kwestia jest taka, że nigdy nie wiadomoile będzie tych historii rodzin – może byćjedna, a może być ich sto. Jednak moje spostrzeżeniapo głównej części projektu są takie,że warto się zaangażować i dać coś z siebie,chociażby tylko dla tej jednej rodziny, bodla niej może to być start w zupełnie noweżycie. Dlatego zachęcamy już teraz, żebyw przyszłym roku zgłaszać się do wolontariatujuż przed wrześniem. Im nas będzie więcej,tym większej liczbie rodzin jesteśmy w staniepomóc – bez wolontariusza nie ma pomocy.

Finał Szlachetnej Paczki, który odbył się9-10 grudnia to szczególny dla nas weekend,pełen radości i cudów. Wtedy to dopiero widzimykonkretny efekt naszego wolontariatui pracy z rodzinami. A cuda działy się w całejPolsce, czego mamy świadectwa z kraju.Jednak największym przeżyciem chyba dlawszystkich wolontariuszy jest moment, kiedywidzimy reakcje ludzi czy to samotnych, czyrodzin otrzymujących paczkę. Patrzymy jakludzie cieszą się z najdrobniejszych rzeczy,takich jak pasta do zębów czy proszek doprania, że je mają, po prostu. Uświadamiamysobie wtedy jak wiele mamy i za jak niewielejesteśmy wdzięczni.

Mamy już pomysły na przyszły rok jak dotrzećdo rodzin, które ze swoją ciężką sytuacjąsą cały czas ukryte i będziemy do tego dążyćw ciągu roku.

Nie sposób też nie zauważyć, jak nieocenionąpomocą dla rodzin jest projekt 500+.Widać znaczne zmiany w sytuacji materialnejrodzin uboższych na przestrzeni czasu, cobardzo cieszy.

Paczka to wspaniały projekt, w którym kierujemysię szlachetnymi celami i robimy to.Kształtujemy nasze serca na szlachetne i ostateczniepomagamy tym, spośród nas, którzyznaleźli się w trudnej sytuacji. Właśnie tymjest Szlachetna Paczka.

Patryk Lubiejewski
www.facebook.com/SzlachetnaPaczkaLomianki

Warto się zaangażować...

Warto się zaangażować...

Warto się zaangażować...

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

2 komentarze

 1. Luiza

  Pewnie, że warto się zaangażować – pomoc innym wpływa pozytywnie nie tylko na życie potrzebujących, ale również samych pomagających. Jestem wolontariuszką Fundacji Szlachetny Gest i moja „praca” daje mi naprawdę dużo radości. Oczywiście niejednokrotnie bywa bardzo ciężko, bowiem obserwuję ludzkie cierpienia, a dokładnie – cierpienia dzieci, bo to one są podopiecznymi tej fundacji. Dlatego apeluję – jeśli ktoś ma w sobie chęć pomocy, zapraszam do wsparcia chorych, potrzebujących dzieci, które zasłużyły na lepszy los. Za sprawą serc dobrych ludzi życie podopiecznych fundacji może się odmienić.

  0
  0
  Odpowiedz
 2. Adam

  Szlachetna Paczka to super akcja. Wspaniale że działa również w Łomiankach.

  0
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *