www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

WATCHDOG – kontrola obywatelska

27 kwietnia, o godzinie 18.00 w Jazz Cafe odbędzie się spotkanie dotyczące kwestii kontroli obywatelskiej na przykładzie monitoringu przeprowadzonego w Łomiankach.

Uczestnik działań Sieci Obywatelskiej WATCHDOG, mieszkaniec Łomianek – Jerzy Suda – skończył monitoring spółki komunalnej – Komunikacji Miejskiej w Łomiankach, z której to kontroli powstał Raport (PDF poniżej).
Jest to dobry powód aby się spotkać i porozmawiać o raporcie i procesie towarzyszącym monitoringowi, jak i o innych tematach związanych z kontrolą obywatelską władzy.

 


Załączone dokumenty:
Jerzy Suda – Raport z Monitoringu Spółek Komunalnych – Łomianki – Komunikacja Miejska Łomianki.pdf

WATCHDOG- kontrola obywatelska

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

4 komentarze

 1. Anonim

  odnośnie sprawy działa/nie działa http://www.spolki.siecobywatelska.pl wg mnie widać tu typowy przykład „woli współpracy” ze strony urzędu i pracowników podległych lub powiązanych z urzędem. Jest to standardowe obracanie kota ogonem i odbijanie piłeczki które obserwuje od jakiegoś czasu. Wystarczyło się pozbyć www z adresu i wszystko śmiga (co jest normą w internecie – błąd konfiguracji serwera często zdarzający się i z którym potrafi sobie poradzić moja 10 letnia córka), ale lepiej udawać głupiego …

  0
  0
  Odpowiedz
 2. ojhh

  A kto pozwolił kontrolować Naszego Pana Burmistrza Tomasza Dąbrowskiego. Co to za kontrole, jest zgoda?
  Jak się komuś nie podoba jak Nasz Pan Burmistrz rządzi Łomiankami to niech się wyp…. do Warszawy albo do Ożarowa.

  CZY TO DLA LEWAKÓW JEST JASNE?

  0
  0
  Odpowiedz
 3. zadra

  Gratulacje dla autora raportu. Po jego przeczytaniu mam wrażenie, że zarówno Zarząd Spółki KMŁ jaki i burmistrz robili wszystko, aby nie dostał Pan potrzebnych informacji, albo tak odpowiadali, żeby był Pan zadowolony. Na pewno wątpliwości budzi wydawanie GŁ w strukturach Spółki i rola pani naczelnik gminnej propagandy jako redaktora naczelnego. Ciekawe, czy pobiera z tego tytułu dwa wynagrodzenia? Zastanawia brak dokumentów pokontrolnych z planowanych działań Komisji Rewizyjnej RM. Mam nadzieję, że zapis odnośnie nagród dla Rady Nadzorczej w raporcie jest jednak pomyłką. Rada Nadzorcza nie ma niestety prawa do nagród. Jeżeli członkiem RN jest prawnik, to dziwię się tym bardziej. Jeżeli burmistrz dał nagrody RN to znaczy, że popełnił przestępstwo.

  0
  0
  Odpowiedz
 4. czytelnik

  Ciekawe na stronie 4.
  „wydawanie Gazety Łomiankowskiej znajduje się na
  liście działań tej dotowanej przez Gminę firmy – choć, jak wskazuje spółka, wydawanie Gazety nie jest finansowane przez Urząd Gminy”

  Jedno wyklucza drugie.

  na stronie 8.
  „Redaktor Naczelna jest równocześnie Naczelnikiem Wydziału Promocji Urzędu Miasta.”
  Czyli kiedy pracuje w gazecie, a kiedy w promocji?

  0
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *