www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Ważne dla uczniów i rodziców

Kolejne zmiany w systemie edukacji są już faktem. Nie znamy jeszcze wszystkich szczegółów, jednak wiemy, że zniesiony został obowiązek szkolny dla sześciolatków, a rodzice sami będą decydowali, czy ich dziecko rozpocznie szkolną edukację w wieku sześciu czy siedmiu lat. W obliczu tej niestabilnej sytuacji, wielu rodzicom, podjęcie tej decyzji spędza sen z powiek i powoduje duży stres.

Niepubliczna Szkoła Podstawowa „Moja Szkoła” im. Wandy Chotomskiej w Łomiankach proponuje Państwu rozsądne i dobre dla dziecka rozwiązanie. Przyjmować będziemy do oddziałów zerówki zarówno dzieci pięcio-, jak i sześcioletnie. W ciągu roku szkolnego, dzieci będą bawić się wspólnie, a pracować w oddzielnych grupkach, metodami właściwymi dla ich wieku i stopnia rozwoju: pięciolatki będą wraz z nauczycielem realizować Program wychowania przedszkolnego „Rośnij z Didasko – Literowe zabawianki”. Dzieci sześcioletnie będą pracowały z podręcznikiem „Poznaję świat, bo mam 6 lat” również Wydawnictwa Didasko. W naszej zerówce zajęcia edukacyjne, wprowadzane są stopniowo, dzieci oczywiście nie siedzą w ławkach przez 45 minut. Lekcja trwa początkowo 10-15 minut i czas ten jest powoli wydłużany, zgodnie z możliwościami dzieci. Zajęcia są zróżnicowane, odbywają się częściowo na dywanie lub w 4-6 osobowych grupkach wokół odpowiednio ustawionych stolików. W nowoczesnej edukacji, którą realizujemy w Mojej Szkole bardzo istotne jest zróżnicowanie metod pracy, dlatego też często organizujemy dzieciom wyjścia edukacyjne , wycieczki, projekty, warsztaty, oraz lekcje muzealne.

Dzieci w naszej szkole spędzają dużo czasu na powietrzu, mają codzienne zajęcia sportowe, a także rytmikę i gimnastykę korekcyjną prowadzone przez specjalistów. Pięć godzin w tygodniu poświęconych jest nauce języka angielskiego poprzez interaktywną zabawę, odgrywanie scenek, piosenki i edukacyjne filmiki dostosowane do wieku i zainteresowań dzieci. Jest więc czas na zajęcia edukacyjne, jest dużo czasu na zabawę i zajęcia ruchowe. Dzieci przebywają w kameralnym, bezpiecznym i przyjaznym środowisku pod opieką kompetentnych i zaangażowanych nauczycieli.

Jednak bardzo istotne jest w naszym przekonaniu to, że decyzję czy dziecko pójdzie do pierwszej klasy jako sześciolatek, rodzice będą mogli podjąć później, mając większą wiedzę, wspierając się diagnozą gotowości szkolnej. Zrobimy wszystko, by w momencie podejmowania decyzji nie zostawić Państwa samych. Pomoże Państwu szkolny psycholog, który przez cały rok będzie obserwował dziecko, pracujący z dzieckiem nauczyciele i dyrekcja szkoły. Będziecie mogli Państwo świadomie, przy wsparciu specjalistów decydować czy dziecko dokończy roczne przygotowanie przedszkolne i pójdzie we wrześniu do pierwszej klasy, czy też będzie kontynuować edukację przedszkolną pracując już jednak programem przeznaczonym dla sześciolatków.

Jesteśmy przekonani, że proponowane przez Moją Szkołę rozwiązanie, umożliwi Państwu podjęcie najlepszej dla Państwa dziecka decyzji, bez niepotrzebnego stresu. Pójście dziecka do szkoły ma być radosnym, oczekiwanym z niecierpliwością przez całą rodzinę wydarzeniem. Chcemy zrobić wszystko, by zminimalizować wahania i niepewność rodziców oraz zapewnić dziecku komfort spokojnego i radosnego przejścia do jakże istotnego w życiu rodziny etapu edukacji szkolnej.

Zainteresowanych Państwa zapraszamy serdecznie na Zebranie Informacyjne 14 stycznia o godzinie 18.00. Przedstawimy szczegółowo nasze założenia, ofertę, wyjaśnimy szczegóły, rozwiejemy wątpliwości.

Informacje Sekretariat szkoły – 22 497 97 98, www.moja-szkola.org

[artykuł sponsorowany]

Ważne dla uczniów i rodziców

Ważne dla uczniów i rodziców

Ważne dla uczniów i rodziców

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

1 komentarz

 1. Lusia

  Ale zamieszanie z tym szeciolatkami narobili. Już dzieci zaczęły chodzić do szkoły, wszystko się ułożyło, program się klarował, to nie trzeba było namieszać.
  Cholera człowieka bierze.

  0
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *