www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Wernisaż obrazów i ikon Arkadiusza Kulpy

Wiele osób, niezależnie od przekonań religijnych i światopoglądu, zafascynowanych jest tajemniczością i oprawą liturgii Kościoła Prawosławnego. Pięknym jego dziedzictwem jest ikona, która w kościele wschodnim stanowi znacznie więcej niż obraz sakralny.

Ikona jest tu   przedmiotem szczególnego uwielbienia, kultu i czci. Uważana jest za okno do boskiego świata, za świętą opowieść, zapisaną za pomocą kolorów, gestów i symboli. Choć ascetyczna, surowa i tajemnicza w swej wypowiedzi, nadal nas fascynuje. Jej uproszczona, aczkolwiek mocno oddziałująca forma   przejęta została przez współczesnych twórców do świeckiego portretu, pejzażu, abstrakcji czy aktu. Przykładem może tu być znany Jerzy Nowosielski, którego stylistyczne uproszczenia nawiązują do sztuki sakralnej.

W Galerii Kokko Art można oglądać obrazy i ikony Arkadiusza Kulpy, który podczas wernisażu 2 grudnia 2013, opowie nam o symbolice ikon, oraz o ojcu ikony prawosławnej – Rublowie.Po wernisażu o godz. 20.00 – pokaz przepięknego filmu o sztuce – tytuł niech pozostanie niespodzianką.

2.12.2013r. (poniedziałek) godz. 18:00
Kokko Art w Łomiankach, ul. Pancerz 6, www.kokkoart.pl

Wernisaż obrazów i ikon Arkadiusza Kulpy

Wernisaż obrazów i ikon Arkadiusza Kulpy

Wernisaż obrazów i ikon Arkadiusza Kulpy

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

1 komentarz

  1. kot w worku

    Ale ładne

    0
    0
    Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *