www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Wiceburmistrz ogranicza dostęp do informacji

W tej chwili odbywa się spotkanie w sprawie modernizacji wałów wiślany na terenie Łomianek. Jako, że temat wydaje się bardzo istotny chcieliśmy spotkanie nagrać po czym opublikować jego przebieg na portalu www.LOMIANKI.INFO.
Niestety zastępca burmistrza Piotr Rusiecki zabronił nagrywać spotkanie i własnoręcznie usunął kamerę z pomieszczenia, w którym się ono odbywa.


Artykuł Art. 61. Konstytucji Rzeczpospolitej mówi:
1. Obywatel ma prawo do uzyskiwania informacji o działalności organów władzy publicznej oraz osób pełniących funkcje publiczne. Prawo to obejmuje również uzyskiwanie informacji o działalności organów samorządu gospodarczego i zawodowego a także innych osób oraz jednostek organizacyjnych w zakresie, w jakim wykonują one zadania władzy publicznej i gospodarują mieniem komunalnym lub majątkiem Skarbu Państwa.
2. Prawo do uzyskiwania informacji obejmuje dostęp do dokumentów oraz wstęp na posiedzenia kolegialnych organów władzy publicznej pochodzących z powszechnych wyborów, z możliwością rejestracji dźwięku lub obrazu.


redakcja@lomianki.info

Wiceburmistrz ogranicza dostęp do informacji

Wiceburmistrz ogranicza dostęp do informacji

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

36 komentarzy

 1. Darek

  To pokazuje rzeczywiste metody działania burmistrza Dąbrowskiego i Rusieckiego. No cóż, pewnie nie pierwszy i ostatni raz niektórzy się o tym przekonują.

  Szkoda, bo będziemy skazani na relację w sterowanej przez Pana Rusieckiego Gazecie Łomiankowskiej. A ile te relacje mają wspólnego z rzetelnością to chyba każdy myślący mieszkaniec Łomianek wie.

  0
  0
  Odpowiedz
 2. asqw

  A kogo to obchodzi? Tylko popaprańsom lemingom się wszystko nie podoba. Proponuje zamknąć ten portalik i będzie najlepiej. Już nie długo.
  Burmistrz Tomasz Dąbrowski dba o bezpieczeństwo i rozwój Łomianek. Jest najlepszym burmistrzem i nie potrzeba innego. I nie potrzeba nic innego bo wystarczy Gminna Gazeta Łomiankowska gdzie jest jedyna prawda.

  0
  0
  Odpowiedz
 3. XTReME

  do #asqw:

  Łubu-dubu, łubu-dubu, niech żyje nam prezes naszego klubu.

  0
  0
  Odpowiedz
 4. Aśka

  Wydawałoby się, że to sprawa z porozu błacha, jednak obiektywnie takie zachowanie jest porażające, mając na uwadze, że żyjemy w demokratycznym kraju prawa.
  Mam nadzieję, że niezależne media, mimo wszystko, nie zniknął z łomiankowskiego eteru.
  A co do spotkania to pewnie przeczytamy w tubie burmistrza, jedynąprawdziwą wersję wydarzeń.

  Ciekawe jak długo takie standardy będą społecznie akceptowane :/

  0
  0
  Odpowiedz
 5. Jacek

  Dziś Rusiecki usunął kamerę.
  Jutro, usuniemy Rusieckiego !!!

  0
  0
  Odpowiedz
 6. kot w worku

  Dziwię się ludziom obecnym na takim i podobnych do tego spotkaniach, którzy nie protestują. Dlaczego nie burzą się, nie protestują przeciwko takim akcjom? Naprawdę boją się? Ale czego albo kogo? Jednym z przywilejów demokracji, ustroju może nie najlepszego, ale przecież nikt niczego lepszego nie wymyślił, jest dostęp do informacji, zagwarantowany przywołaną tu konstytucją.

  I tu przypomina mi się ten tekst. Bardzo dobry, trafiający w samo sedno: http://www.lomianki.info/document.php?did=3345

  0
  0
  Odpowiedz
 7. prawonielewo

  Aby się wypowiadać trzeba znać prawo. Konstytucja mówi o nagrywaniu kolegialnych organów władzy pochodzących z wyborów. Burmistrz nie jest organem kolegialnym. Ot i cała wiedza opozycji i portalu.

  0
  0
  Odpowiedz
 8. kot w worku

  Tak samo jak nikt nie ma prawa nikogo nagrywać z ukrycia bez jego wiedzy i zgody, a jednak to robi 🙂 Czy inne nagrania dotyczą tylko spotkań i obrad ciał kolegialnych? Tylko takie spotkania są w Łomiankach nagrywane? I co do ukrycia ma jakikolwiek urzędnik na spotkaniach dotyczących np. wałów wiślanych?
  A i rodzi się kolejne pytanie – kto tu jest opozycją, kto władzą, kto mieszkańcem, kto suwerenem?

  0
  0
  Odpowiedz
 9. joozek501

  Należy się wstydzić za ludzi zebranych na sali, że nie zaprotestowali przeciwko kneblowaniu przez urzędasa dostępu do informacji z publicznego spotkania

  0
  0
  Odpowiedz
 10. k

  spotkanie burmistrza i wszystkich sołtysów to jest chyba już spotkanie kolegialne i nie rozumiem co tu jest takiego tajnego, że zabroniono nagrywania?

  0
  0
  Odpowiedz
 11. Gas

  No to się spotkali „wg. rozdzielnika” i nie chcieli podać tego do wiadomości innym niż „wymienieni w piśmie”… 😉 heheh
  Śmiech na sali i żenada.
  Umiłowani Przywódcy! zmieńcie prawnika lub dilera…

  0
  0
  Odpowiedz
 12. k

  a może jak nas zaleje to tylko do granicy www sołectw? dlaczego nie zaproszono pawłowa, prochowni i innych osiedli? a co to jest za porządek? jakaś granda. nie rozumiem klucza/rozdzielnika? zalewa sołectwa a osiedli nie, bo to woda rozróżnia podział administracyjny na teren miejski i wiejski w Łomiankach? a dlaczego nie w icds i bez zaproszenia w GŁ?

  0
  0
  Odpowiedz
 13. zza linii

  I burmistrz i sołtysi i przewodniczący osiedli są wybrani w wyborach, a więc reprezentując wyborców powinni działać jawnie.

  Burmistrz Tomasz Dąbrowski pracuje dla dla NAS i za NASZE pieniądze, więc tym bardziej to gdzie, z kim i w jakim celu się spotyka powinno być JAWNE dla każdego mieszkańca.

  Bardzo smutna ta nasza łomiankowska rzeczywistość i mam wrażenie, że Łomianki coraz dalej odsuwane są od demokracji.

  0
  0
  Odpowiedz
 14. zza linii

  No i pozostaje pytanie. Co tam takiego było, że zabroniono nagrywać to spotkanie. No bo przecież, jakby było to zwykłe spotkanie np. robocze czy informacyjne to nikt o zdrowych zmysłach by nie zabraniał tego nagrywać.
  Taki zakaz dopiero budzi podejrzenia o intencje.

  No chyba, że Pan Rusiecki zapomniał, że jest tylko urzędnikiem mającym służyć mieszkańcom, a nie panem i władcą wszystkiego.

  0
  0
  Odpowiedz
 15. ariel

  Nie ma co się dziwić taki już charakterek.Pamiętam czasy gdy pan Rusiecki był radnym,jakże on pomstował na cenzurę burmistrza Pszczółkowskiego.Ale cóż widać punkt widzenia zależy od punktu siedzenia,a pan Rusiecki honor ma w tym na czym siedzi.

  0
  0
  Odpowiedz
 16. Obserw

  Kolejna prowokacja opozycji z którą blisko współpracuje MM. Pewnie znowu opozycja chciała zrobić zadymę i wszystko nagrać, jako zwolennik
  PO nie wyobrażam sobie aby na wszystkie spotkania premiera Tuska wchodził każdy kto chce i to z kamera, a w Łomiankach sie próbuje i jeszcze robi sie z tego aferę. Jaka opozycja taka kultura. Szkoda mi naszego burmistrza a wstyd za PO w Łomiankach, która niewiele ma wspólnego z panem Premierem Tuskiem.

  0
  0
  Odpowiedz
 17. Obrońco burmistrza nas nie interesują jakieś PO czy inne Tuski. My chcemy wiedzieć co robi burmistrz Dąbrowski pracujący za nasze pieniądze. Tylko tyle i aż tyle.

  A groźby pod adresem jedynego niezależnego portalu w Łomiankach to może zatrzymaj dla siebie skoro Ci takie Ruskie metody odpowiadają.

  0
  0
  Odpowiedz
 18. Anonim

  Czemu się ludzie dziwicie, że lomianki.info i jego przedstawiciele są traktowani tak a nie inaczej przez Burmistrzów. Niezależnymi mediami mają niewiele wspólnego, ponieważ na każdym kroku widoczna jest chęć zdyskredytowania burmistrza, bez względu na to co robi, a część jego pozytywnych działań i dokonań jest pomijana. Dla przykładu gdy Burmistrz pozyska milionową dotację na kanalizację to jest suchy news zawierający kilka zdań, a gdy Burmistrz pojawi się np na rowerze przy okazji rajdu rowerowego to jest to najlepszy powód, żeby go wyśmiać i pokazać, że się lansuje. Jeżeli komuś ciągle się pluje w twarz to nie oczekujmy, że będzie mówił, że pada deszcz…przypomnę również o tekście związanym z OSP, który był napisany na czerwono !

  0
  0
  Odpowiedz
 19. joozek501

  Ale bzdury piszesz. Prasa nie jest po to, by chwalić władzę, lecz po to, by jej patrzeć na ręce. Urzędnik nie jest upoważniony do oceniania prasy i reglamentowania dostępu do spotkań publicznych.

  0
  0
  Odpowiedz
 20. Lech

  Działania urzędników powinny być jawne i nic nie usprawiedliwia takiego działania. To jest chyba oczywiste dla każdego myślacego i świadomego swoich praw obywatela.

  0
  0
  Odpowiedz
 21. joozek501

  Okazuje się, że sołtysi obecni na sali (wykaz wyżej) nie są myślący i świadomi praw obywatelskich, bo pokornie się temu przyglądali

  0
  0
  Odpowiedz
 22. EDYP

  I dobrze, że Burmistrz Rusiecki pogonił .

  Co to za jakieś filmowanie bez zezwolenia Burmistrza. Już dość tej samowolki lemingów. Skończyło się raz na zawsze ! ! ! ! ! ! ! !

  A wszystkim tu marudzącym o jawności i innych bzdurach odpowiem raz a dobrze

  P I E R <...> S I E !

  0
  0
  Odpowiedz
 23. Obserw

  Jaki portal, taki poziom wypowiedzi. Dopuszczanie agresywnych wypowiedzi pokazuje prawdziwe oblicze MM i jego współpracowników.
  Ten portalik powinien być zamknięty.

  0
  0
  Odpowiedz
 24. A.M.

  Do # IP: 89.69.84.*
  Portal lomianki.info ma reglamentowany dostęp do informacji o sukcesach burmistrza. Burmistrz nie dzieli się sukcesami, gdyby się dzielił, portal by je chętnie zamieścił. Urząd skrzętnie ukrywa wszelkie informacje, by pokazywać je tylko u siebie, w swojej gazecie i na swojej stronie internetowej, a przy okazji wytykać portalowi, jak bardzo jest stronniczy, że nic o sukcesach urzędu nie pisze.
  I taka nagonka na lomianki.info trwa już od bardzo dawna, włącznie z notorycznym obrażaniem człowieka, który ten portal tworzy.

  # Do Obserw
  Twój poziom wypowiedzi świadczy tylko o tobie.
  Zanim zaczniesz rozmawiać sam ze sobą upewnij się czy wyświetla się IP 🙂 I nie pomoże zmiana nicka 😉

  0
  0
  Odpowiedz
 25. Gas

  Do Oserw / EDYP: Pawełku, czy wybierasz się może na długi w-end do Sochaczewa? Zalecałbym jednak Tobie taki wyjazd, bo widać, że ciśnienie już ci skacze od namiaru wypitej dziś kawy przed komputerem…
  Kup sobie trochę kiełbasy na kiełbasianej górce, zgrzewkę browara i odpocznij na leżaku polerując swoją szabelkę.
  Nie włączaj wtedy komputera, bo może to być niebezpieczne po spożyciu.

  0
  0
  Odpowiedz
 26. Anonim

  Nachalność zwolenników burmistrza zaczyna być nudna, zwłaszcza że jest tak jednostronna. Na tym forum zadają stale jego likwidacji lub stosują uwłaczające logice zabiegi jak np: #Obserw IP: 193.107.85.*,NIEZALOGOWANY: #EDYP IP: 193.107.85.* 2014-06-18, 13:42 #EDYP IP: 193.107.85.* 2014-06-18, 13:42 i wielu innych. Zwracam się z prośbą do właściciela forum by tego typu wypociny lokował w odrębny sposób niż te które wnoszą rzeczowe myśli do dyskusji. Może na odrębnej stronie z podaniem linku w miejscu w którym zabrano głos, może przez zmienienie koloru czcionki lub coś podobnego. Jeżeli właściciel nie chce sam decydować może niech decydują uczestnicy dyskusji.

  0
  0
  Odpowiedz
 27. kot w worku

  Dopóki wpis nie obraża to świadczy jedynie o autorze wpisu. Byłabym przeciwna ich usuwaniu, dopóki nie biją w nikogo lub nie wykorzystują wulgarnego języka. A podejrzewam, że „autorami” są ciągle te same osoby, bo „styl” ten sam.
  Drodzy Państwo, kampania wyborcza się zaczęła i niestety takie wpisy tu i w innych miejscach będą coraz częściej publikowane. Ktoś pewnie musi obronić swoją władzę, albo może boi się ją stracić, chce mieć jej więcej… Myślę, że takie mogą być cele.
  A wasze oburzenie niczego nie zmieni bo to woda na młyn i sama radość dla tych „autorów”, lub tego autora.

  Z wikipedii:
  Trollowanie polega na zamierzonym wpływaniu na innych użytkowników w celu ich ośmieszenia lub obrażenia (czego następstwem jest wywołanie kłótni) poprzez wysyłanie napastliwych, kontrowersyjnych, często nieprawdziwych przekazów czy też poprzez stosowanie różnego typu zabiegów erystycznych. Podstawą tego działania jest upublicznianie tego typu wiadomości jako przynęty, która doprowadzić mogłaby do wywołania dyskusji.”

  Typowe miejsca działania trolli to grupy i listy dyskusyjne, fora internetowe, czaty itp. Trollowanie jest złamaniem jednej z podstawowych zasad netykiety. Jego efektem jest dezorganizacja danego miejsca w Internecie, w którym prowadzi się dyskusję i skupienie uwagi na trollującej osobie.”

  Przeczytajcie sobie tutaj o symptomach trollowania, ciekawa lektura i jakże bliska tutejszym sytuacjom:
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Trollowanie

  0
  0
  Odpowiedz
 28. A.M.

  Racja, przydałoby się nie karmić Trolli, ale trudno pozostawić niektóre wpisy bez komentarza…

  0
  0
  Odpowiedz
 29. A co ustalono?

  Czy ktoś wie, co konkretnie ustalono? Skoro to spotkanie było tak bardzo istotne?

  Mnie nie interesuje odsłuchiwanie słowa po słowie i kto jaką miał minę (nie muszę mieć nagrania), ale efekt końcowy rozmów (wystarczy kilka zdań).

  Nie wierzę, by nikt z piszących powyżej i czytających lomianki.info nie wiedział, co było mówione, więc może – oprócz oburzenia na niewpuszczenie kamery – ktoś się pochwali kierunkiem działań gminy?
  Czy było tak nudno (bo zazwyczaj ustalanie, co kto robi i dlaczego, to nie fajerwerki), że nie warto sobie tym głowy zaprzątać?

  0
  0
  Odpowiedz
 30. sympatyk

  A ja znów o studium w kontekście wałów wiślanych…
  Kochani z „Razem” – Czy nie zauważyliście że idziecie w regularny przekręt na dużą skalę. Niedługo będą o was pisać nie tylko gminne szmatławce ale gazety ogólnopolskie. Pragnę wam właśnie przybliżyć dobrą praktykę planowania przestrzennego, której przestrzega każda szanująca się gmina w Polsce. Otóż większość burmistrzów gmin jak ognia unika wpływu lokalnych lobbystów i grup nacisku na kształt kluczowych dokumentów planistycznych w gminie. Zarówno Plany miejscowe jak i w szczególności studia kierunków rozwoju gminy są domeną niezależnych planistów. Planiści ci wyłonieni w transparentnym przetargu powinni tworzyć optymalne przestrzenne uwarunkowania w oparciu o obiektywną, uniwersalną wiedzę i umiejętności. Wy natomiast jako 10-osobowa grupa stosujecie chamski pressing wobec całej gminy, na swojego współziomka w interesach wzięliście urzędującego w imieniu całej społeczności zastępcę burmistrza do spr. społecznych..(*PR). i chrzanicie publicznie na każdym kroku, że reprezentujecie jakieś społeczeństwo majstrując jednocześnie przy prawie miejscowym w imię własnego finansowego interesu! Jak na moje wyczucie zupełnie niedługo weźmie się za was któraś ze służb no i ktoś z prasy krajowej. A i gratuluję strategii wyborczej.:)))
  Mam nadzieję że ludzie nie wybiorą grupy która oficjalnie do władzy rwie się nie po to by się stać gospodarzem, ale po to by dla siebie odrolnić 200 ha terenu .

  0
  0
  Odpowiedz
 31. bonbonella

  RUSIECKI, pamiętaj: Odciski na które nadeptujesz dzisiaj mogą być połączone z tyłkiem który będziesz musiał całować jutro…
  A wybory już za pół roku!

  0
  0
  Odpowiedz
 32. Hanka

  Bardzo niedobrze, że dostęp do tak ważnych informacji jest ograniczany przez burmistrza. To budzi zrozumiałe podejrzenia.
  Zupełnie nie rozumiem takiego postępowania.

  0
  0
  Odpowiedz
 33. Ech....

  Słabo się robi! Waszym zdaniem Burmistrz powinien wpuszczać kamerę na każde spotkanie, które organizuje? Czy spotkanie z kilkoma sołtysami jest spotkaniem publicznym? Jak jesteście za jawnością to prosimy o relację wideo z posiedzenia Komitetu Redagującego Łomianki.info. I proszę o ujawnienie twarzy Łomianki.Rozum i innych cwanych pisarczyków z tego forum.

  0
  0
  Odpowiedz
 34. Marta

  Czy zwolennik burmistrza Dąbrowskiego „Ech….” nie widzi różnicy między prywatnymi spotkaniami a spotkaniami burmistrza Dąbrowskiego (urzędnika opłacanego z podatków mieszkańców) z wybranymi sołtysami?

  Jak burmistrz chce się spotykać prywatnie, to niech nie zaprasza na papierze urzędnika. Proste?

  0
  0
  Odpowiedz
 35. Teresa

  Czy Waszym zdaniem jak burmistrz wzywa kogoś na pismie to macie prawo wstawić tam kamerę? Ktory samorzad tak robi? A moze ministrowie?

  0
  0
  Odpowiedz
 36. tomik

  Najwidoczniej chodziło o to, żeby strzelić foty do GŁ bo wczoraj był ciąg dalszy spotkania, tym razem u Burmistrza i znów byli wybrańcy zawołani na dywanik, a nie wszysy, a podobno po incydencie z kamerą na zaporszeniu było napisane cos w tym stylu: ” na spotanie będą wpuszczone osoby zaproszone” czyli wybrani przez Burmitrza przedstawicielie jednostek pomocniczych. Do tego spotkanie było niemerytoryczne i łużyło głównie, jak sadzę zgromadzeniu zdjęć do najbliższego numeru GŁ pod hasłem: Brmistrz trzyma rękę na pulsie i pilnuje wałów. Szkoda, że nieskutecznie. Poczekamy do następnego wydania GŁ i zobaczymy. Zakład?

  0
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *